Hemen Fiyat Al

Cildin doğal fizyolojik süreç sonrasında sarkmaya başlamasını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Cildi güneş ışınlarından yeterince koruyamamak, cildi kuru bırakmak ve aynı zamanda sigara kullanmak erken cilt sarkmasının önemli sebepleri arasında yer almaktadır.

Yüz bölgesindeki sarkmalar genellikle çene ve gıdı olarak adlandırılan bölgelerde gerçekleşmektedir. Bunun yanı sıra burun kenarlarının sarması, dudak çevresi sarkması, göz çevresi sarkması ve alın sarkması da sık rastlanan lokal cilt esnekliği problemleri arasında yer almaktadır.

Bu yazımızda alın germe ameliyatı ve bu ameliyattan sonra yapılması gerekenlerden bahsedeceğiz.

alın germe tekniği

Alın Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak alın germe operasyonunun kadın ve erkekler tarafından tercih edilen bir operasyondur. Operasyonun uygulamasında, saçlı deri kısmından kesiler açılarak derideki fazlalıklar çıkartılır ve aynı kısımdan dikişler atılarak kapatma işlemi gerçekleştirilir.

Bu tür operasyonların tümünde iz bırakma söz konusudur. Ancak alın germe operasyonlarında saçlı deri kısmına kesi açıldığından kesiler fark edilmeyecektir.

Alın Germe Ameliyatı Öncesi

Alın germe ameliyatı öncesinde hastanın, eğer kullanıyor ise sigarayı 10 gün önceden bırakması istenir.

Derinin iyileşme süreci açısından son derece önemli olan bu durumun haricinde, operasyon sonrası yaşanabilecek olumsuzluklar ile operasyonun daha başarılı geçmesi için kişinin güneşlenme alışkanlıkları, yüz bakım alışkanlıkları ile ilgili doktoru ile ayrıntılı bir şekilde görüşmesi gerekmektedir.

Alın Germe Operasyonunda Başarıyı Etkileyen Faktörler

Alın germe operasyonu, genel anestezi altında uygulanan bir işlemdir. Yaklaşık olarak 1 saat sürecek bir operasyon olup, alın germe ameliyatı sonrası hastanın gösterdiği dikkat ve yapılacak bakımlar, operasyonun başarısını önemli ölçüde etkileyecektir.

Alın germe operasyonundan sonra yapılması gerekenlerin başında, pansuman zamanlarına dikkat edilmesi gelmektedir.

Alın Germe Ameliyatında Enfeksiyon Riski

Alın germe estetiği sonrasında, dikişlerin bulunduğu kısımların enfeksiyon yapması bu bölgedeki yaraların daha geç iyileşmesine ve aynı zamanda bu kısımlarda kesi izlerinin daha belirgin bir şekilde kalmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de hijyenik bir şekilde pansuman uygulamaları yapılmalıdır.

Alın Germe Ameliyatından Sonra Güneşe Çıkılır mı?

Kişinin alın germe ameliyatından sonraki süreçte, güneşlenmeden uzak durması kesi izlerinin daha çabuk iyileşmesi açısından son derece önemlidir. Mümkünse bu bölgeler güneşten iyi bir şekilde korunmalıdır.

Masaj uygulamaları ise doktorun karar verdiği zaman diliminde başlayacaktır. Yüz derisinin bütünleşme sağlaması ve doğal simetrisini yakalaması için masaj faydalı ve gereklidir. Ancak operasyon sonrasında kendi bildiğiniz gibi masaj yapmanız sakıncalı olacaktır.

Erkeklerde Alın Germe Ameliyatı Sonrası

Erkeklerde alın germe ameliyatı işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, şakak kısımlarının tıraş edilmesi durumudur.

Dikişli bölgelerin tıraş edilmesi sırasında son derece dikkatli davranılmalıdır. Bu ameliyat kimi zaman ek tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanabilmektedir. Ancak elastikiyetini koruyabilmiş ciltlerde çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara