Hemen Fiyat Al

Alın germe işlemi, yüz bölgesinde asimetri problemlerinin giderilmesi ve yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması için yapılır. Bahsi geçen asimetri problemleri özellikle gözler ve kaşlardaki asimetriler olmaktadır.

Kaşın birinin düşük olması, yüz felci gibi durumlar sebebiyle gözün birinin düşük olması gibi sebeplerle alın germe ameliyatı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, alındaki derin çizgilerin ortadan kaldırılması için de bu operasyon tercih edilebilir.

Bu operasyon yaşlanmayı durdurmasa da uzun süreli olarak sarmış dokunun toparlanmasını sağlayacaktır. Bu yazımızda alın germe estetiği fiyatlarından bahsedeceğiz.

yüz germe operasyonu

Alın Germe Operasyonu Fiyatlarını Nereden Öğrenirsiniz?

Ülkemizde estetik operasyon fiyatlarının online ortamdan ilan edilmesi yasal değildir. Her cerrahın, her hastanenin estetik operasyonlar için belirlemiş oldukları bir takım fiyatlar bulunsa da, alın germe ameliyatı dahil olmak üzere hemen her estetik operasyonlarda kişiye özel uygulamalar tercih edildiğinden fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konuda net bir bilgi almak için mutlaka bir estetik cerrahi merkezinde özel muayene olmanız gerekmektedir.

Alın Germe Operasyonu Fiyatları Tekniğe Göre Değişiklik Gösterir mi?

Alın germe operasyonu ücretleri de size uygulanacak işlem basamaklarından büyük ölçüde etkilenmektedir. Endoskopik alın germe, iple alın germe gibi farklı teknikler mevcuttur. İple alın germe yeni bir teknik olup mutlaka uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Endoskopik alın germe işlemi ise saçlı deri içinden atılan küçük kesiler yardımıyla yapılmaktadır. Bu yüzden de iz bırakma ya da izlerin görünür bir halde olması söz konusu değildir. Bu yüzden bu operasyonun fiyatı daha yüksek olacaktır.

Standart alın germe operasyonunda, iki şakak arkasından başlayarak tüm alın derisi saç diplerinden kesilerek fazla deri parçaları çıkartılmaktadır. Bu tip operasyon daha klasik bir uygulamadır.

Alın Germe Operasyonu Fiyatlarında Cerrah Seçiminin Etkisi

Alın germe operasyonunun ücreti, aynı zamanda cerrah ve hastane seçiminden de büyük ölçüde etkilenmektedir. Cerrahın tercih edeceği hastane, en rahat çalışma ortamıdır.

Anestezi ekibi, ameliyathane ortamı vs. gibi etkenler tek tek ücret konusu olmaktadır. Cerrahın popülaritesi ve uygulama başarısı da alın germe fiyatları üzerindeki belirleyici etkenlerden bir tanesidir.

Alın Germe Operasyonunda Pansuman Masrafları 

Kesi gerektiren ve açık yara oluşturmaya müsait operasyonlarda, ameliyatın toplam maliyetini artıran önemli unsurlardan biri de pansuman ücretleridir.
Ameliyat sonrasında belli periyotlar ile pansuman yaptırmak hem yaranın daha hızlı kapanmasını sağlayacak hem de yaranın enfeksiyon kapmasını engelleyerek daha zorlu bir süreç ile karşı karşıya kalmanızı engelleyecektir.

Özel pansuman ise çok sefer tekrarlandığında maliyetli bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alın Germe Ameliyatında Özel Masaj

Aynı zamanda yüz germe operasyonlarının tümünde doktorunuzun yönlendirmesi ise masaj uygulaması yapılarak derinin cilt ile bütünleşme süreci hızlandırılmaktadır. Masaj uygulamasını kimin yapacağı da maliyeti etkileyen faktörler arasında sayılabilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara