Hemen Fiyat Al

Anti-Aging Nedir?

Anti-aging kelime anlamı yaşlanma karşıtıdır. İnsanlar eskiden beri yaşlanmaya ve sonsuz yaşama çareler aramış , sadece yaşlanmayı yavaşlatıcı çözümler bulabilmişlerdir. Ancak günümüzde yaşlılık görünümünü azaltma ve yaşlanma sürecini yavaşlatıcı pek çok tedavi geliştirilmiştir.

Bu tekniklerden bazıları detoks canlı sağlıklı ve yaşlanma yavaşlatıcı tedavilerdir. bu tedaviler uzman doktorlar ve güzellik uzmanları tarafından -disiplinli ve sıkı bi eğitimden geçirilmiş- insanlar tarından yapılmaktadır. Bedenin daha genç ve sağlıklı görünmesini hedefleyen gençleştirici tedavi yöntemleri, yani anti aging, uygulama yollarına ,terapi yapılan kişiye ve etkisine göre incelenebilir.

Bu yöntemlerden bazısı cilt yapısını gençleştirici etkisi olmasa da, insanlarda gençlik hissi oluşturmaktadır Anti –aging aslında sadece belli yaş üstü insanlara uygulanmaz bazı insanların metabolizmaları biyolojik saatlerine uymaz ve erken yaşlanmaya başlar. Örneğin 40 yaşında olan bir insan zamanla çevre ve genetik koşullardan dolayı hızlı yaşlanmış ve kemik yaşı 75 çıkmıştır. Bu kişinin daha kaliteli ve sağlıklı yaşayabilmesi için anti-aging tedavisi uygulanmalıdır.

Anti aging programlarla hedeflenen amaçlar

  • Gençlik enerjisine tekrar kavuşmak
  • Vücutta yağlanmayı azaltmak ve tekrar yağlanmayı önlemek
  • Cilt gerginliğini sağlamak
  • Cinsel yaşam enerjisini arttırmak
  • Kemiklere kalsiyum kaybını azaltmak
  • Kilo vermek ve bir daha almamak
  • Kan yağlarını ve kolesterol seviyelerini kontrol altına almak
  • Hafızayı güçlendirmek ve konsantrasyonu arttırmak

Bağışıklık sistemini güçlendirmek olarak sıralayabiliriz

Anti – aging tedavisi sadece yaşlanmış metabolizmalar başta olmak üzere daha bir çok sağlık sorunun tedavisinde de kullanılmaktadır. Bunlardan bi kaçı aşağıdaki gibidir:

Vücudun zehirlerden arındırılmasını sağlayan detoks tedavisi
Cilt ve yüz bakımını sağlayacak kozmetik destekler
Şelasyon tedavisi
Vücuda verilen vitamin ve mineral destekleri
Estetik cerrahi uygulamalar
Antioksidanlar
Yaşama pozitif bakmayı sağlayacak yöntemler
Hormonlar
SPA, kaplıca talasoterapi

ANTI-AGING UYGULAMALARI VE KULLANILDIĞI ALANLAR

DOLGU

Zamanla insan yüzünde yerçekimine yenik düşen dokular olur. Kişide çökük bir görüntü oluşturmaktadır. Oluşan bu çöküklüklerin ve yüzdeki alt olukların doldurulması işlemidir. Bu işlem son derece doğal ve sağlıklı bi işlemdir. Yüzünüzdeki gülümsemenin daha çarpıcı görünmesine ve sizin sağlıklı görünmenizi sağlar.

DETOKS

Yaşadığımı çevre dolayısıyla hemen hemen birçok şey yapımında kimyasal zararlı madde bulunmaktadır. Yediğimiz yiyecekler içtiğimiz içeceklerde giydiğimiz kıyafetlerde, soluduğumuz havada, göremediğimiz hatta bazen gördüğümüz kokladığımız pek çok kimyasal madde bulunmaktadır. Bu zararlı kimyasallar vücudumuzda yıllarca birikerek erken yaşlanmamıza ve çeşitli hastalıklara yakalanmamıza sebep olmaktadır. Detoksun amacı vücudumuzdaki bu kimyasal zararlı atıkları atmaktır. Detoxa aynı zamanda antioksidan tedavi de diyebiliriz. Toksik maddelerden arınmamızı ve sağlığımıza kavuşmamızı sağlar.

ŞELASYON TEDAVİSİ

Detoks ile vücudumuzdan uzaklaştıramadığımız zararlı metalleri vücudumuzdan atılımını sağlar. Yediğimiz gıdalardan ve kullanılan çamaşır sularından vücudumuza giren ağır metaller olarak adlandırılan; Cıva, demir, kadmiyum metabolizmanın ilerleyen zamanlarında damar sertliği, unutkanlık, yaraların iyileşmemesi, alzheimer, Parkinson gibi hastalıklara yol açmaktadır. Şelasyon tedavisi haftada iki kez uygulanan 2-3 saatlik bir işlemdir.

Damar yolundan hastaya etilen diamin tetra asetik asit verilmektedir. Ayrıca zararlı metallerin yerine magnezyum çinko gibi hafif metaller ve C , B vitamini enjekte edilmektedir. Şelasyın tedavisinden sonra hastalarda şeker hastalığından dolayı iyileşmeyen yaraların iyileşmesi, sinir iletimlerinde hızlanmanın olmasıyla düşünce berraklığı, hafıza kuvvetlenmesi, krampların hızla iyileşmesi gözlenmektedir.

DETSEK VİTAMİN VE MİNERALLER

İnsan vücudunun bütün metabolik işlemleri vitaminler ve mineraller yoluyla yapılır bunlardan birinin eksikliği vücutta aksaklıklara hastalıklara yol açmaktadır destek vitamin ve mineral tedavisi vücutta eksik olan mineraller ve vitaminlerin alınmasını sağlamaktır. Bu tedaviden sonra hasta kendini daha dinç ve sağlıklı hissetmektedir.

ANTİOKSİDAN TEDAVİSİ

Metabolizma enerji sağlayabilmek için oksijeni vücuda alır. Alınan bu oksijen yağların yakılarak enerjiye dönüşmesini sağlar ancak soluduğumuz havada sadece oksijen bulunmamaktadır bunun yanında hidrojen azot ve serbest radikal dediğimiz fazladan bir elektronu olan ve farklı elementlere dönüşebilen atomik yapılar da bulunur biz nefes alıp verirken bunları da metabolizmamıza almış sayılırız. Bu radikakaller başta sorun yaratmıyor gibi görünebilir ancak ciddi tehlikelere yol açmaktadır bağışıklığımızın düşmesine mikroplarla olan savaşları kaybetmemize yol açarak bizim hastalanmamıza yol açarlar. Eğer tedavi edilmez ise ölüm kaçınılmaz olur ve bu çok ciddi bir tehlikedir. Dokuların serbest radikallerden temizlenmesi gereklidir.Anti oksidan tedavisi bu serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılıp metabolizmanın arınmasını sağlamaktadır.

OZON TEDAVİSİ

Ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak için çok önemli bir tedavi yöntemidir. Yaşı ilerlemiş hastalarda serbest radikal birikiminden dolayı hastalar yeteri kadar oksijen alamaz ve dokularda biriken serbest radikallerden dolayı oksijeni düzgün kullanamaz hale gelirler. Ozon tedavisinin amacı dokuların geri kazanımını sağlayarak daha fazla oksijen kullanımını arttırmaktır. Böylelikle beynimize daha fazla oksijen alınımı olduğundan düşünce berraklığı ve dolaşım sorunları gibi sorunların çözümünde kullanılmaktadır.

HORMON TEDAVİSİ

İnsan yaşlandıkça vücuttaki hormonların dengesi de zamanla bozulur. Hormon tedavisinin amacı eksik olanların yerine konulması ve fazlalıkların metabolizmadan uzaklaştırılmasıdır. Ancak hormon tedavisi çok zor bir işlemdir. En ufak bir yanlış tedavi uygulamasında ciddi sonuçlar doğurur. Örneğin hastada yaşlanmayla birlikte testeron oranı azalmış ise gerekli olan miktardan daha fazla testeron verilirse hasta prostat kanseri olabilir. Aynı şekilde kadın hastalarda östrojen yaşlılıkla birlikte çok hızlı düşüş göstermektedir -menapoz- hastaya gerekenden fazla östrojen verilirse hastada meme kanseri oluşma riski çoğalır bu gibi hususlara dikkat edilmeli ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

GENÇLEŞTİRME FAKTÖRLERİ NELERDİR?

Cilt zamanla çevresel faktörler ile yaşlanır. Güneş ışınlarının zararlı olanlar ciltte aşırı yaşlanmaya yol açar. Aynı şekilde sigara da cildin erken yaşlanmasına yol açmaktadır. Cilt insanın aynasıdır. Kendi başımıza yaptığımız günlük temizleme çalışmaları yardımcı olmaz bunun için dengeli beslenme spor yapma zararlı alışkanlıklardan kurtulma ve cilt bakımı yapılmalı ve cildin arınması sağlanmalıdır. Bu aşamada yapılan tedavi de cildin yaşlanmasını önleyici tedaviler uygulanır ama bu uygulamalardan önce cildin arınması sağlanmalıdır. İşlem bittikten sonra hasta eskisinden daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olur. Işıltılı ve güzel bi cilt görünümü için pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır bunlardan bazıları şunlardır:

Kimyasal ve fiziksel peelingler: Zamanla insan cildin üst katmanı güneşin zararlı ışınlarından, çevrede bulunan zararlı gazlardan, cildin doğal yağ salgısından, makyaj malzemeleri içerisindeki zararlı kimyasallar gibi etkilerden dolayı kalınlaşarak, bir zırh gibi olur. Cildin alt tabakaları nefes alamadığından dolayı, daha mat, kırışıklı, donuk, lekeli ve yaşlı görünüme sahip bakımsız yaşlı ve sağlıksız cilt görünümü ortaya çıkar. Peelingler yardımıyla cildin bu sağlıksız hali tedavi edilmeye çalışırız.

Mezolifting vitamin enjeksiyonları: Cildin yüzeyine yakın tabasının altında orta tabakada dediğimiz kalojen ve elastik lif tabakası bulunur. Bu tabakanın oluşumu ve sağlıklı olması için vitaminler mineraller ve büyüme faktörlerinin yardımına ihtiyaç vardır bu tedavinin amacı için bu yardım ve takviyeyi sağlayarak cildin orta tabasının sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktır. Mineraller vitaminler bu orta tabakaya enjekte edilerek tedavi edilir.

PRP yöntemi: Bu yöntemde kendi kanımızda bulunan büyüme ve gençleştirme faktörleri damıta ve ayrışma işlemlerinden geçirilerek yeniden cildimize enjekte edilir tamamen doğal bir yöntemdir.

Otolog fibroblast transplantasyonu:

Güneşte zarar gören dokularımızda fibrobilastların eksikliği sonucu ciltte sarkmalar olur bu çalışmanın amacı ve yapılışı güneş görmeyen yerlerimizden yani üst kol iç bölümü kulak arkası bölümlerinden doku örnekleri alarak fibroblast eksiği olan yerlerimize gererli olan enjektasyon işlemlerini gerçekleştirmektir.

Kontrollü termal hasar esasına dayanan cihazlı uygulamalar:

Ciltte henüz ölmemiş elastik lif yapılı dokuların yeniden işlev kazanıp canlanması için uyarılması gerekmektedir.Bu çalışmanın amacı hasar görürmüş yaşlanmış ama hala yaşamı devam eden kalojen yapılarını uyarıp lif yapımına devam etmelerini sağlamaktır.

Anti aging check-up nedir?

Yaşam değiştikçe ve teknoloji geliştikçe insanlar daha uzun ve kaliteli yaşam sürmek istemektedirler. Bu durum insanlarda genç iken yaşadıkları olaylar karşısında verdikleri ruhsal tepkileri ve fiziksel aktivitelerine aynı tempoda ve devam etmek istemeleri normaldir.

İnsanların bu isteklerini karşılık teknoloji de anti aging avantaj sağlayıp insanlara yardımcı olmaktadır. Laboratuvar testlerine dayalı olarak mikro besin takviyeleriyle, kişiye özel bireysel , terapi uygulanır. Erken tanı ve doğru tedavi için laboratuvar testleri çok önemlidir ve çok dikkat edilmelidir. Her insanın metabolizması biyolojik aktivitesi farklıdır.

Otomoleküler maddelerin birbirlerinden farklı etkileri bulunmaktadır. Bunlar ruhsal dengenin korunması ve sağlıklı kalması , beynin çalışma temposunun arttırılması, düşünce berraklığına sahip olunması, kardiyovasküler fonksiyonların düzenlenmesi , menopoz ,antropozun tedavisinde ve osteoporozu önlemek gibi etkilerdir.

Anti aging check up kişilerde erken yaşlanma risklerinin en iyi şekilde tespit edildiği çok geniş bir taramadır. Gençliği uzatmak ve sağlıklı yaşamak için gerektiği şekilde terapi ve tedavi uygulanarak kişiye işlem yapılır. Kişiye göre seçilen hormonlarla, gıdalara, ilaçlarla ve gerekli görünen tedavi yöntemlerine göre; yaşlanmayı önlemeye çalışılır. Kişinin sağlıklı ve mutlu yaşam sürmesini sağlamak asıl amaçtır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara