Hemen Fiyat Al

Gözler yüzümüzde yer alan mimiklerinin daha belirgin olmasını sağlayan organlarımızdır. Diğer bir deyişle; iletişim ve algının  daha net bir şekilde algılanmasını sağlayan gözlerimizdir.  Yerçekimi ya da kalıtsal nedenlerle gözlerin kenarlarının aşağıya doğru bakması, kişinin ruh halinin üzgün ve hüzünlü görünmesine neden olmaktadır. Günümüz  modasında badem şeklini andıran, yanları keskin bir şekilde kapalı ortası daha şişik görünen gözler güzel bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle kadınlar gözlerini badem şekline benzetmek için çeşitli göz makyajları yapmaktadırlar.
Badem göz ameliyatı kadınların ifadelerini daha rahat gösterebilmeleri için ve  daha genç görünmeleri için yaptırmak istedikleri bir operasyondur.  Badem göz operasyonu yüzdeki olumsuz, yaşlı, enerjisi kaybolmuş ve üzgün görüntüyü ortadan kaldırarak, kadının yüz ifadesini daha canlı daha enerjik ve daha genç göstermektedir herhangi bir ameliyat izi kalmadığı için doğal görüntüyü de bozacak bir operasyon değildir.

Daha çok estetik amacıyla yaptırılan badem göz ameliyatı, küçük bir operasyon şeklinde gerçekleştirilmektedir.

badem göz ameliyatı

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Kişinin isteği üzerine gerçekleşen operasyonda özellikle üst göz kapağında sarkma ve fazlalık varsa ilk olarak bu sorun düzeltiliyor. Daha sonra kaş ve gözün dış kenarlarının  nasıl olacağı, uygun açısı dijital ortamda belirleniyor.  Bu sayede badem göz ameliyatı olacak kişi ameliyattan önce yeni gözünün nasıl görüneceğini anlayabiliyor. Ameliyattan önce dijital ortamda ameliyat sonrası görüntüsünü gören kişi, hem doktorun işini kolaylaştırıyor hem de ameliyatın daha başarılı geçmesini sağlıyor. Yapılan cerrahi uygulamada lokal anestezi kullanılıyor ve gerektiğinde hastanın komutlarına göre hareket edilebiliyor. Operasyonla gözün dış kenarında bulunan bölgeye minik bir kesik açılıyor ve daha önce planlanmış olduğu gibi gözün dış köşesi yukarı doğru çekiliyor.  Saçtan daha ince olarak tarif edilen ipler ile üç veya dört dikiş atılarak kesi  dikiliyor.  Hatta üç dört gün sonra dikişin alınması için hastaneye geri geliniyor.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler

Minik bir operasyon olduğu için daha sonrasında pansuman gerektirmeyen badem göz ameliyatı sonrası yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • İşlem sonrasında iki gün yüz yıkanmıyor ve makyaj yapılmıyor.
  • Yatarken gözün üzerine yatılmamaya özen gösteriliyor.
  •  Operasyonda birkaç saat sonra hasta evine gidebiliyor 3 ya da 4 gün sonra hasta yüzünü yıkayabiliyor ve hatta makyaj yapabiliyor.
  • Badem göz ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken şey gözünüzü kaşımamak ve gözünüze direkt temasta bulunmamaktır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası İyileşme Nasıl Gerçekleşir?

Badem göz ameliyatı sonrasında özellikle sigara kullanan hastaların gözlerinin etrafında bir süre kırmızılık olabilir; ancak bu bir ya da iki günde kendiliğinden kaybolur.  Bazı hastalarda ise, badem göz ameliyatı sonrasında göz çevresinde hafif  morarmalar görülebilir. Badem göz estetiği daha çok 25 ile 45 yaş arasındaki hastalar için uygulanmaktadır. İşlem, uygulanan hastayı daha genç ve gözlerini daha alıcı bir hale getirir.
İyileşme süresinde hastanın araba kullanmaması gerekmektedir.  Badem göz ameliyatı sonrasında herhangi bir dikiş izi ya da suratında doğal olmayan bir durum meydana gelmez.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara