Hemen Fiyat Al

Badem Göz Estetiği Nedir?

Günümüzde kadınların pek çok teknik ve yöntemle gözlerinin daha güzel ve genç görünmesini sağladıklarını bilinmektedir. Bu yöntemlerden bazıları kadınların saçlarını daha gergin ve topuz şeklinde toplaması koyu göz makyajı yapmaları gibi geleneksel geçici olarak yarar sağlayan çalışmalardır. Fakat kadınların sürekli makyajla uğraşması yorucu ve yıpratıcı bir işlemdir. Badem göz ameliyatı sayesinde böyle bir işleme gerek kalamayacaktır. Bazı hastaların göz kapağı düşüklüğü dediğimiz rahatsızlıkları vardır, bu hastalar kesinlikle badem göz ameliyatı estetiği yaptırmaları gerekmektedir. Badem göz ameliyatı gözün biraz çekik olması anlamına gelmektedir. Göz kapaklarının biraz yukarıya doğru kaldırılmasıyla suratınızdaki o yorgun ve bitkin ifade kaybolur ve daha genç ve güzel gözükürsünüz.

Badem göz kadınların daha etkileyici ve çekici görünmesini sağlamaktadır. Bu zamana kadarki yüzünüzdeki o yorgun ifade sizin de ruh halinizi etkilemektedir ve psikolojinizi etkilemektedir. Badem göz ameliyatı sayesinde bu durumdan kolayca kurtulabilir, daha genç ve diri bakışlara sahip olabilirsiniz. Badem göz ameliyatı tek başına yapılabilen bir operasyon olduğu gibi yanında pek çok göz ameliyatı yapıldığı da görülmüştür. Son derece steril ve dezenfekte ortamlarda yapılan badem göz ameliyatı için lokal anestezi uygulanmaktadır. Ayrıca göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi daha genç ve güzel bir görünüm elde etmek isteyen hastalarımız için de oldukça başarılı operasyondur.

Badem Göz Estetiği Hangi Göz Yapılarına Daha Uygun Olur?

Kadınlar gözlerinin ve bakışlarının daha güzel olması için göz dış kenarlarının çekik olmasını isterler. Bunun nedeni kadınların gözlerine ve bakışlarına çok fazla önem vermesi ve iletişim için gözlerini daha çok kullanmalarından kaynaklanmaktadır. kadınlar suratlarında en dikkat çeken yerin göz olduğunu düşünmektedir, o yüzden gözde oluşan herhangi bir sorunun çözümü için genelde badem göz ameliyatını tercih etmektedirler. Ayrıca insanın göz şekli yaşadığı toplumun etnik yapısına göre farklılıklar gösterebilir bu yüzden ortadoğu ve Arap ülkelerinde daha çok aşağıya doğru olan göz kenarları kuzey ülkelerinde yukarıya doğru ve küçük göz yuvaları görülmektedir. Bazı durumlarda kişinin göz kenarı aşağıya doğru eğik olur bu kişide mutsuzluğa kapılmaya, yaşlı yorgun bir görüntüye sebep olmaktadır. Badem göz ameliyatıyla bu sorun basitçe halledilmekte ve kalıcı sonuçlar elde edilmektedir. Badem göz ameliyatının süresi 30 dakika civarıdır. Ameliyattan bir hafta sonra hasta eski yaşantısına rahatlıkla geri dönebilir.

Badem Göz Estetiğinde Hastaların Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Ameliyattan önce hastaların durumlarını ve değişimlerini görebilmeleri için fotoğrafları çekilir ve daha sonra photoshop programlarıyla hastanın ameliyattan sonra oluşacak olan göz yapısı yapılır ve hastaya gösterilir. Daha sonra hastayı herhangi bir aksilik söz konusu olmasın diye doktor kontrol eder ve ameliyata hazırlar göz ve çevresinde uygulanan lokal anestezi sayesinde hasta uyuşukluk hissi dışında bir şey hissedemez.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Yapılan lokal anesteziden sonra ilk olarak ameliyat yapılacak bölgelere markerlarla işaretlenerek belirlenir ancak burada işlem yapmadan önce göz açıklığının 14-15 mm olmasına dikkat edilir çünkü hastanın dengesi dahil olmak üzere pek çok sağlık durumuna bu göz açıklığına bağlıdır. Tüm bunlar dikkatlice yapıldıktan sonra göz kapağının kenarı yukarıya doğru çekilmektedir ve kaş hizasındaki tendonda çengel şeklinde silikon yapılı doğal ürün ile tutturulduktan sonra hastanın göz kenarı yukarıya çıkarılmış olmaktadır. Bu işlemden sırasında hasta bilinci kaybetmemesi için sürekli hastayla konuşmak gerekmektedir ve hasta belirtilen komutlara uyması istenir. Daha sonra göze 3 dikiş atılarak işlem sonlandırılmaktadır daha sonra kişide hiç bir şekilde dikiş izi kalmaz.

Hastalar Badem Göz Estetiğinde Hastanede Yatıyor mu?

Ameliyattan sonra hastaların hastanede yatmasına gerek yoktur hemen bir iki saat sonra günlük yaşantılarına geri dönebilmektedirler. Ancak gözlerindeki bandajdan dolayı bir kaç günlük şişkinlik olması söz konusudur; o yüzden çok ışıklı ortamlarda bulunmamaları gerekmektedir ayrıca tozlu ortamlarda hastalara zarar vermektedir bunlar dikkat edilmesi gerekir.

Hastalar İyileşme Sürecinde Nelere Dikkat Etmelidir?

Badem göz ameliyatında hastalara sadece lokal anestezi uygulanmaktadır bunun dışında sargılama ve ya sarma işlemi uygulanmamaktadır. İşlem yapılan gözün dikişinin üzerine strip yara bandı takılır; burada bulunan dikişlerin bozulmaması ya da herhangi bir zarar görme ihtimalinden dolayı hastalara dikkat etmeleri söylenir. Bu kısımda 3 güne kadar kızarıklık ve ya şişlik oluşabilir ancak bunlar geçicidir. Bunun dışında bir sorun olduğunu hissederseniz doktorunuzla görüşmeli olanları anlatmalısınız ancak yaranın mikrop kapmaması için son derece dikkat edilmeli ve gereken önlemler doktorunuzun size belirttiği şekilde uygulanmalıdır. Onun dışında ilk gün kesinlikle suyla temas etmemelidir. İkinci günden itibaren yüz yıkanabilir ve duş alma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Hastaların yara üzerindeki dikişler çıktıktan sonra herhangi bir iz kalmayacağından emin olmaları gerekir.

Üst Göz Kapağı Sorunları Badem Göz Estetiğini Etkiler mi?

Bazı hastaların yaşlılıktan dolayı olabilen üst kapaklarında düşme ve ya kırışıklık gibi sorunları badem göz ameliyatı sırasındaki yapılan işlemlerle düzeltilir. Bunda hiçbir sakınca görülmemektedir aynı zamanda hastanın genetik faktörlerinden dolayı oluşan göz kapağı düşüklüğü de badem göz estetiği ameliyatıyla düzeltilmektedir ve bu ameliyatlar 30 dakika civarında sürmektedir. Hasta yapılan işlemlerden sonra normal göz görüntüsüne kavuşmaktadır.

Badem Göz Estetiğinin Göz Sağlığına Olumsuz Etkileri Var mıdır?

Yapılan badem göz estetiği ameliyatında gözün kenarındaki çizgi yukarıya kaldırıldığı için gözün görmesiyle ilgili işlevinde hiçbir bozulma gerçekleşmemektedir. Ayrıca hastanın göz açıklığı asla değiştirilmez. Bilinmelidir ki her insanın göz açıklığı seviyesi odak noktalarını etkilediği için hastanın odak noktasının kaydırılması söz konusu dahi değildir. Badem göz estetiği operasyonunu yaptıracak olan hastaların bu konuda endişe duymamaları gerekir.

Badem Göz Estetiğinin Yüz İfadesine Etkisi Nedir?

Badem göz estetiğinin amacı insanları daha etkileyici bakışlara kavuşturmak olduğu gibi hastanın isteği üzerine her türlü yüz ifadesinde kullanılabilen uygulamalar söz konusu olmaktadır. Yapılan bu işlem yüz ifadesinin dezenformasyona uğratarak kesinlikle bozmaz. Aksine kadınlara istedikleri gibi yukarıya doğru çekik göz yapısına sahip olma olanağı sunmaktadır. Bu uygulama sonucunda çekik gözlere sahip olan hastalar etkili ve sağlıklı bakışlara sahip olmaktadırlar. Bunun uygulanma sebeplerinden en önemli etken gözlerdeki ilk bakışta olan yorgun, pesimist, ifadesiz bakışların göz kenarların aşağıya bakma durumunu düzeltilmesini sağlamasıdır.

Badem Göz Estetiği Kişinin Sosyal Yaşamına ve Psikolojisine Etkileri Nelerdir?

Bazı etkenlerden dolayı yapı itibariyle olması gerekenden daha aşağıda olan gözlerde oluşan negatif bakışların ve görüntünün düzeltilmesini için badem göz estetiği operasyonu hastalar tarafından sıkça kullanılan tercih edilen bir yöntemdir. İşlem bittikten sonra o eski pesimist kötü bakışlarınızdan kurtulmuş olursunuz ve daha pozitif bir görünüme kavuşursunuz. Çevrenizdeki insanların sizinle iletişimini etkileyen bakışlarınız sayesinde çevrenizdeki insanlar da size daha olumlu tepkiler vermektedirler. Bu sayede kendi psikolojiniz düzelmiş olmaktadır ve kendinizi daha mutlu hissedebilmektesizindir.

Badem Göz Estetiğinin Kişilere Sağladığı Faydalar Nedir?

Kadınlar yıllarca daha etkili bakışlara sahip olabilmek için gözlerini çekik hale getirmeye çalışmışlar bunun için ise saçlarını gergin toplamaya çalışmış kalıcı makyajlar, dövmeler yaptırmışlardır ancak her defasında böyle uğraşmaktan ise basit bir badem göz ameliyatıyla bu sorunlarından kurtulabilir hiçbir şeye gereksinim duymadan badem göz şekline kavuşabilirler ve kendileriyle barışık bir şekilde etkileyici bakışlara sahip olunabilir. Kendi pozitif ruh hallerini insanlara aktarabilirler. Badem göz estetiğinin başta kişinin kendini sevmesi ve sağlık açısından daha güzel bir görünüme kavuşması psikolojik olarak hastayı olumu yönde etkilediğinden kişi kendinde böyle bir kusurun odluğunu fark ettiğinde bir uzmana danışıp gerekli işlemleri gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilmelidir. Yapılan işlemin düşünülenin aksine kişiye asla bir zararı olmamaktadır yapılan işlem oldukça basit ve kolay bir işlemdir.

Badem Göz Estetiği Hangi Yaştaki Kadınlar İçin Uygundur?

Bu uygulama yapılabilmesi için hastanın beli bir yaşta olmasına gerek yoktur sadece gelişme çağındaki insanların göz çevresinin iyice gelişmesi beklenmelidir. Bunun dışında bu uygulamayı 25-45 yaş arasındaki kadınlar rahatlıkla yaptırabilir. Göz yapısında yapısal olarak kendiliğinden göz kapaklarında düşüklük bulunan, gözlük kullanmasından dolayı gözlerin aşağıya düşmesi sorununu yaşayan kadınlar, bilgisayar karşısında çalışarak uzun zaman geçiren kadınlar genellikle bu estetik uygulamayı tercih ediyorlar. Bu etkilerle birlikte yapılan ameliyattan sonra gözlerde deformasyon oluşumu artmaktadır.

Badem Göz Estetiği Yaptıran Kadınlar Bunu Gizler mi?

Kadınlar zaman zaman kendilerine yapılan estetik operasyonları gizlemektedirler ancak yapılan badem göz estetiği ameliyatından sonra çevrenizden aldığınız olumlu tepkilerden dolayı insanlar bu ameliyatı gizleme gereği duymazlar. Ayrıca insanların bu yanıtlarından dolayı gayet sevinen hastalarımız kendiliğinden gizlememe durumuna girmektedirler. Yapılan işlemlerin iz bırakmamasından dolayı bazı insanlar gizleme gereği duymaktadır ancak bu işlem direkt olarak yüzümüze yapıldığı için hemen fark edilebilmektedir. Değişen bakışlar insanlarda bir dikkat uyandırabilir ancak adaptasyon sürecinin sonlanması ile birlikte kendinize güveniniz artacaktır ve psikolojik olarak hiçbir negatif his uyanmayacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara