Hemen Fiyat Al

Badem göz ameliyatı, özellikle bakışları daha  üzgün, yorgun ve yaşlı görünen bayanlar tarafından tercih edilmektedir.  Bireyler günümüzdeki güzellik algısı doğrultusunda gözlerinin kenarlardan daha kısık ve orta kısmının daha şişik olduğu gözleri güzel buldukları için bu gözlere sahip olmak isterler.  Kimi bireyler ise, daha genç görünmek ve gözlerindeki ifadeyi daha net gösterebilmek için badem göz ameliyatını olmak isterler.  Badem göz ameliyatı gözün aşağı doğru bakan dış kenarını, hafifçe yukarı doğru kaldırarak bilimsel ve modaya uygun güzel göz tarifine göre  yapılan minik bir operasyondur.

badem göz estetiği nedir

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Gerçekleşir?

Badem Göz ameliyatında kişilerin göz kapaklarında bulunan fazlalıklar alınır ve üst göz kapağındaki sarkmalar ortadan kaldırılır.  Daha sonra kişinin göz yapısına tarif ettiği şekilde dijital ortamda bir fotoğraf belirlenir. Bu sayede kişi operasyona girmeden önce operasyon sonrasındaki halini görme imkânına kavuşur. Daha sonra lokal anestezi uygulanarak gözün dış kenarının bulunduğu bölgeye minik kesitler yardımıyla müdahale edilir.  Gözün kenarları yukarıya doğru çekildikten sonra saç kılından bile ince olan iplerle üç veya dört  dikiş atılır.  Daha sonra kişi birkaç saat hastanede gözetim altında tutulur.

Ameliyat Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Badem Göz ameliyatında atılan dikişler bir hafta sonra doktor tarafından alınırlar. Bu hafta süre boyunca hastanın araba kullanmaması,  makyaj yapmaması, gözlüklerini aralıklar ile kullanması  ve yüzünü yıkamaması gerekmektedir. Ayrıca hastanın uyurken yüzüstü  yatmaması ya da gözünün yastığa temasından  kaçması gerekmektedir. İki haftalık sürenin sonunda  hasta yüzünü yıkayabilir ve  makyaj yapabilir.

Hastanın yüzünde dikiş izleri  kalmaz ve hasta ilk günden itibaren günlük hayatına devam edebilir. 30 dakikalık bir operasyon olduğu için hasta ameliyat olduğu gün bile günlük işlerine devam edebilir.

Badem Göz Ameliyatı Doğal İfadeleri Etkiler mi?

Yapısı düşük olan gözlerdeki olumsuz etkiyi azaltan badem göz ameliyatı, aynı zamanda uygulanan kişinin daha genç görünmesine neden olur. Badem göz  estetiğinde herhangi bir dikiş izi kalmadığı ve gözün kendi yapısına müdahale edilmediği için doğallık bozulmaz.  Ayrıca yüz ifadesindeki yorgunluk, yaşlılık ve negatif yüz ifadesi giderildiğinden, hasta daha pozitif ve olduğundan daha genç bir yüz ifadesi kazanır.  Badem göz estetik ameliyatı sonrasında herhangi bir ağrı ve bandaj olmadığı için hasta günlük hayatına ameliyat olduktan bir kaç saat sonra dönebilir. Ayrıca dikişler için kullanılan ip çok incedir bu nedenle dışarıdan görülmez; dikişler alınmadan da hasta işine ya da okuluna devam edebilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatları

Badem göz estetiği  fiyatları; kişinin herhangi bir tamamlayıcı estetik ameliyatı olmasıyla ya da kişinin hangi hastaneyi tercih ettiğiyle ilgilidir. Doktor göz yapınızı inceleyerek size uygun operasyona göre fiyat belirlemektedir. Ayrıca badem göz estetiği fiyatlarını belirleyen diğer  unsurlar şu şekildedir belirlenir; göz yapısının ne derece bir operasyon gerektirdiği,  anesteziste ödenecek tutar, badem göz estetiğinin yapılacağı hastanenin belirleyeceği fiyat, badem göz estetiği fiyatlarının belirlenmesinde etkin rol oynar.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

  1. Merhaba!.Göz kapagımda fazlalık var benı yorgun,mutsuz,sınırlı ve çirkın gosterıyor.35 yasındayım sadece derı fazlalıgım gıtsın ıstemıyorum cekıklıkte istıyorum.Adanada yasıyorum.Goz kapagımdakı fazlalıgı aldırıp badem goz içinde sıze gelsem daha uygun olurmu.Sadece gunubırlık gelebılırım İstanbula

  2. İyi günler madem göz ameliyatı olmak istiyorum Samsun’da oturuyorum fıyat ögrenebilirmiyim☺️

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara