Hemen Fiyat Al

Yüzde olan kırışıklıkları azaltmak için farklı dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Cilde dışarıdan dolgu maddesi enjekte edilerek, yapılan işleme dolguyla kırışıklık tedavisi adı verilir. Bu yöntem özellikle ameliyatla kırışıklıklarından kurtulmak istemeyen yani ameliyattan çekinen kişiler için başarılı bir uygulamadır.

Cilde yapılan dolgu enjeksiyonları cildi güzelleştirmek için en fazla tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Zaman içinde ciltte kolajen ve elastik liflerde yıpranma oluşmaktadır. Bu nedenle ciltte hyalüronik asit miktarında azalma olur.

Bazı bölgelerde ise hacimsel kayıplar meydana gelir. Bu sayede ciltte kırışıklık ve çöküklük gözle görülür derece artar. Yaşın ilerlemesi yüzünden oluşan etkiler, çevresel etkenlerin ilave olmasıyla yaşlanmayı daha fazla ilerletir. Ciltte her bölge için farklı çözümler sunan, genellikle hyalüronik asit içeren maddeler bu etkileri gidermek için kullanılır.

Özellikle yüz bölgesi için tercih edilirler. Ciltte olan kırışıklık, ciltteki yaşlanma, yüz bölgelerinde olan bozulmalar dolguyla giderilmekte ve cilt daha iyi koşullarda canlandırılmaktadır. Cildin altına verilen dolgu maddesi, en alt tabakaya kadar destek vermekte, kırışık ve çöküklüğün içini doldurmakta ve bunların dışarıdan görünmez olmasını sağlamaktadır. Bu işlemi yaptıran kişiler çevresine bu işlemi yaptırdıklarını hiç anlamadıklarını, kendilerini dinlenmiş ve daha genç olarak gördüklerini anlatırlar.

Yapılan yüz dolgu işlemi sayesinde ciltte bulunan ince kırışıklıklar, hafif ve orta dereceli çukurlar, ağız ve burun çevresinde olan ince çizgiler doldurulur. Bu uygulama yüzün her bölgesindeki belirgin olmayan kırışıklıklarda rahatça tercih edilebilir. Ayrıca burunda olan asimetriyi düzeltmek amacıyla da kullanılmaktadır. Bunların dışında bu uygulamayı tercih edenler dudaklarda da dolgu yaptırabilir.

Dolgu tedavisi nasıl yapılır?

Zamanla insanlar yaşlandıkça yanaklarda elmacık kemikleri hizasında çöküntü oluşumu gözlenir bu da estetik olmayan bir görüntüdür. Yanak alanlarında oluşan bu hacim kaybı dolayısıyla kişi yorgun ve bitkin görünebilir. Yapılacak olan dolgu tedavisiyle chick bones ismi verilen elmacık kemikleri daha belirgin görünebilir veya küçültülebilir. Fakat bu işlem sırasında son derece dikkatli olunmalıdır. Elmacık kemiği hizasına yapılan dolgu oldukça önem arz eder.

Yüze yapılan dolgu tedavisi aslında çok basit bir işlemdir ve son derece etkilidir. Öncelikle uzman bir hekim tarafından kontrol edilir hangi noktaya ne kadar dolgu yapılması gerektiğinize karar verilir ve bu alanlara anestezik krem sürülür. Veya diş doktorlarının kullandığı ağız içi uyuşturma spreylerinden, ağız içinden üst yanaklara doğru anestezik madde kullanılır. Daha sonra ince uçlu iğnelerle gerektiği kadar yani uzman doktorumuzun belirttiği miktar kadar dolgu yapılmaktadır bu kişiye dolgunluk verir. Bu işlem sonrasında hasta birkaç gün yüzünde şişlik hissedebilir bu çok normaldir ve son derece geçicidir. Bu işlemin tekrarlanması kalıcılığını arttırmakta ve bir sonraki seansın süresini uzatmaktadır.

 • Yüz bölgesinde dolgu hangi alanlara yapılmaktadır?
 • Üst yanaklarda ve gözyaşı oluğunda
 • Dudak kenarında oluşan çizgilerde
 • Alın bölgesinde olan kırışıklarda
 • Burun çenede olan kırışıklıklarda ve çukurluklarda
 • Alt çenede oluşan kırışıklık çizgilerde
 • Kaş ve çevresine hacim vermek amacıyla
 • Yüzde yer alan yara izlerinde kullanılır.

  Dolgu tedavisi neden yapılır?

  Dolgu tedavisi kişilerin istekleri doğrultusunda yüzlerinde zamanla oluşan kötü görünümü yok etmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda yanakların belirgin olmasını gözaltı torbalarının oluşumundan kaynaklanan kötü görüntünün ortadan kaldırılmasında ve burun ve ağız çevresindeki kıvrılmaların düzeltilmesinde kullanılır.

  Dolgu tedavisini tercih eden kişilerde zamanla güneşin zararlı ışınlarından cilt altındaki doku kayıplarından yaşın getirdiği doku yaşlanması ve sarkmalarda, çevresel olarak kötü etkilerden, stres durumuna fazla mağruz kalıp ciltte gerilmelere ve çirkin izlere yol açan, yara izlerinden, oluşan yüzde kötü görüntü oluşturan etkilerden kurtulmak kırışıklıklarını azaltmak için bu yönteme başvurmaktadırlar. Bu işlem , kişileri daha güzel bir görünüme kavuşturmak ve cilde dolgunluk kazandırmak için cilt altına dolgu maddesi enjekte edilmesi işlemidir, ciltte olumlu bir görünüm elde edilir. Bu sayede kişiler daha genç göründükleri gibi, alımlı bir görüntüye kavuşur.

Dolgu maddeleri nelerden oluşur?

Dolgu tedavisinde hyalünorik asit kullanılır. Hyalünorik asit vücudumuzda kendi ürettiğimiz bir asit olup son derece doğaldır. Hyalünorik asit cildin genç görünmesini sağlar. Ancak yaşlılıkla birlikte insan cildinde hyalünorik asit miktarı azalır ve kırışıklık artar.

Kırışıklıkları düzeltmek için yapılan dolgu işlemlerinde başlıca dolgu malzemesi olarak hyalünorik asit dolgu maddeleri kullanılmaktadır. Bunun yanından içeriğine güvendiğiniz dışarıdan dolgu maddeleri de kullanılabilir ancak bizim tercihimiz kendi yağ dokunuzdan dolgu maddesi kullanmanız yönündedir. Böylece doku reddi gibi olumsuzluklar karşınıza çıkmaz. Ancak kendi yağ dokunuzdan yaptığınız dolgu maddelerinin kalıcılık garantisi yoktur eğer kalıcılık istiyorsanız en bilinen dolgu maddesi silikondur. Silikonu tek seferde kullanmak kalıcı ve kesin çözüm oluşturacaktır. Geçici olarak yapılan dolgu maddeleri için işlemi tekrar etmek şarttır.

Ancak doğal olan en güzeli olduğu için geçici olarak yapılanlar sağlık açısından silikondan çok daha güvenilirdir. Ayrıca insan cildinde zaman zaman değişimler meydana gelebilir kendi dokumuz buna uyum sağlayabiliyorken silikon buna uyum sağlayamayabilir. Doğal olarak bulunan bir madde olan hyalüronik asit canlılarda deri, eklem, kıkırdak ve göz yapılarında bolca bulunmaktadır. Hyalüronik asitten başka dolgu maddesi olarak kalsiyum apatit içerenler, kallojen içerenler, polilaktik asit içeriği olan de vardır.

Hyalüronik asit: Bu madde polisakkarit yapısında olan bir karbonhidrat zinciridir. Canlılarda, insanlarda doğal olarak bu maddeden bolca bulunmaktadır. Vücutta bu maddenin hücre bölünmesi,hücre yenilenmesi, cilde gerginlik verme, eklemin kayganlığını sağlama gibi etkileri vardır. Aynı zamanda bu madde laboratuvar koşullarında yapay ve ya bakteriler aracılığıyla doğal olarak üretilerek, kozmetik amaçlı uygulamalarda kullanılır. Bunlar cilde enjekte edildikten sonra yaklaşık olarak 6-12 ayda vücut tarafından absorbe edilerek metabolizmaya katılır. Ve dışarıya atılır. Ciltte alerjik etki yapmaması, doğal olması, yenilenebilir olması ve uygulama kolaylığı yüzünden kırışıklık tedavisinde en fazla tercih edilen yöntemdir.

Rediesse: Dolgu tedavisinin amacı kırışıklıları ve sarkıkları gidermek kişiye daha sağlıklı bir görünüm vermektir ancak bu her zaman başarılı sonuç vermeyebilir ya da kişinin ihtiyacı olan farklı dolgu işlemine ihtiyacı vardır uzmanlar tarafından belirlenen bu yöntemlerden birisi de rediessedir . cildi yeniden restore ederek diri ve canlı görünmesini sağlar ve eski sağlığına kavuşmasını sağlar.

Yerçekimine karşı gelerek sarkıkların düzeltilmesinde ve genç bir görünüme sahip olunmasını sağlar. Ancak bu işlemleri yaparken cildin eski hacimli haline kavuşmasını da sağlar. Rediesse kullanıldığı bölgede sık sık uyarıcı bir madde olacağından dolgu yapılan bölgedeki hücreleri uyararak canlanmalarını sağlar. Bu konuda çok etkili ve başarılı sonuçlar ortaya çıkaran rediesse kalojen üretimine olan katkısından dolayı dolgu çeşidi olarak oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Eskiyi yeniden düzeltmenin yanında bozulan kısmı eskisi gibi hacimli doğal görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Ayrıca ciltteki sarkmaların ve kırışıklıkların dolgusunda oldukça başarılı olan rediesse, yüzün yeniden hacim kazanmasını ve eski güzel ve doğal görnüme kavuşmanızı sağlamaktadır.

Işık dolgusu: Güzellik alanında en fazla başvurulan uygulamalardan olan dolgular, yüzün hacmini kazandırmakta, yüzde ince kırışıklıkların giderilmesinde estetik girişimler arasında ışık dolgusu çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemlerde cildin nem dengesinin korunmasının sağlanması oldukça önemlidir. Cildin zamanla kaybolmuş olan neminin yeniden kazandırılması için, dolgu tedavisiyle birlikte antioksidan vitamin ışık dolgusu yapılmaktadır.

Dolguyla vitamin terapisi arasındaki ışık dolgusu, cildin eski parlaklığına kavuşmasını ve yeniden onarılmasını sağlamaktadır. Ancak bu yöntemle ciltte dolgu efekti yapılmamaktadır. Çünkü çapraz bağların içerinde gevşek yapılandıran hyalüronik asit bulunmakta, enjeksiyon içinde cildin onarılmasını ve ve eski parlaklığına kavuşmasını sağlayan vitaminlerde bulunmaktadır. Bu vitaminler sayesinde cilde anti aging bakım yapılması ve cildin eksi sağlığına hızlıca kavuşması ve gençleşmesi sağlanıyor.

Dolgu maddeleri nerelerde kullanılır?

Dolgu maddeleri aslında yüzdeki kişiyi rahatsız eden noktada kullanılmaktadır. Bunlardan bazıları ; alında olan çizgilerde, burun ve dudak oluğunda, sivilcelerden oluşan kalıcı izlerde, dudakların daha dolgun hale getirilmesinde, göz çevresinde oluşan kaz ayaklarında, el sırtlarında, gözaltı çukurunda burunda olan asimetrilerde, , kazalar sonucunda olan deformasyonlarda, yanak ve çene gamzelerinde kullanılmaktadır. Dolgu maddelerinin en büyük avantajı ise kişinin ameliyat olmadan kırışıklık tedavisi yapmakta ve daha genç görünmelerine neden olmaktadır.

Ayrıca bunun yanında ;

Göz çevresinde oluşan kötü görüntü veren kaz ayaklarında dolgu tedavisi uygulanmaktadır.
Gözaltı çukurlarının ortadan kaldırılması sağlıklı ve daha genç bir görünüm elde edebilmek için dolgu uygulanır. Böylece biraz sarkık olan yanaklarda, hafifçe yukarıya aldırılmış olur.

El üzerindeki incelen kemik ve tendonlarda belirginleşme sağlamak ve daha genç bir ele sahip olmak için dolgu yapılır.
Dudaklara, dudak kenarlarına daha dolgun bir dudak görünümü ve bu bölgedeki kırışıklıklara yapılan dolgu tedavisiyle kişi hem sağlıklı hem estetik bir görünüm kazanmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara