Hemen Fiyat Al

Özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilen bir estetik olan dudak estetiği ameliyatı, gün geçtikçe sahip olduğu popülaritesini arttırmaktadır. Dudak estetiği ameliyatı tehlikeli bir ameliyat olmamakla birlikte, kişi bu ameliyatı olduktan sonra bazı hususlara dikkat etmelidir.

Dudak Estetiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Diğer tüm estetik ameliyatlarında olduğu gibi dudak estetiği ameliyatında dikkat edilecek hususlar; ameliyatın yapılacağı yer, hastane, şehir, semt, ameliyatta kullanılacak malzemeler ve en önemlisi dudak estetiğini yapacak doktordur. Hem kaliteli bir sonuca varmak için hem de olağan görüntünüzün deformasyona uğramaması adına bu hususlara dikkat edilmelidir. Aksi takdirde boşuna masraf yapmış olursunuz, üstelik istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.

dudak ameliyatı

Dudak Estetiği Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Başarılı dudak estetiği ameliyatı için dudak estetiği ameliyatınızın iyi geçmesi; işlem sonrası memnuniyet dereceniz, seçeceğiniz doktor, hastane ve özelliklere göre değişkenlik gösterir.

Burada esas olan, dudak estetiği işleminde kullanılacak; enjekte edilecek malzemedir. Eğer merdiven altı bir yerde dudak dolgusu, estetiği yaparsanız doğal olarak; ucuz, kalitesiz ve etkili olmayan malzemeler kullanılacaktır.

Bu da, bir süre sonra enjekte edilecek sıvın vücut tarafından emilmesine neden olarak estetiği etkisiz hale getirecektir. Yani; ne kadar kaliteli bir yerde kaliteli dudak estetiği ameliyatı yaptırırsanız etkisi o kadar fazla olacaktır.

Dudak Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

Dudak estetiği operasyonundan hemen sonra dikkat etmeniz gereken belirli hususlar vardır. Estetiği olduktan hemen sonra eğer spora gidiyorsanız o gün gitmeyin ya da kuaföre gidecekseniz estetik olduğunuz gün içerisinde gitmeyin ve başka bir güne erteleyin. Cilt bakımı yaptıracaksanız yine başka bir güne erteleyin.

Estetik ameliyatı olduktan hemen sonra havuza girmeyin. Bu sağlığınız için de büyük bir tehdit olabilir. Havuzdan, sudan enfeksiyon kapma riskiniz oldukça fazladır. En az üç gün havuza girmeyi erteleyin. Eğer dudak estetiği olduğunuz gün diş tedavisi yaptırmanız gerekiyorsa ertelemelisiniz. Çünkü bu yasaktır.

Dişinizdeki enfeksiyon ağız bölgenizi de etkileyecektir. En az iki hafta diş tedavinizi ertelemelisiniz. Dudak estetiği öncesi diş tedavinizi yaptırmanız daha doğru olacaktır.

Yine aynı şekilde; eğer dudağınızda uçuk ya da herhangi bir yara varsa estetiği yaptırmamalısınız.

Makyaj yapıyorsanız. O gün içerisinde hatta bir hafta kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü makyaj malzemelerinin de enfeksiyon riski oldukça yüksektir. Bunun dışında güneş kreminizi kullanabilir, morarmayı hafifletici tedavi amaçlı kremleri doktor kontrolüyle sürebilirsiniz.

Estetik olduktan sonra bir süre yüz üstü uyumamaya özen göstermelisiniz. Eğer lazer epilasyon yaptıracaksınız iki işlem içerisinde de ödem olduğu için lazeri ertelemelisiniz. O dönem içerisinde alkol tüketiminize dikkat etmeniz gerekebilir.

Dudak Estetiği Ameliyatı Pahalı mıdır? Dudak Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Dudak estetiği bayanların çok tercih ettiği bir estetik türüdür. Ortalama dudak estetiği fiyatları; ameliyatın şekline, operasyonu gerçekleştirecek uzmana göre ameliyatın olacağı hastaneye, semte ve kullanılacak malzemelere göre değişkenlik gösterebilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara