Hemen Fiyat Al

Genellikle uygulanan genital estetik işlemleri arasında vajina beyazlatma, labioplasti (iç ve dış dudak estetiği), vajinoplasti (vajina daraltma), kızlık zarı dikimi ve kliteroplasti (klitoris küçültme) yer almaktadır.

Vajina Beyazlatma

Yılların ilerlemesi ile genital bölgede gebelik sonrası görülen hormonal değişimler, geçirilen bazı cilt hastalıkları ya da aileden taşınan genetik yatkınlıklar gibi nedenler ile zamanla renk koyulaşması ya da kararmalar meydana gelebilmektedir. Bu renk koyulaşması bölgesel olarak da olabileceği gibi tüm vajinal bölgede de görülebilir. Bu durum genel vücut sağlığı açısından herhangi bir sorun oluşturmasa da bazı kadınları psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Dış genital bölgede görülen bu istenmeyen renk koyulaşmalarına ve kararmalarına yönelik gerçekleştirilen lazer ile renk açma tedavileri cildin esmerleşmesine neden olan hücreleri tahrip eder. Vajina renginin beyazlamasına yardımcı olurlar. Vajina beyazlatma uygulaması sonrasında hastalar bedenen yenilendikleri gibi psikolojik olarak da kendilerini daha iyi hissederler.

Lazer ile Vajina Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Lokal anestezi altında yaklaşık olarak on beş yirmi dakikada gerçekleştirilen renk açma operasyonlarında, genital bölgeye verilen lazer ışığı ile cildin esmerleşmesine neden olan melanin pigmentini üreten melanosit hücreleri yok edilerek vajina rengi beyazlatılmaktadır. Genellikle tek seansta başarılı sonuçlar alınır. Lazer uygulamasından sonra hastalar, günlük yaşantılarına hemen dönebilmektedirler.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Gebelik, normal doğum, menopoz ve yaş gibi nedenler ile zamanla vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Vajina genişlemesi, sürtünme hissinin azalmasına bağlı olarak cinsel doyumda azalmaya neden olur. Bu problem devamında büyük olumsuzluklar doğurabilir. Bunlar arasında cinsel ilişkide özgüven kaybı ve eşler arasında soğukluk gibi problemleri beraberinde getiren bu fiziksel değişimler, kadınları –ve tabii ki partnerlerini– psikolojik olarak olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Vajinada görülen bu gevşeme ve sarkma problemlerine yönelik gerçekleştirilen vajina daraltma operasyonları ise genital bölgede bulunan kasların sıkılaşmalarını sağlar. Vajinanın iç ve dış çapının azaltılmasına yardımcı olurlar. Vajinoplasti operasyonu sonrasında hastaların, cinsel performanslarının kalitesi yükselmektedir. Böylece çiftlerin cinsel doyuma ulaşmaları mümkün olmakta ve hayatlarına psikolojik rahatlık gelmektedir.

Vajina daraltma nasıl yapılır?

Vajina daraltma alanında uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Klasik vajina daraltma ameliyatları ve lazerli yöntemler olmak üzere iki şekilde uygulanmaktadır. Vajinadaki fazla mukoza dokusunun alınarak, vajenin içeriye doğru daraltıldığı klasik yöntemlerde dikiş izleri içeride oldukları için görünmezler. Lazer kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatlar ise vajina içerisine yerleştirilen lazer probununun kademeli şekilde ilerletilerek her bölgenin ayrı ayrı taranması şeklinde yapılırlar.

Uygulamadan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Vajina daraltma çok hassas bir işlemdir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kişilerin, doktorlarının uygun gördüğü tarihe kadar cinsel ilişkide bulunmamaları ve bu süreçte doktorlarının yönlendirmeleri dışına çıkmamaları büyük önem taşımaktadır. Aynı zamanda hastaların uzun yürüyüşlerden ve yorucu işlerden kaçınmaları gerekmektedir.

Vajina daraltma uygulamaları riskli midir?

Vajina daraltma operasyonu, uzman doktorlarda yapıldığı sürece de risk seviyeleri oldukça düşük işlemlerdir. İki tip vajina daraltma işlemi de uzman doktorla birlikte sıkıntısızdır. Ortaya çıkabilecek olan risklerin minimal seviyede tutulması için bir diğer önemli husus da işlemin gerçekleşeceği kliniğin ideal ameliyat koşullarına sahip olmasıdır.

Labioplasti (İç ve Dış Dudak Estetiği)

Sık rastlanan genital estetik sorunları arasında vajinadaki iç ve dış dudakların şekilsel bozuklukları da yer alır. Hem iç hem de dış dudakların ya da yalnızca birinin normalden büyük olması, aralarında simetrinin olmaması veya bu bölgelerde sarkmaların meydana gelmesi kadınların sık karşılaştığı genital problemlerdendir. Sağlığa direkt etki etmese de görsel açıdan rahatsız sorun teşkil eder. Kişinin kendine olan güvenini olumsuz etkiler. Labioplasti olarak bilinen genital estetik operasyonu ile bu sorun rahatlıkla çözülebilir.

Labioplasti Operasyonu Nasıl Yapılır?

İç ve dış dudak ameliyatı genellikle genel anesteziye gerek duyulmadan lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ortalama 45 dakika içerisinde tamamlanan operasyonda iç ve dış dudak bölgelerindeki doku fazlalıkları alınır. Aynı zamanda sarkık ya da asimetrik olan anatomik yapı ile rahatlıkla düzeltilir. Operasyondan 1 hafta sonra ise iyileşme gerçekleşir.

Labioplasti Operasyonu Riskli mi?

Labioplasti uygulamasında risk çok azdır, fakat genel ya da lokal anesteziye bağlı komplikasyonların ortaya çıkma ihtimali de her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da söz konusudur. Bu nedenle müdahale öncesinde uzman doktorun verdiği tavsiyelere uymak önem taşır. Doktorun becerisi kadar operasyonun yapılacağı merkezin seçimi de operasyonun sağlığına etki eder.

Operasyon, kızlık zarına herhangi bir şekilde zarar vermez. Operasyon sonrasında, cinsel ilişki kurmakta herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi, gebe kalmak ya da doğum yapmak konularında da operasyonun herhangi bir engeli yoktur. Ayrıca operasyonun ardından vajinal bölgede yanma ya da ağrı gibi yan etkiler meydana gelmemektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara