Hemen Fiyat Al

Gıdı Estetiği Nedir?

İnsanlarda yüz bölgesinde alınan kiloların çene çevresinde yağ birikiminden dolayı oluşan şekil bozukluklarında, yaşlanma etkisiyle çene etinde sarkmalarla oluşan etkilerde genellikle makyaj hilelerinden yani pudra kullanımı gibi tekniklerden faydalanılarak gizleme yapılabilir. Ancak gıdı bölgesinde oluşan sarkmalarda ve kırışıklıklarda makyaj hileleriyle saklama gibi bir durum bulunmamaktadır. Gıdı bölgesinde liposuction gibi işlemler yapılamayacağından bu bölgedeki rahatsız edici görüntü sadece gıdı estetiği sayesinde giderilebilir. Bu işlem sonrasında kendinizi bulunduğunuz yaştan daha genç hissedecek ve genç görüneceksiniz. Çene altından boyuna kadar olan bölgeyi kapsayan gıdıda olan yanlış beslenme yaşlılıktan dolayı aşırı yağlanma, sarkma ve kırışıklık gibi etkiler kişilerin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olur. Gıdı bölgesinde oluşan bozukluk kişinin yaş ve sağlık durumu baz alınarak farklı estetik tekniklerle giderilebilir, herkes mükemmel bir gıdı estetiğine sahip olabilir.

Gıdı Bölgesinin Durumu Nasıl Değerlendirilir?

Gıdı bölgesi dediğimiz yer çeneden boynun alt tarafına kadar uzanan alanı kapsamaktadır. Genç bir yüz görünümünün en belirgin olmazsa olmazı olan bu bölge, çene kemiğine paralel yapıda olduğundan, karşıdan kişiye bakıldığında gıdıda sarkma meydana gelmemelidir. Bu görüntü kişiye ve karşısındaki insanı rahatsız etmektedir. Bu kişinin daha yaşlı görünmesine ve sosyal ruh durumunun kötüye gitmesine neden olur. Bu etki normale göre kişinin bütün yüz algısının olumsuz olarak değişmesine yol açan bir olgudur. Diğer yüz bölgesinde olan deformasyonları sarkmaları yağlanmaları makyajla gizlemek mümkünken, gıdı bu hilelere müsait bir alan değildir. Bu yüzden bu bölgelere yapılan makyajlar hem kötü görüntü oluşturmaktadır ayrıca makyajsızken de kendiliğinden kötü bir görüntü oluşmaktadır bu sorunların halledilebilmesi için gıda estetiği önemli bir estetik operasyondur. Günümüzde en çok kadınların rağbet gösterdiği bu operasyona erkekler de gereken ilgi göstermekte ve sarkan gıdılarını estetik operasyonla düzelttirmektedirler.

gıdı ameliyatı

Gıdı Bölgesinin Yapısı

Vücut yapımızı değerlendirdiğimizde, vücutta bulunan en ince kas gıdıyı kaplamaktadır. Gıdıyı kaplayan bu kasın işlevi yüz bölgesindeki bazı mimikleri desteklemek olarak karşımıza çıkmaktadır. Yüzde verilen veya alınan kilolar da gıdıyı en çok etkileyen olayların başında gelmektedir. Bu açından bakıldığında dış etkenlerden kolay etkilenen bir yapıda olduğunu görmek mümkün. Kişilerin cilt yapıları çok iyi olsa dahi, kilo kaybı veya kilo artışında, bunun yanında mimikler nedeniyle gıdıda sarkmalar görülebiliyor. Bu konu ekseninde kilo problemi yaşan birçok kişide gıdı sorunu karşımıza çıkmaktadır. Bu sorun yaşın artması akabinde vücutta bulundurulan su miktarının azalmasına bağlı olarak görülmektedir. Bunun yanında sadece yaşla alakalı değil, genç kişilerde de, kilo problemi nedeniyle yerçekimi etkisiyle gıdıda sarkma etkisi görülebiliyor.

Gıdıyı çevreleyen kastaki kalojen yapıların gevşeme nedeniyle oluşan deformasyon sadece cerrahi yolla giderilebilir. Sadece bazı durumlarda yani aşırı yağlanma oluşumu durumunda ise liposuction işlemi yapılmaktadır onun dışındaki işlemlerde tamamıyla kalojen yapının gerginleştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu çalışmanın başarılı olmasının bir diğer etkisi olarak da gıdıda bulunan kasların sarkmalarının yeniden gerilmesini sağlayarak mimiklerde de gözle görülür bir biçimde düzelme görülmektedir. Gıdıda bulunan kaslar mimiklerimizi desteklediğinden dolayı bu bölgedeki sağlık sorunlar ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden gıdı estetiğine gereken önem verilmelidir.

Gıdı Estetiği Kişiyi Kaç Yaş Gençleştirir?

Yüz bölgesinde yapılan estetik operasyonlar düşünüldüğünde kişileri en fazla gençleştiren operasyonların başında gıdı operasyonu gelmektedir. Kişilere ortalama olarak 5-15 yaş civarı genç görünüm kazandırmaktadır.

Gıdı Operasyonları Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Otuz yaşlarında görülen gıdı sorunlarında genel anlamda lazer lipoliz dediğimiz lazer operasyon veya liposuction tedavisi uygulanır. Elli yaşını geçmiş kişilerde de genel olarak germe tedavisi uygulanır. Daha küçük etkiye sahip gıdı sorunlarında ise liposuction tedavisi uygulanır. Ayrıca yapılacak olan lazer lipoliz tedavisi neticesinde gıdı altındaki yap hücreleri patlatılır, patlatılan hücreler de vücut tarafından emilir. Emilen yağ hücreleri sonrasında deri kendini sıkılaştıracaktır. Tam anlamıyla bir cerrahi operasyon ise ileri seviyedeki sorunlarda görülür. Bu durumda operasyon iki saat civarı sürer ve fazlalık deri kulak arkasına toplanır.

Gıdı Estetiği Zor Mudur?

Gıdı estetiği operasyonu düşünüldüğü kadar zor değildir. Sanıldığının aksine gıdı estetiği sonrasında ses kaybı ya da konuşmada yaşanacak sıkıntılar ortaya çıkmamaktadır. Bunun yanı sıra gelişen teknolojiyle birlikte lokal anestezi ortamında yapılan operasyonlar sonrasında harika bir gıdı elde etmek mümkün olduğu gibi, operasyonun aynı günü taburcu olmak da mümkündür.

Gıdı Sarkmasına Ne Zaman Müdahale Edilmelidir?

Gıdı bölgesinde oluşan sarkmalara erken müdahale edilmediği takdirde ağır cerrahi operasyonlar gerektiren büyük sorunlarla karşılaşma şansınız bulunmaktadır. Bu nedenle gıdı sarkmasında erken tedavi ufak operasyonlarla sorundan kurtulmanın en büyük destekçisidir. Bu nedenle gıdı bölgesinde oluşan sarkmalarda uzman bir doktora başvurmak ve gerekli testleri yaptırmak yararınıza olacaktır.

Gıdı Sarkması Hangi Cinsiyette Daha Fazla Olur?

Gıdıda ortaya bozukluklar metabolizmik aktivasyon farklılığından dolayı kadınlarda fazla görülür. Bu durumun sebebi ise kadınların cildinin daha çok yağlanmaya müsait olduğundan daha hassas olmasındandır. Erkeklerde bu bölge daha dirençli ve kas kütlesine dayalı bir yapıya sahiptir. Erkeklerde gıdı sarkması olayı aslında çok fazla oluşmaz daha çok fazla kilo nedeniyle gıdı sarkması oluşur. Kadınlarda ise yaş ilerledikçe gıdıda oluşan sarkma ve kırışma sorunları artar. Küçük çene yapısına sahip diyebileceğimiz kişilerde otuz yaşından sonra kilo problemi yaşamasalar bile, gıdı bölgesinde oluşan yağ birikimden dolayı önden bakıldığında kötü bir görüntü olan sarkmış bir duruma gelebiliyor. Kilo problemi yaşayan kişilerde ise yaşlanmanın da etkisiyle kırk yaşından sonra gıdı sarkması ve yağlanması sorunu görülebiliyor. Bunun yanı sıra elli ve üstü yaşlarda kişilerde ise gıdı sarkması yağ birikimi belirgin bir pozisyona gelebiliyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor.

Gıdı Estetiği Operasyonu Sonrası

Operasyon lazer lipoliz yani yağ yakma işlemi olarak yapıldığı takdirde, yaklaşık üç beş gün içinde normal hayata dönme şansı bulunmaktadır. Bir başka yöntem olan liposuction tekniği sonrasında ise bir haftada normal hayata dönme şansı vardır. Bunun yanı sıra gıdı germe operasyonu uygulandığı takdirde de on gün sonrasında normal yaşantınıza dönmüş olabilir işine geri dönebilirsiniz. Operasyonda ayrıca hastanın durumuna göre çene ameliyatı uygulandığında ise, hasta 5 gün sonra normal aktiviteleri yapabilir hale gelir ve günlük hayata geri dönebilmektedir. Lazer lipoliz ve liposuction yönteminde hastaların cildinde herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Gıdı germe operasyonunda ise en kenarlarda yani kulak arkasında ya da saçların içinde hafif bir iz oluşabilir ancak yine belli olmayan bir işlemdir.

Gıdı Operasyonlarının Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Plastik cerrahi alanında yapılan gıdı operasyonu en başarılı olan estetik operasyonlardan başında gelmektedir. Bunların sonuçları kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak uzun yıllar boyunca devam eder. Burada hastaların yemek ve spor davranışları ve alışkanlıkları etkilidir. Estetik operasyon sonrasında hastanın kilo almaması, sıkça diyet yapmaması ve düzenli olarak egzersiz yapması gıdıya yapılan işlemin kalıcılığını arttıran etkenlerin başında gelmektedir.

Gıdı Sarkmasında Çenenin Rolü Nedir?

Gıdı estetiği açısından çene kemiğinin yapısının önemi büyüktür. Çene kemiği yapısı küçük olduğunda, gıdıda çene kemiğine tutunamadığından erken dönemde belirgin şekilde sarkma olur. Böyle durumlarda yapılacak operasyonda çene ideal seviyeye getirilerek sarkmaların önüne geçilir.

Gıdı Estetiğinde Vshape Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Yüz bölgesinin daha genç görünmesini sağlayan gıdıda oluşan dolgunluk ve sarkmalar, günümüzde Vshape yöntemiyle giderilmeye çalışılmıştır ve nitekim oldukça başarılı olunmuştur. Yüzdeki hemen hemen her alana uygulanabilen yöntem, estetik açıdan kişiye mükemmel bir görünüm sağlamaktadır. Hastanın cildinde sarkma olmadığı takdirde sadece yağ fazlalığı bulunuyorsa yani aşırı yağ birikimi , kesinlikle bu yöntem uygulanmalıdır.

Bu teknik ortalama olarak yirmi dakika süren ve art arda yani kişiden kişiye değişmekle birlikte dört seans halinde yapılmaktadır. Vücuda yayılan ultrason dalgaları yağ hücrelerini parçalamakta ve yok etmektedir. Burada radyo frekans dalgaları ise cildi ısıtarak, bağ dokusundaki gevşeyen kalojenlerin çekmesini sağlamaktadır. Bu durum da ciltte gözle görülecek derecede sıkılaşma etkisi yaratmaktadır. Gelişen teknolojiyle birlikte karşımıza çıkan bu teknik yirmi dakikalık seanslar halinde, iki hafta arayla dört kez yapılmaktadır. Genellikle ilk seansta kişinin gıdı bölgesinde belirgin bir düzelme olmaktadır. Bu düzelmeler oldukça etkili ve kalıcı olduğundan dolayı ilerleyen yıllarda gerek duyulması halinde tek seans yapılması bu etkinin kalıcılığına yardımcı olmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara