Hemen Fiyat Al

Estetik olmak, günümüzde lüks olmaktan çıkmış olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın lüks olmaktan çıkmasının en büyük nedeni, teknolojik ilerlemelerdir. Bu yöntemlerin kolaylaşması ile birlikte estetik ameliyatlar daha kısa sürede yapılmaktadır. Tüm bunlarda estetik ameliyatların lüks değil de bir ihtiyaç haline getirmiştir. Özellikle güzel görünmek adına yapılan estetik ameliyatlar sağlıklı kalmak adına da yapılabilmektedir. Sağlık açısından yapılan estetik ameliyatların devlet hastaneleri tarafından da yapılması nedeniyle özel hastaneler bu tarz ameliyatları daha uygun fiyatlara yapabilmektedir. Estetik ameliyatları genç ve güzel kalmak amacıyla da sıklıkla yapılmaktadır. Yaşlılığın meydana getirdiği bazı deformasyonlar estetik ameliyatlar ile kolaylıkla ortadan kaldırılmaktadır. Bu nedenle de sıklıkla yapılabilecek bir uygulamadır.

göz kapağı ameliyatı kimlere yapılır

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz kapağı estetiği son yıllarda sıklıkla yapılan ameliyatlar arasındadır. Çünkü göz kapağı ile ilgili sorun yaşayan insanların sayısı oldukça fazladır. Göz kapağı sorunları genellikle torbalanmalar, göz kapağı düşmesi, yorgunluklar nedeniyle kişinin dış görünüşünde değişiklikler meydana gelmektedir. Aynı zamanda da yaşlılık ile birlikte meydana gelen kırışıklıklar nedeniyle de göz kapağı estetiği alınabilmektedir. Göz kapağı estetiğinden kasıt sadece üst göz kapağı değildir. Aynı zamanda da alt göz kapağında meydana gelen kırışıklılar, renk değişiklikleri ve torbalanmalar da göz kapağı estetiği ile ortadan kaldırılabilmektedir. Göz kapaklarında meydana gelen bu sorunlar kişinin yüz ifadesini bile değiştirecektir. Hastanın daha yorgun, uykusuz ve yaşlı görünmesine neden olacaktır.

Göz Kapağı Estetikleri Nasıl Yapılır?

Hastanın ihtiyaçlarına göre değişiklik gösteren göz kapağı estetikleri, birbirinden farklıdır. Bu ameliyatlar anestezi altında yapılmaktadır. Göz kapağı estetiği yapılırken fazla olan göz kapağı kesilerek alınmaktadır. Torbalanmaya neden olan deri alınarak ifade düzeltilir. Gözaltı kapağında meydana gelen çökme gerekirse doldurularak düz bir hale getirilir. Ancak göz kapağının hepsinin alınması sağlıklı değildir. Bu nedenle sadece nasırlaşan kısımlar alınarak göze zarar verilmelidir. Kısa süren bu ameliyat ile genellikle olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Göz kapağı ameliyatları sonrasında göz etrafına bantlar çekilmektedir. Bu bantlar sayesinde göz çevresinin mikrop kapması engellenecektir. Göz kapağı estetiği sonrasında gözün kısa bir süre kapanması söz konusu olmaz. İlk yirmi dört saat boyunca göze soğuk kompres yapılmalıdır. Göze bu kompresinin yapılması ile birlikte şişlik ve morluklarda azalma meydana gelecek aynı zamanda da ödem oluşması engellenecektir. Ameliyat sonrasında şişlik ve morlukların olması normaldir. Ama aşırı şişlik ve morlukların artış göstermesi halinde doktora başvurmak gerekir. Doktorun önerdiği günlerde kontrole gitmek gerekir. İlk kontrolde dikişler temizlenir bantlar yenilecektir. Kısa süre içinde şişlikler ve morluklar ortadan kalkacaktır. Yani hasta normal yaşantısına devam edebilecektir. En çok altı ay sonrasında iyileşme tamamlanacaktır. Kişi normal hayatına devam edebilecek kadar sorunsuz gözlere sahip olacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara