Hemen Fiyat Al

İnce telli saçlar cansız ve sönük duran, birçok kadının şikayetçi olduğu bir saç türüdür. İnce telli saçlara sahip olan kadınların ortak sorunları çabuk kırılmalar, cansız ve kısır bir görünüm ve kolay yıpranmalardır. İnce telli saçlar kalın saçlara oranla daha kırılgandır. İnce telli saçlara sahip olmak demek saç tellerin kaba ve kalın yerine ince ve pürüzsüz olması demektir. Her telin inceliği kırılmalara neden olur. Bu yüzden ince telli saçlar diğerlerine göre daha fazla özen ve bakım ister.

İnce telli saçlara sahip olan kadınların düşünceleri saç tellerini kalınlaştırabileceği yönündedir. Ancak saçın yapısı yani ince, kalın, kıvırcık ya da düz oluşu doğuştan genetik olarak belirlenen fiziksel bir özelliktir. Yani anneniz babanız ya da daha üst kuşaklarınızın saçları ince telliyse sizin saçlarınızın da ince telli olması çok olasıdır. Saç kalınlığını saçın kök yapısı belirler. Yani saç kazıtmayla ya da kısa kestirmekle ince telli saçları kalınlaştırmak mümkün değildir. Bunların yanında herhangi bir ürün kullanımı da ince telli saçların kalınlaşmasını sağlamaz. Ancak doğru saç bakımlarıyla ve küçük tekniklerle dolgun göstermek mümkün olabilir.

İnce telli saçlar nasıl dolgun gösterilir?

Daha önceden de belirtildiği üzere ince telli saçları kalınlaştırmak mümkün olmadığı gibi basit hilelerle dolgun göstermek pekala mümkündür. İşte saçlarınızı dolgun göstermenizi sağlayacak yöntemler:

Saçlarınızı her gün yıkamayın

İnce telli saçlara sahipseniz saçlarınızı her gün yıkıyor, bu şekilde hacim kazanmasını sağlıyor olabilirsiniz. Ancak ince telli saçları her gün yıkamak saça ciddi zararlar verir. Çünkü saçlarınızı her gün yıkadığınız takdirde saçlarınız kuruyacak ve bunun sonucunda elektriklenmeler ve kırılmalar oluşacaktır. Zamanla saçlar zamanla yıpranacak ve olduğundan daha ince gözükecektir. Bu yüzden saçlarınızı her gün yıkamamaya özen göstermelisiniz, bu saçınızı daha az yıpratır ve daha az kırılmasına neden olur.

Hacim veren bir şampuan kullanın

İnce telli saçlarınızın daha kalın görünmesini sağlamak için hacim veren şampuanlar kullanmalısınız. Hacim veren şampuanlar hafif formüllüdür ve saçı ağırlaştırmaz. Bu noktada kuru saçlar için üretilmiş şampuanlardan kaçınmalısınız. Çünkü bu şampuanlar kalın telli saçlar için uygun olmakla birlikte, ince telli saçlarınız için kullandığınızda saçlarınız daha az görünür.

Saç kremi miktarını azaltın

İnce telli saçlara fazla miktarda saç kremi kullanmak fazla bir şekilde nemlenmesini sağlayacak ve saçlarınızın cansız görünmesine neden olacaktır. Saç kremleri saçın hacmini alarak daha ince görünmesine neden olurlar. Bu yüzden saç kremi kullanma miktarını olabildiğince azaltmak gerekir.

Saçınızı nazikçe kurutun

Islak saçlar kuru saçlardan çok daha fazla kırılgandır. Bunun için duştan çıktıktan sonra saçları havluyla ovuşturmak saçların kırılmasına ve yıpranmasına neden olur. Kırık ve yıpranmış saçlar da zaten ince telli olan saçlarınızın daha ince görünmesine neden olacaktır. Bu yüzden duştan çıktıktan sonra saçlar nazikçe kurutulmalı, saç uçlarını ovmaktan kaçınılmalıdır.

Şekillendirme için sprey kullanın

İnce telli saçlar için çok fazla ürün kullanımı önerilmez ancak sprey ya da saç köpüğü kullanımı saça hacim vermede etkili bir yöntemdir. Sprey ürünleri hafiftir ve saçlarınızı ağırlaştırmaz. Saçlarınızın dolgun görünmesini sağlamak istiyorsanız saçlarınızı şekillendirirken sprey ya da saç köpüğü kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Düzenli olarak saçlarınızı kestirin

İnce telli saçlara sahip olan insanlar saçlarını sık sık kestirmelidir. Çünkü ince telli saçlar kırılmalara ve yıpranmalara daha yatkındır. Düzenli olarak saç kesimi yapmak saçların daha sağlıklı görünmesini sağlayacak ve yıpranmaların önüne geçecektir. aynız amanda saçlarınızı düz yerine katmanlı bir şekilde kestirirseniz saçlarınız daha dolgun ve hacimli görünecektir.

İnce telli saçlar için bakım maskeleri

İnce telli saçlarınızı evde yapacağınız saç bakım maskeleriyle güçlendirebilir ve yıpranmalara karşı koruyabilirsiniz. İşte ince telli saçlar için bazı bakım maskeleri:

Badem yağı maskesi

Badem yağı yıllardır saç bakımı için kullanılan çok etkili bir yağdır. Saçları nemlendirmekle kalmaz, yıpranmalara karşı korur ve kırılmaları azaltır. Bunun yanında kurumayı azaltmakla birlikte elektriklenmeyi de önler. Badem yağını saçınıza uygulamak için, bir yemek kaşığı tatlı badem yağıyla bir yemek kaşığı avokado suyunu karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize ve saç tellerinize masaj yaparak nazikçe uygulayın. En az 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı hafif bir şampuan ve ılık suyla durulayın.

Zeytinyağı-fındık maskesi

Zeytinyağı saçları besleyen, yıpranmalara ve kırılmalara karşı koruyan doğal bir üründür. Zeytinyağını ezilmiş fındıkla birlikte uygulamak saçlarınızın cansız ve solgun görüntüsünü yok edecek daha sağlıklı görünen saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. Zeytinyağını saçınıza uygulamak için, yarım çay bardağı zeytinyağına bir avuç ezilmiş fındık ve bir tatlı kaşığı toz maya ekleyin. Elde ettiğiniz karışımı ocakta hafif ısıttıktan sonra saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı bir bone ve streç filme sarıp en az bir saat kadar bekletin. Daha sonra saçlarınızı hafif bir şampuan ve ılık suyla yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Sarımsak-bal maskesi

Sarımsağın antioksidan etkisiyle birlikte saçları güçlendirmek, koparak dökülmelere karşı korumak mümkün. Sarımsağı saçlarınıza uygulamak saç telini daha esnek bir hale getirir ve kırıklara karşı korur. Sarımsağı saçlarınıza uygulamak için, altı diş ezilmiş sarımsağı bir çay bardağı zeytinyağıyla karıştırın. Ardından karışımın içine bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Bal saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır. Elde edilen karışımı masaj yaparak saç derinize ve saç tellerinize uygulayın. En az bir saat kadar bekledikten sonra saçlarınızı bitkisel bir şampuan ve ılık suyla yıkamayı tercih edebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

  1. Saç tellerim çok ince ve güçsüz sürekli de diken gibi havalarda geziyor bağladığımda bile çok çabuk da yıpranıyor her işlemden çok çabuk etkileniyor saçlarımın bu durumundan çok sıkıldım ve bir sürü şey denedim doktor bir arkadaşım doğal keratin kullanmamı önerdi birlikte bulduk internetten patentli keratin varmış doğal olduğuna emin olmak için aldık iyiki de almışız saçlarım daha sağlıklı dikenler olmuyor ve saçlarım daha güçlü her işlemde saçlarım mahvolucak diye korkup vazgeçmiyorum.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara