Hemen Fiyat Al

Günümüzde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en yaygın olarak görülen kanser türlerinden bir tanesi meme kanseridir. Meme kanseri her sekiz kadından bir tanesinde görülmektedir. Bu kanser türünün çözüm yolu ise kadınların memelerinin alınması gibi durumlar doğurabilir. Meme alınmadığı takdirde de meme yapısında bir takım bozulmalar görülmektedir. Bu nedenle tıp dünyasının geliştirdiği yöntemlerden olan dermal matrix tekniği sayesinden meme kanseri yaşayan kişilerin sorunları büyük ölçüde çözülmektedir. Dermal matrix, kadavradan alınan derinin teknolojik işlemlerden geçerek hücre yapısının değiştirilmesi , yok edilmesi ve ortya yeni bir temel deri iskeletinin çıkarılması anlamına gelmektedir. Deri iskeleti alındığından dolayı derinin alındığı kadavranın bütün biyolojik ve genetik etkileri yok edilmektedir. Yok edilen bu olgulardan sonra da estetik cerrahinin değişik alanlarında kullanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde meme kanseri sıkıntısı yaşayan kadınların estetik açıdan daha kolay ve sağlıklı bir biçimde meme estetiği yaptırma şansları bulunmaktadır.

meme tedavisi

Dermal matrix yöntemi silikon protezle yeni meme yapılmasında işlev göstermekte ve işlevsel açıdan çok sayıda avantaj sağlamaktadır. Meme kanseri sonrasında memesinde bozulma olan ya da alınmak durumunda kalan kişiler için en doğru tedavi yöntemi bu teknik olarak karşımıza çıkmaktadır. İnce yapılı, vücudunda sarkma aşırı derece olmayan ve atletik kişiler için başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Bu tedavi neticesinde hastanın ameliyat masasında geçireceği süre kısalmakta ve estetik açıdan daha başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Sürekli olarak değişen ve gelişen teknikler neticesinde tümör ameliyatı yapılırken bir taraftan da meme onarımı yapılma şansı bulunmaktadır. Dermal matrix sistemi uygulanmaya başladığı ilk dönemlerde estetik açıdan meme büyütme operasyonlarında yaşanabilen şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılmıştır. Geldiğimiz dönemde ise bu teknik birçok estetik alanda kullanıldığı gibi, özellikle meme kanseri sonrasında yaşanan bozulmalara ve meme nakline imkan sağlamaktadır. Bu neticede kadınlar meme kanserinin üstlerinde oluşturduğu psikolojik baskıyı en aza indirme şansına sahip olmaktadır.

Dermal matrix nereden elde edilir?

Dermal matrix tekniği için ilk önce dermal matrix temin edilmesi gerekmektedir. Bu açıdan bakıldığında organ bağışı yapmış kişiler gerekli birçok testten geçirilerek gerekli kişi olup olmadığı belirlenmektedir. Bu nedenle kadavradan alınan dokular uzun süreçler sonrasında kullanıma hazır hale getirilebilir. Meme onarımı dışında başka estetik alanlarda da sıkça karşımıza çıkan bu yöntem, burun estetiği noktasında da çokça kullanılan tekniklerin başında gelmektedir. Fakat meme kanseri sonrasında yaşanan bozukluklar ve meme nakli konusunda çok büyük oranda başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle hastalara büyük fayda sağlamaktadır. Dermal matrix tekniğine uygun olmak için uzman doktorun belirli testler yapması gerekir. Bu testler sonrasında eğer hasta tedaviye uygunsa, bozulan ya da alınan göğüsün çok büyük oranda benzerini yapmak mümkündür. Yapılan benzer meme sayesinde kadınlar önceki memelerinin neredeyse aynısını görecek ve psikolojik olarak kendilerini çok rahat hissedecektir. Bu noktada karşımıza organ naklinin ne derece önemli olduğu çıkmaktadır. Siz de sevdikleriniz için organ nakli yapmalı ve başkalarına yeni bir hayat sunma fırsatını değerlendirmelisiniz. 

Dermal matrix yönteminin faydası nedir? 

Dermal matrix tekniği sayesinde diğer tekniklere göre birçok fayda beraberinde gelmiştir. Bunlardan birkaçından bahsetmek gerekirse, özellikle kendi dokusunun kullanılmasını istemeyen hastalar için bir numaralı tedavi yöntemi dermal matrix tekniğidir. Bunun yanında operasyon süresini kısaltması ve estetik açıdan daha güzel sonuçlar vermesi de bu tekniğin kullanılmasını arttıran bir diğer faktör olarak karşımıza çıkar. Özellikle meme kanseri tedavisi sonrasında oluşan bozukluklar gerekli teknikler kullanılarak düzeltilmeye, eğer meme alınmışsa estetik operasyonla meme nakli operasyonu yapılmaktadır. Bazı durumlarda ise meme kanseri sonrasında ışın tedavisi uygulanır. Bu tedavi sonrasında ise silikon protez takılan hastanın belirli bir süre sonra kapsül kontraktürü adı verilen ve operasyon yapılan bölgenin görünümünü büyük ölçüde bozan sorunu beraberinde getirmesine neden olur. Dermal matrix tekniği sayesinde bu sorun da ortadan kalkmıştır. Meme kanseri sonrasında sıkıntı yaşayan hastaların dermal matrix tekniğine yönelmesi, uzman doktorlardan bu konuda bilgi alması ve tedaviye bir an önce geçmeleri psikolojik ve sağlık açısından kendilerini büyük oranda iyi hissetmelerine neden olacaktır. 

Meme onarımının hastalara sağladığı faydalar nelerdir?

Meme kanseri günümüzde her sekiz kadından bir tanesinde görülmektedir. Ülkemizde de çok büyük oranda yaygın bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. Meme kanserine yakalanmış kişilerin tedavi sürecinde memeleri alınabilir veya alınmasa dahi görüntüsünde bir takım bozulmalar yaşanabilir. Bu nedenle kişilerde sosyal ve ailevi bir takım problemler ortaya çıkabilir. Özellikle kadınların bu hastalık sonrasında eşleri tarafından yeteri kadar destek göremediği durumlarda psikolojik sorunlar büyük sıkıntılara, hatta ve hatta boşanmalara kadar gidebilmektedir. Bu nedenle meme kanseri sonrasında meme onarımı son derece önemli bir tedavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatınıza aynı şekilde devam edebilmek ve göğüslerinizin eski görüntüsüne kavuşması için meme onarımı tedavisi yaptırmanız yerinde olacaktır. Kadınların psikolojik olarak büyük sorunlar yaşadığı düşünüldüğünde meme onarımının etkisi de göz önüne gelecektir. Bu nedenle kıyafet seçimi, rahat hareket etme, günlük işlerinizin aksaması gibi durumları yaşamak istemiyorsanız tedavi olmanız sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Özellikle günümüzde hastaların daha bilinçli olması ve uzman doktorlar tarafından bilinçlendirilmesi neticesinde meme kanseri sonrasında yaşanan bozulmaların ve meme kaybının onarımı ya da nakli çok fazla şekilde tercih edilmektedir. Estetik operasyon olmasının yanı sıra bir nevi psikolojik bir operasyon da diyebileceğimiz meme onarımı sayesinde kadınların psikolojik hasarlarının en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. Bu açıdan bakıldığından yeni bir dokunun vücuda aktarılması ve farklı bir dokudan yapılan nakil işlemi sayesinde meme kanserinin bir daha tekrarlama riskinin oluşması azaltılmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi, operasyon tekniklerinin sürekli olarak gelişmesi gibi nedenlerle kanserli dokunun alınması ve yerine dermal matrix tekniğiyle oluşturulmuş dokunun yerleştirilmesi eş zamanlı olarak yapılabilmektedir. Bu da kadınların günlük hayatlarına her zamanki gibi devam etme olanağı sunması nedeniyle büyük bir gelişme olarak görülmelidir.

meme şekillendirme

Hangi hastalar dermal matrix tekniğine uygundur?

Meme kanseri sonrasında meme bölgesinde bozulma olanlar ya da meme alınması gibi bir durumla karşı karşıya kalan tüm hastalar dermal matrix tekniğine uygun olmaktadır. Fakat burada önemli nokta meme kanseri tedavisinin bitmiş olmasıdır. Tedavisi bitmeyen bir hastanın dermal matrix tekniğiyle meme onarımı yaptırma şansı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra ışın tedavisi görmeyen hastalar da dermal matrix tekniğiyle meme onarımı yaptırabilir.

Dermal matrix tekniğiyle ameliyat nasıl uygulanır? 

Dermal matrix tekniği kullanılan hastalar iki aşamalı bir ameliyat programına alınır. İlk aşamada hastanın göğüs bölgesinin kas altlarına yerleştirilen doku genişleten silikonlar dermal matrix sayesinde desteklenir ve bölgedeki derinin genişlemesi sağlanır. Genişleyen deri sayesinde bölgeye silikonların daha rahat bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır. İlk operasyon yaklaşık olarak bir saat sürer. İkinci operasyon olan genişletici silikonların kalıcı jel silikonlarla değiştirilme operasyonu sonrasında son derece başarılı bir estetik operasyon gerçekleştirilmiş ve meme onarımı çok güzel bir şekilde yapılmış olur.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara