Hemen Fiyat Al

Günümüz estetik dünyasında kadınların en çok ilgi gösterdiği operasyonların bir tanesi de kalça estetiği noktasında karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar ve nadir de olsa erkeklerin başvurduğu bu estetik sayesinde daha güzel kalçalara sahip olma şansı bulunmaktadır. Kadınlarda göğüslerden sonra kalça bölgesi kadınların çok fazla değer verdiği ve cinsellik noktasında çok fazla şekilde önemsediği noktaların başında gelmektedir. İlişkilerinde öz güven sahibi olmak ve karşıdaki kişiyi etkilemek isteyen kadınlar daha güzel kalçalara sahip olmak istemektedir. Bu noktada da karşımıza kalça estetiği operasyonları çıkmaktadır.

Genel anlamda kalça estetiği yaptıracak kişiler Latin Amerika kökenli kadınları kalçalarının aynısını istemektedir. Bunun yanında siyahi kökenli kadınların kalçaları da günümüz kadınlarının kendi vücutlarında görmek istediği kalça türleri arasında üst sıralarda bulunmaktadır. Güzel bir kalça loş ışıktaki görünümüyle kendisini belli edecektir. Her açıdan mükemmel bir kalçaya sahip olmak için özellikle sinema dünyasında karşımıza çıkan kadınların kalçaları çok fazla göz önünde olmaktadır. Kişiler genellikle sinema dünyasındaki kadınların kalçaları gibi kalçalara sahip olmak istemektedir.

Kalçaların belirli bir forma gelmesi için farklı tekniklere başvurulabilir. Bu teknikler uzman doktorun yapacağı test ve ölçümler sonrasında belirlenecektir. Kalçalarda düzensiz bir şekilde görülen yağ dağılımı, liposuction uygulamasıyla yok edilebilir. Bu uygulama sonrasında çıkarılan yağlar daha dışarıda olmasını istediğiniz bölgeye nakledilebilir. Bu sayede yağ hücreleri etkenli kalça sorunlarında çözüm yolu liposuction tedavisidir. Yağ hücreleri temelinde olmayan kalça sorunlarında da ise meme protezlerine benzeyen protezler kullanılabilir. Bu da meme protezlerinde olduğu gibi farklı şekil ve sertlikte olabilen protezlerin kalça bölgesine yerleştirilmesiyle mümkün olacaktır.

kalça ameliyatı

Kalça Problemleri Nelerdir? 

Özellikle kadınların en çok değer verdiği ve cinsel açıdan çok fazla oranda benimsediği estetik bölgelerin başında gelen kalçalardaki problemler psikolojik açıdan büyük hassaslığa yol açmaktadır. Bunun yanında öz güven konusunda da kadınların kendilerini kötü hissetmelerine neden olmaktadır.

Günümüzde görülen kalça problemlerinden bahsetmek gerekirse, yağ dokusu etkenli kalça problemleri çokça görülen sorunların başında gelmektedir. Yağ hücrelerindeki aşırı büyüme sonrasında, büyümenin dağılım noktası farklı olduğundan kalçalarda kötü bir görüntü olabilir. Bu da bazı kadınlarda kas gibi görünen kalçalara sahip olmak anlamına gelir.

Bunun dışında cilt yapısı noktasında da bir takım sorunlar meydana gelebilir. Yağ hücrelerindeki dağılım iyi olsa dahi cilt yapısındaki bozukluk selülit oluşumunu tetikleyecektir. Bu da kalça bölgesinde portakal kabuğu şeklinde girintili bölümlerin oluşması anlamına gelecektir. Ayrıca yer çekimi etkenli kalça bozulmaları da görülmektedir. Bu da yaşla doğru orantılı olduğu gibi, hormonal bozukluklar sonrasında yer çekiminin de etkisiyle meydana gelen bozulma şeklidir.

Kalça Estetiği Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Kalça estetiği olmak istediğiniz takdirde öncelikle alanında uzman bir doktora gitmeniz ve operasyon için uygun olup olmadığınız konusunda bilgi edinmelisiniz. Uzman doktor yapacağı testler ve ölçümler sonrasında kalça estetiği operasyonuna geçebilir. Bu noktada testlerin çok büyük önemi vardır. Çünkü kalçadaki sorunun neden ve nasıl ortaya çıktığı belirlenecek, bu durum belirlendikten sonra uygulanacak yöntem üstünde karara varılacaktır. Bu noktada da karşımıza liposhaping tedavisi çıkacaktır. Bu teknik sayesinde kalça bölgesindeki yağ hücrelerinin dağılımı dengeli değilse ideal şekle kavuşması için gerekli yağ alımı sağlanacaktır. Bu yağların eritilmesi ve vakum sistemiyle alınması sırasında kanüllerin büyük yardımı olacaktır.

Yağ hücreleri haricinde cilt dokusu, yani cilt yapısının bozuk olmasından kaynaklanan kalça sorunlardı da selülit adı verilen görüntüler ortaya çıkmaktadır. Bu durum da kalça protezleri sayesinde kolaylıkla çözüme kavuşmaktadır. Bu protezler sayesinde kas içine yerleştirilen silikon protezler kalçayı kalkık bir konuma getirmektedir.

Bir başka teknik ise kalça germe adını verdiğimiz, kişilerde yoğun kilo problemi sonrasında sarkma meydana gelmesi sonrasında kullanılan yöntemdir. Bu yöntemde de sarkma olan bölge kuşak halinde çıkarılır. Çıkarılan fazlalıklar sayesinde gergin bir görüntü yakalandığı gibi, selülit problemi de en aza indirilir.

Bir diğer teknik de ince cilt yapısına sahip kişilerde kullanılan dikiş askıları yöntemidir. Bu yöntem sayesinde küçük kalçalara sahip kişilerde yaşanan sarkmalar tedavi edilmektedir. Askı işleminde özel bir dikiş yöntemi kullanılmaktadır ve iki seans olarak uygulanır. İlk seansta dikişler konulur, ikinci seansta ise dokularla birleştirilir. Bu işlemin etkisi ise kısa süreli olmaktadır. Tüm bu işlemlerin dışında dolgu uygulamaları da bir yıl süreli sonuç vermektedir. 

Kalça Estetiği Kimlere Yapılabilir? 

Kadınların en büyük sorunlarından olan kalça bölgesindeki kötü görüntünün düzeltilmesi için estetik operasyon gerekmektedir. Günümüzde reşit olmayan bireyler eğer sağlık sorunları yoksa kalça estetiği olamamaktadır. Bunun dışında reşit olan her birey kendi isteğiyle kalça estetiği yaptırabilir. Fakat bu operasyonu yaptırmadan önce uzman doktorun yapacağı testler ve tetkikler çok önemli rol oynamaktadır. Eğer operasyona engel teşkil edecek bir durum varsa, uzman doktor estetik operasyon yapmadan başka çözüm yolları arayacaktır. 

Kalça Estetiği Ameliyatı Öncesinde Neler Yapılabilir?

Günümüzde yapılan bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi, bu operasyonu yaptırmadan önce de bir takım tedbirler almanız gerekecektir. Uzman bir doktora gittiğinizde yapmanız gereken bütün noktaları size anlatacağı gibi, bilgilendirmedeki bütün konulara dikkat ettiğinizde operasyonun başarılı geçme şansı artacaktır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, operasyondan bir iki hafta önce sigara içiyorsanız sigara içmeyi bırakmalısınız. Bunun yanında sigara gibi alkol konusunda da taviz bulunmamaktadır. Alkol ve sigarayı bıraktığınız takdirde operasyonun başarılı geçme şansı aratacaktır.

Ayrıca her cerrahi operasyonda size verilen bilgi doğrultusunda kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmanız gerekmektedir. Bu sayede operasyon sırasında yaşanabilecek herhangi bir kanama durumunda kanamanın kontrol altına alınması çok kolay olacaktır. Tüm bunların dışında operasyon öncesinde kullanmamanız gereken ilaç ve maddelerden bahsetmek gerekirse vermidon, aspirin gibi ağrı kesiciler, multivitaminler, yeşil çay, kiraz sapı gibi bitkisel maddeler, zayıflatıcı etkiye sahip ürünler olarak gösterilebilir. 

Kalça Estetiği Süreci Nasıl Olur, Anestezi Türü Hangisidir?

Uzman doktorun yapacağı testler ve ölçümler sonrasında kişinin de istediği kalça şeklini doktora bildirmesiyle operasyona geçilmektedir. Fakat operasyona geçilmeden önce cerrahi işlemin kişide engel teşkil etmemesi gerekmektedir. Eğer gerekli şartları sağlıyorsa cerrahi işleme geçilebilir. Anestezi türü olarak da genellikle genel anestezi uygulanır ve operasyonlar iki ile dört saat arasında değişen aralıklarda gerçekleşir.

Ameliyattan sonra özellikle protez kullanılan kişilerde ağrı olması normaldir. Bunun yanında oturmada sorunlar görülebilir. Ayrıca operasyon sonrası banyo yapabilmek için de en az iki üç gün beklemek gerekmektedir. Kalça bölgesinden kuşak şeklinde alınan cilt durumu varsa hastalar bir gün hastanede kalmak durumundadır, onun dışında diğer operasyon tekniklerinde aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Korse kullanımı şarttır ve doktorunuzun istediği ölçüde kullanmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra spor yapmak için de belirli bir süre geçmelidir. Tabii ki hafif çapta yapılacak egzersizler herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. 

kalça operasyonu

Kalça Ameliyatları Sonrası Oluşabilecek Komplikasyonlar Nelerdir?

Kalça bölgesinde yapılan liposuction tedavisi sonrasında büyük bir komplikasyon görülme şansı çok düşüktür. Fakat yine de enjekte edilen yağın belirli bir bölümü eriyebilir. Bu da kalçalarda küçülme sorununa sebep olabilir. Kuşak şeklinde alınan cilt tekniği uygulandığı takdirde ise askılarda oluşan izler sizleri rahatsız edebilir. Fakat bu izler ilerleyen günlerde neredeyse görünmez hale gelecektir.

Bunların dışında protez uygulamasıyla yapılan estetik operasyonlarda geçmişte yaşanan sorunlar protezlerin adele içine yerleştirilmesinden dolayı ortadan büyük oranda kaldırılmıştır. Dolgu operasyonları ise vücutta bir takım komplikasyonlara sebebiyet verebilir. Bu nedenle dolgu operasyonlarında eriyen maddeler kullanmak gerekir.

Genel anlamda baktığımızda çoğu teknikte çok büyük komplikasyon görülme riski yoktur. Fakat kişilerin vücut yapısı ve refleksleri farklı olduğundan dolayı ufak çaplı komplikasyon görülme riski her operasyonda olduğu gibi kalça estetiği operasyonunda da mevcuttur. Yine de gelişen teknoloji ve tıp dünyasının kendisini sürekli olarak yenilemesinden dolayı bu komplikasyonlar en aşağı seviyelere indirilmiştir.

Kalça Ameliyatlarının Etkisi Kalıcı mıdır?

Bu soru da çok fazla karşılaştığımız konuların başında gelmektedir. Yağ enjekte edilmesi sonrasında ortaya çıkacak olan etki kalıcı bir etkidir. Bunun yanında protez kullanımı sonrasında da kalıcı etki sağlanmaktadır. Aynı şekilde kalça bölgesinden kuşak şeklinde alınan cilt tekniğinde de etkiler kalıcıdır. Fakat bunların haricinde askı tekniğinde etkiler kişinin yapısına ve vücut fonksiyonlarına göre değişmektedir. Bir diğer teknik olan macolane tekniğinde ise etki bir seneyle sınırlı olmaktadır. Bu nedenle kalça estetiği yaptırırken kullanılacak tekniği uzman doktorunuzla iyi değerlendirip, ona göre bir karar almanız yerinde olacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara