Kaş Ekimi

Kaşlar nasıl gürleşir sorusunun cevaplarından biri de kaş ekimidir. İnsanlar için dış görünümün oldukça önem taşıdığı günümüzün modern hayatında, özellikle yüz güzelliği ve bakımın, hem görünüm hem de psikolojik açıdan oldukça önemli bir yeri vardır. Her geçen gün ilerleyen teknoloji…doğrultusunda…artık kaş ekimi de başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir…

Ani bir kaza sonucunda kaşlarınızın yanması, sonrasında uzun süreli yanık tedavisi gibi ya da bazı hastalıklardan veya hormon gibi tedavilerden kaynaklı ortaya çıkan kaş dökülmesi problemi veya hiç kaş çıkmama durumundaki uygulanabilecek bir tedavi yöntemi olan kaş ekimi, alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken bir operasyondur.

Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

telephonewom

Kaş ekimi nasıl uygulanır?

Özel bir tıp tekniği olan, FUE tekniği diye adlandırılmış olan bu ekim işlemi, ciddi bir hastalığınız yoksa uygunluğu tespit edilmiş olan her yaştaki ve her durumdaki kişiye uygulanabilecek kadar basit bir işlem olmasına rağmen, yine de küçük de olsa bir operasyon içerdiği için uygun koşulların sağlandığı steril bir ortamda ve bu işin uzmanı olan bir yetkili tarafından yapılması gereken bir işlemdir.

Kaş ekimi kısaca; kişinin kendi ense bölgesinden alınan saç köklerinin, kaş bölgesinde önceden açılan kanallara yerleştirilerek, yeni kaş çıkarma işleminin adı olarak tanımlanabilir. İşlem, öncelikle hastanın istediği bir kaş modelini göstermesi ile başlar. Bir kalem vasıtası ile hasta-uzman işbirliği içerisinde, kişinin istediği model kaş bölgesine çizilerek hastanın emin olması sağlanır.

Daha sonra çizilen modelin yoğunluğuna ve kalınlığına göre yaklaşık olarak kaç adet kök gerektiği hesaplanır ve bu hesaba göre hastanın ensesindeki saç köklerinden yeterli miktarda alınır. Bu köklerin kaş ektirmek isteyen kişiye ait olması mutlaktır, zira ekimden başarılı bir sonuç alınabilmesi için DNA uyumu gerekir.

Enseden köklerin alınma işleminden sonra rastgele bir yerleştirme söz konusu bile değildir. Çünkü kaş bölgesi saçlar kadar yoğun ve şekil verilecek bir bölge olmadığı için en küçük bir hata, kötü bir görünüme sebebiyet verebilir. Bu nedenle alınan köklerin ekime geçilmeden önce yönlerinin teker teker belirlenip ayırma işlemi uygulanır.

Sonrasında yine asıl transfere geçmeden önce, kaş bölgesinde de birkaç işlem uygulanır. İlk olarak bölgenin lokal anestezi ile uyuşması sağlanır ve bölgeye köklerin tutunabilmesi ve yerleştirilebilmesi için lateral slit ile çok küçük kanallar açılır. Kökler mikromotor ya da manuel pançlarla ile teker teker toplanır ve açılan kanallara yine yönlerine uygun olarak tek tek yerleştirilir. Bu işlem yaklaşık 2 saat kadar süren, mikro bir çalışmadır.

Ekim sonrasında hasta evine dönebilir ancak henüz yeni yerleştirilmiş olan köklerin herhangi bir zarar görmemesi için hastanın kaş bölgesini dış etmenlere karşı koruması da ayrıca önemli bir noktadır.

Kaş ekimi can yakar mı?

Kaş ekimi sırasında da, ekme işlemi sonrasında da hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Kaş köklerinin ekilmesinden sonra hastanın karşılaşacağı tek durum kaşlarını belirli süre aralıklarıyla kesmek olacaktır. Kaş bölgesine ekilen köklerin saç kökü olmasından dolayı yeni çıkan kaşlar bir kaş kadar kısa kalmayacak ve sürekli uzamaya devam edecektir. Hasta da bu durumda kaşlarını düzgün bir biçimde kısaltarak doğallığından hiçbir şey kaybetmeyecektir.

Kaş ekimi nasıl uygulanır

Kaş ekim sonrası neler yaşanır?

Uygulanan kaş ekimi yöntemi sonrasında yaklaşık 2 hafta sonra kaş bölgesinde kabuklanmış bir dökülme görülmektedir. Bu dökülme köklerin yenilendiğinin bir göstergesi olarak korkmanızı gerektirecek bir durum değil, gayet doğal bir süreçtir. Yenilenen köklerin ise çıkmaya başlaması birçok kişide 3 ay gibi bir süre alabilir ancak genellikle tüm köklerden kaş çıkması için işlem sonrası 6 ay kadar bir süre beklenmelidir.

Kaş Ekimi Sonucu

Yaklaşık 1 sene sonra yeni kaşlarınızın kökleri bölgesindeki gelişimin doğallığını da kazanmaya başlayarak, ilerleyen zamanlarda saç kadar hızlı değil, tıpkı bir kaş hızında uzamaya başlayacaktır. Yani bu problem denemeyecek kadar küçük işlem de zamanla ortadan kalkacaktır.

Kaşlar yaklaşık 6 ay sonra tamamen çıkıp şekil aldıktan sonra alınmaya başladığında da köklerin tekrar zarar görmesi mümkün değildir. Tıpkı eski kaşlarınız gibi rahatça şekil verebilirsiniz.

Hatta ekim işleminin üzerinden 1 sene gibi bir zaman geçtikten sonra yeni kökler de ekletebilir, daha sıkı ve daha kalın kaşlara da sahip olabilirsiniz. Bir hastaya, uygun zaman aralıklarıyla kaş ekimi uygulanması hiçbir zarar vermez.

Kısaca, sizler de uzman bir doktor yardımıyla hem ağrısız, hem de doğal kaşlara sahip olabileceğiniz gibi, kökleri alınan ensedeki saç görünümünüzde de saçlarınızı tamamen kazıtsanız dahi görüntü bozukluğu oluşmadan, hangi yaşta olursanız olsun yeni kaşlara sahip olabilirsiniz.

Kaş ekimi için kimler başvuruyor?

Kaş ekimi için en çok başvuranlar, son yılların modası olarak kalın kaş isteyen kadınlardır. Aynı zamanda eskiden ince kaş modasına göre sürekli kaşlarını almış ve artık seyrekleşmiş kaşlara sahip olanlar da tercih ediyor. Bunlardan çok başka durumlara maruz kalan insanlar için de bu uygulama umut ışığı olmuş durumda.

Örneğin bir yangına maruz kalmış ve bu nedenle geçirdiği psikolojik travmanın yanında aynı zamanda saçını, kirpiğini ve kaşını kaybetmiş insanlarda bu işlemden yararlanıp eski görüntülerine kavuşabiliyorlar.

Kaş ekimi sırasında ve sonrasında herhangi bir sağlık sorunu yaşanmadığı gibi aynı zaman da hem süreç oldukça doğal işliyor hem de görünüm bir o kadar doğal oluyor. Herhangi bir yapay durum söz konusu olmadığından dolayı kişinin saçı ne kadar doğal ise yeni kaşların görüntüsü de bir o kadar doğal ve normal şekilde seyrediyor.

İşlem sırasında ya da sonrasında hastaya düşen herhangi bir görev kalmamakta çünkü bir transfer işleminin ne kadar doğru ve başarılı yapılacak olması tamamen konusunda uzman olan doktorun ve sağlık ekibinin elindedir. Saç ile kaş yaparken uzmanın ikisi arasındaki farklılıklara yeterince sahip olması gerekir.

Saç köklerinin aralıkları ve çıkış yönünün açısı kaşlara göre farklı olduğundan, kaş ekiminde saç kullanılıyor olması da bu aşamadaki farklılıkların iyi hesaplanması gerektiğini gösterir. Bir doktor kaş ekimi işlemini ne kadar başarılı yaparsa, görüntü açısından da kaşın doğal duruşu bir o kadar başarı ile sonuçlanacaktır.

Bu arada kaş ekiminin yoğunluk derecesi de yine doktorun bilgisine bırakılmalıdır. Bir santimetre karedeki derinin kaç adet kaş kökünü besleyebileceği konusuna göre de ayarlanan kaş yoğunluk derecesi, kendi isteğiniz yerine doktorunuzun tavsiyesine göre ve uygun gördüğü kadar uygulanmalıdır.

Kaş ekimi fiyatları ne kadardır?

Kaş ekimi operasyonu için sabit bir bedel belirlenmiş değildir. Doktora ve ihtiyacınız doğrultusunda ektireceğiniz kök sayısına göre bir fiyat belirlenir ancak bu fiyat kaç kök ektirirseniz ektirin bir saç ekimi kadar tutmayacaktır

Kaş Ekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menü
Translate »