Hemen Fiyat Al

Yüzün çok daha net ve çok daha güzel görünmesi açısından kaşların dizaynı büyük önem taşımaktadır. Kaşların görüntüsünü düzeltmek, bakışların daha etkileyici durmasını sağlamak anlamına da gelmektedir. Her bireyin kaş yapısı ve şekli farklıdır. Erkeklerin kaş yapısı ve şekli kadınlara oran ile çok daha farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Kaş kaldırma estetiği sayesinde hem bayanların hem de bayların kaşlarında var olan duruş bozukluklarını düzeltebilmeleri mümkün olmaktadır.

kaş kaldırma estetiği operasyonu

Kaş Kaldırma Estetiği Neden Gereklidir?

Kaş kaldırma estetiği her birey açısından ihtiyaç duyulan bir ameliyat türü değildir. Kaş kaldırma estetiği genel itibari ile;

  • Alın, göz, burun ve kaş hizasının orantılı olması gerekir.
  •  Bu orantılı hal her bireyde aynı değildir.
  •  Bu bağlamda; her bireyin bir estetisyene görünmesi ve yüzündeki orantı hakkında bilgi alması uygun görülebilir.
  • Kaşların olması gerektiğinden çok daha düşük durması yahut da bir kaşın diğer kaşa göre çok daha yüksek olması bir düzeltmenin zorunluluğu anlamına gelir. Aksi halde; yüz normalden çok daha orantısız ve şekil bozukluğu dahilinde görülecektir.
  • Kaş kaldırma estetiği; yalnızca ergenlik çağını geçmiş olma şartı taşır. Bu durumu ardından belirtebileceğimiz tek şey; görüntü bozukluğu sebebi ile rahatsız oluyor iseniz dilediğiniz her an bu durumu düzelttirebilirsiniz.

Kaş Ne Kadar Kaldırılabilir?

Kaş kaldırma ameliyatı için kaşların orantısını hasta belirleyemez. Bu durum eski görüntüden çok daha sağlıksız bir hali ortaya çıkarabilir. Kaşın ne kadar kaldırılması gerektiğini belirleyen kişinin yüz şekli, göz ve kaş uyumu ile birlikte alın –  burun hizasıdır. Bu orantıların ayarlaması uzman bir hekim tarafından yapılır. Ve sonrasında sizlere son durum sunulur. Eğer istediğiniz bir kaş şekli var ise; bunu hekiminize göstermeli ve bire bir aynısı olmadan mutlaka uygulanmasını istemelisiniz.  Eğer gösterdiğiniz kaş şeklinin bire bir aynısının uygulanmasını ister iseniz; yüz şeklinize uygun bir kaş hazırlanamaz ve istediğiniz gibi güzel bir sonuç ortaya çıkmaz.

Kaş Kaldırma Öncesi ve Sonrası 

Kaş kaldırma ameliyatında verilen anestezi türü hastanın uygulamasına göre değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda; lokal yahut da genel anestezi yapılabilir. Ameliyat genel olarak bir saatlik bir süreyi kapsar. Ameliyat sonrasında özellikle görülebilecek bir durum söz konusu değildir. Fakat ameliyat sırasında açılan kesilerin ağrısı olabilir. Bu durum da mutlaka oral yollar ile alınan ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Bireylere göre farklılık gözetilebileceği gibi genel itibari ile 2 – 3 gün süre içerisinde geçebilecek morluklar ile karşılaşabilirsiniz. Mutlaka ameliyat sonrasında ameliyatlı bölgeye su değdirilmemesi gerekir. Bu süre de yaklaşık iki günlüktür.

Ameliyat Fiyatları

Kaş kaldırma ameliyatının fiyatları; bireyin durumuna, hekime ve uygulamanın yapılacağı hastaneye göre değişiklik göstermektedir. Fakat mutlaka belirtmek gerekir ki uygun fiyatlı uygulamaları değil; kusursuz sonuçlar verecek uygulamaları tercih etmelisiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara