Hemen Fiyat Al

Kepçe kulak sorunu dünyada ve dolayısı ile ülkemizde pek çok insanın ortak sıkıntısıdır. Bu sıkıntı, küçük yaşlardan itibaren kendisini göstermektedir. Pek çok insan daha ilkokul zamanlarında kepçe kulaklı diye çağırılarak aşağılanmalara maruz kalmıştır. Kepçe kulak deformitesi genel olarak genetik faktörlerden kaynaklanmaktadır. Bu deformiteler kepçe kulak estetiği sayesinde giderilmektedir. Tıp dilinde otoplasti adı verilen kepçe kulak ameliyatı bu sıkıntıya kalıcı bir şekilde çözüm olmaktadır. Özellikle çocuklar bu sorundan dolayı psikolojik sorunları bir hayli fazla yaşamaktadırlar. Kulağın kıkırdaklarının gelişimini bitirdiği 5 ve 6 yaşlarından itibaren kepçe kulak estetiği ile bu sorun kalıcı olarak çözümlenmektedir. Kısacası bu ameliyat çok erken yaşlarda kolaylıkla yapılabilmektedir.

kepçe kulak düzeltme

Ameliyatın Maddi Boyutu

Kepçe kulak estetiği ücreti genellikle yapılan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. İple yapılan kepçe kulak ameliyatı ile klasik yöntemler ile yapılan kepçe kulak ameliyatının arasında fiyat farkları olmaktadır. Bunun nedeni uygulamaların farklı olmasıdır. Ayrıca ülkemizde çok az sayıda doktor bu estetik ameliyatı gerçekleştirmektedir ve fiyatları bu doktorların tecrübeleri de etkilemektedir. Kepçe kulak estetiği ameliyatının fiyatları internet ortamında genellikle verilmemektedir. Lakin siz operasyonu yaptırmak istediğiniz yer ile iletişime geçerek, bu ameliyatın ortalama fiyatlarını alabilirsiniz. Unutmamak gerekir ki doktorun sizi görmesi ve yapılacak işlemlerin kararlaştırılmasıyla çok daha kesin ve net bir fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ameliyat Sonrasında İşe Dönüş

Kepçe kulak ameliyatı sonrasında genellikle hastalar normal hayatlarına ya da iş yaşantılarına dönmelerinde erkekler ve kadınlar farklılıklar yaşamaktadır. Kadınlar ameliyat sonrasında saç bantlarını birer aksesuar gibi kullanarak hemen genel yaşantılarına rahatlıkla dönebilirler. Bunun yanında erkeklerin saç bandı kullanma şansı olmadığından normal yaşantılarına dönüşleri biraz daha zaman almaktadır. Kadınların saç bandı kullanmaları ameliyat sonrasında yapılan sargılardan çok daha sağlıklıdır. İlk gün gerdirilmeden kaynaklı olarak bir miktar ağrı olabilmektedir ama bu ağrılar verilen ilaçlar ile kolaylıkla giderilir. Kepçe kulak ameliyatı sonrası yapılması gerekenler sadece size verilen ilaçları kullanmanızdır. Doktorunuzun size demediği hiç bir şeyi yapmamanız ve dediklerini de harfiyen uygulamanız gereklidir.

Ameliyat Hakkında Bilmeniz Gereken Diğer Şeyler

Bu ameliyatların riski çok düşüktür. Lakin bilmek gerekir ki uygulanacak olan operasyon cerrahi bir operasyondur ve her ameliyat  gibi bazı potansiyel riskleri olabilir. Olabilecek bu riskler ise kanamanın olması, kan birikimi yani hematom riski ve ameliyat yapılan bölgede enfeksiyon oluşmasıdır. Bu bahsettiğimiz riskler çok nadir olarak gelişiyor olsa da hastalar bu etkiler hakkında bilgilendirilmektedir. Kepçe kulak ameliyatı sonrası bakım da bu etkilerin olmamasını sağlamaktadır. Son olarak Kepçe kulak ameliyatından sonra kulaklar baskılı bir sargı ile sargılanır. Hastada herhangi bir sorun yok ise ameliyat sonrasında hasta aynı gün evine gidebilir. Hastanın ertesi gün operasyonu yapan doktoruna pansuman için gelmesi gerekmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara