Hemen Fiyat Al

DYNAMED (MEDİKAL SPA)

FDA (Food And Drug Administration-Amerikan Gıda ve İlaç Yönetimi)tarafından onaylı bir cihaz olan Dynamed Medikal Spa Sistemi, en iyi medikal ve spa teknolojilerini kombine eder. Oksijen, Isı terapisi,yatıştırıcı titreşim sistemi, aroma terapi ve ses terapisi ile elde edilen etkilerle, uyulama sonrası vücudunuzdaki su tutulumu azalmış,cildiniz temizlenmiş ve duru bir güzelliğe kavuşarak kas dahil pek çok ağrı ve acıdan kurtulabilirsiniz.

Ayrıca selülit terapi için de kullanılan yöntem ile kalori tüketiminiz ve metabolizma hızınız artarak,stres ve endişe hislerinizden tamamen kurtuluyorsunuz.

medikal tedaviler

Sistem özellikle metabolizmayı hızlandırıp, cilt altı kan dolaşımını ve doku oksijenlenmesini artırarak kilo vermede destek olur. Oksijen Kapsülü ile Mezoterapi, mikro dolaşım tedavisinin ve yağ hücrelerini küçültücü etkisinin birleşimi ile uygun ve estetik etkili bir kombinasyon oluşturmaktadır.

Oksijen kapsülü ve mezoterapi kombine edildiğinde hem genel zayıflamada hem de bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde başarılı sonuçlar alınabilir.Bilindiği gibi mezoterapi başta avrupa ülkeleri olmak üzere Amerika ve hemen tüm dünyada zayıflama ve estetikteki etkileri nedeniyle oldukça popüler bir yöntem haline gelmiştir.

Seansı 30 ile 45 dakika süren Oksijen kapsül tedavisi, ısı terapisi, yatıştırıcı titreşim sistemi, aromaterapi ve ses terapisinin aynı anda uygulayarak metabolizmayı hareket geçirdiği zayıflama tedavisidir.

DİĞER KULLANIM ALANLARI

Oksijen Kapsülünün metabolizmayı hızlandırıcı etkisi dışında kullanım alanları; ağrı terapisi, anti-stress program, sigara bırakma ,uyku bozukluğu gibi sıralanabilir.

Ayrıca ameliyat sonrası kapsülden faydalanan hastalar, çok daha kısa sürede iyileşirler.

Bunun yanı sıra stres ve endişe hislerini azaltarak moral ve konsantrasyon artışı gerçekleştirir. Eğer sigara ve alkol kullanıyorsanız bu maddelerin vücudunuza verdiği zararları azaltır. Enerji ve dayanıklılığı artırıp, uyku bozukluğu ve baş ağrıları gibi strese bağlı şikayetleri azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve anti-aging amacı ile kullanılabilir.

REFLEXOTERAPİ-STARVAC

Refleksoterapi’de bozulmuş cilt reflekslerinin aktivasyonu ile dokularda aktif direnaj işlemi gerçekleştirilir.

Vücut deformasyonlarında yavaşlamış veya otomasitesini yitirmiş reflexler tekrar hayata geçirilmektedir.Özellikle dokulara uygulanan ve dokuda ağrı oluşturmayacak düzeydeki vakum masajı ile lenfatik dolaşım arttırılır ve selüliti oluşturan nedenler geri dönüştürülmüş olur.

Bugün için sellülit ve şişmanlık tedavisinde en hızlı yardımcı tedavi seçeneklerinden biri olup,uygulama seçeneklerinde vücut hemodinamiğinin referans olarak alındığı çok eski bir yöntemdir.

Starvac uygulamasındaki üstünlük ise hareketli silindirlerinin olmasından dolayı cilt katmanlarına tam uyum sağlaması ve masajın aslı olan vurma yuvarlama etkisinin tam olarak sağlamasıdır.

Starvac ile düzenli uygulanan masajlar sonrasında:

  • Cilt sıkılığı artar
  • Lenf ve kan dolaşımı artar
  • Vücut hatları şekillenir ve bölgesel incelme sağlanır
  • Toksinler atılarak vucutta rahatlama ve hafiflik hissedilir
  • Selülit de tedaviyi destekler

Ayrıca her ay devam eden koruma tedavileri ile canlı, selülitsiz,diri ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Reflexoterapi hızlı bir tedavi seçeneğinin dışında vücudu son derece rahatlatıcı ve keyif verici bir uygulama sistemidir.

Reflexoterapi sadece şişmanlık, sellülit ve sarkma tedavisinde kullanılmayıp, aynı zamanda vücut deformasyonlarına sekonder olarak gelişen gözaltı torbalanmaları, çatlaklar, ameliyat-tramva izleri, bacak şişlikleri, spor hekimliği ve fizik tedavi amaçlı rehabilitasyonlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır.

ELEKTROTERAPİ-ULTRATONE

Biyostimülasyon , elektroterapi tedavilerinin en gelişmiş hali ve 44 farklı dalga boyu kullanarak vücuda biyolojik olarak uygun trofik kodu iletebilen özel bir sistemdir.Bu dalga formları vücudun kendi doğal alfabesi gibi davranır.

Vücuda stres ve rahatsızlık vermeden kasların çalışmasını sağlar.Tedavi seçeneklerinde, lifting yaparak gerginliği sağlamak, incelme ve sıkılaşma sağlamak,detoks, spor antremanı ,rehabilitasyon sayılabilir.

Özellikle doğum sonrası karında oluşan sarkmalar, sık kilo alıp- vermede ortaya çıkan gevşemeler için ilk tercih edilen yöntemdir.

Bazı bölgelerimizi spor yaparak çalıştırmamız oldukça zordur.Karın , kol ve bacak içleri gibi alanlarda biyostimülasyon ile sıkılaşmak mümkündür.
Seanslar şeklinde olan uygulamada 15 seans yada daha fazlası haftada 2-3 kez olmak üzere programlanır.İlk farkedilen sıkılaşma sonrasında incelme ve gerginliktir.

Ayrıca tedaviye kombine edilen ultrason uygulaması ile selülit tedavisi ve yağ yıkımı artışı , kollajen ve elastin stimülasyonu desteklenmektedir.

cilt bakımı

MEZOTERAPİ

Mezoterapi, kelime anlamıyla alan tedavisi anlamına gelen ve bugün başta Fransa olmak üzere bir çok gelişmiş batı ülkesinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir.Artık ülkemizde de bilinen bir tedavi yöntemi olan mezoterapi, pek çok zayıflama tekniğinin aksine özellikle selülit ve bölgesel kilo vermede günümüzde doktorlar tarafından tercih edilen bir yöntemdir.

Mezoterapi, öncelikle selülit problemine yönelik kullanılmaktadır. Ayrıca bölgesel zayıflamada mezoterap ile başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Mezoterapinin bir diğer önemli etkisi ise her vücut tipine uygun ayrı içerik ile uygulanabilmesidir. Dolayısıyla mezoterapi ile zayıflama estetik bir zayıflama ile sonuçlanmaktadir. Örneğin çeşitli diyet programlari ile yeterli kilo vermelerine rağmen istedikleri yerlerden incelemeyen erkek ve bayan hastalarımız mezoterapi ile istedikleri yerlerden zayıflama imkanına kavuşabilmekteler.

Nadiren oluşabilen allerjiler haricinde mezoterapinin yan etkisi yoktur. Hatta bu nedenle bir çok Avrupa ülkesinde ağrı tedavisinde mezoterapi ilk adım tedavidir. Özellikle karaciğer yetmezliği, böbrek yetersizliği veya mide rahatsızlığı nedeniyle normal dozlarda dahi ilaç kullanamayan hastalar mezoterapi ile yan etkisiz olarak tedavi olabilmektedirler.

SELÜLİT VE MEZOTERAPİ

Selülit özellikle ergenlik, hamilelik ve menapozda başlayan ve bayanların oldukça fazla kısmında görülen ve cildin sıkılmasıyla portakal kabuğu görünümü veren bir hastalıktır. Oluşumunda en büyük neden östrojen ve progesteron adlı dişilik hormonlarıdır.Bu hormonların etkileri ile, yağ dokusu çevre kapiller dolaşımı bozulmakta ve cilt altında su ve tuz tutulmaktadır. Mezoterapi ile dolaşım bozuklukları (ki bunlar üç ayrı sistemi yani lenfatik dolaşımı, kapiller toplar damar dolaşımı ve kapiller atar damar dolaşımı ilgilendirmektedir) tedavi edilmektedir. Dolaşımın düzelmesiyle lenfatik sistem canlanır, cilt altında birikerek yağ hücrelerini sıkıştırıp onların dolaşımlarını ve metabolizmalarını bozan birikmiş atık sıvılar vücuttan atılırlar. Bu sebeble doğru uygulanmış mezoterapi ile tedaviden sonra tekrar selülit oluşumu uzun zaman alır veya tekrar etmez.

Merkezimizde Mezoterapi ,özel tabancası ile bayanlarda meme bölgesi hariç her bölgeye ,erkeklerde ise özellikle göbek bölgesindeki cilt altı yağ dokusuna uygulanır.

Mikroenjeksiyon dozundaki çok düşük doz ilaç tedavisi anlamına da gelen mezoterapi haftada bir yada iki tekrardan oluşan seanslar şeklinde uygulanır.

OKSİJEN TERAPİ

Cildi etkileyen olumsuz etmenlerden biride kirli havadır. Cildin hücresel aktiviteleri azalır, dolaşım problemleri artar. Cilt gevşer ve donuk bir görünüm alır. Oksijen tedavisi ile cilde gereksinim duyduğu saf oksijen temin edilerek, cildin daha ışıltılı ve sağlıklı görünmesi sağlanır.

Çizgiler açılır, cilt derinlemesine soluk alır,berrak ve daha genç görünüme kavuşur.

Oksijenin olumlu etkileri;

Oksijen, hücresel metabolizmayı ve kan dolaşımını uyarır hücreler arası lenfi, bağ dokusunu ve bazal tabakayı besler zarar görmüş dokuları yeniler cilt yaşlanma sürecini yavaşlatır cildi güçlendirir ve sıkılaştırır serbest radikal oluşumuna karşı koymak üzere cildin antibakteriyel savunmasını güçlendirir.

MİKRODERMABRAZYON TEDAVİSİ 

Cilt kırışıklıklarımızın, lekelerin ve geniş gözenekler ile ve bir çok cilt sorununun gözle görülür bir şekilde iyileştirilmesinde ve giderilmesinde kullanılan yöntemlerden biridir.

Mikro kristallerin cilde püskürtülerek,cildin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan bir yöntemde, cilt yüzeyine temas eden mikrokristaller yumuşak bir soyma işlemi yapmakta,ölü hücreler ve deri artıkları cihazın vakum sistemi tarafından emilmektedir.

Soyma işleminin fiziksel olması, işlemin tamamen ağrısız gerçekleşmesi, anesteziye gerek duyulmaması tedaviyi tercih edilir kılmaktadır. Yeterli seans sonrasında; tıkanmış gözenekler.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara