Hemen Fiyat Al

Mini Yüz Germe Operasyonları

Kadınlarda, yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşlanma belirtileri vücudun belirli bölgelerinde kendini belli etmeye başlar. Yüzde kırışıklıklar, cildin kırışık bir hal almaya başlaması en başta gelen yaşlılık belirtilerindendir. 20’li yaşlarla birlikte, güneş ışınları ya da ortamdaki sigara dumanı gibi çevresel faktörlerin de etkisiyle birlikte ciddi anlamda bir cilt kırışıklığı, çizgiler ortaya çıkabilir. İlerleyen yaşlarla birlikte, alın bölgesinde kırışıklıklar artar ve derinleşirken, ağız ve burun çevresinde meydana gelen oluklar da kadınlar için rahatsız edici bir görüntü ortaya koyabilir.

20’li yaşlarla birlikte bu etkiler arttıkça, buna karşı bir önlem almak isteyen kişiler genellikle 40’lı yaşlarından önce dolgu tercih etmektedir. Dolgu yöntemleriyle, sınırlı oranda ilerleme söz konusu olan cilt kırışıklıkları ya da ciltteki diğer oluklar konusunda birçok kişi memnun kalabiliyor. Cilt konusunda, daha genç görünmek ve rahatsız edici kırışıklıklardan kurtulmak için yapılması gereken, mini yüz germe operasyonuna karar vermektir.

MACS ameliyatı olarak da bilinen bu yöntemle, kulak memesinden başlanarak saçlara doğru 5-7 santimetre tutacak bir işlem yapılır. Yüz germe operasyonu herkes için uygun olmamakla birlikte, bu operasyonun kimlere yapılacağının kararını yalnızca alanında deneyimli cerrahlar verebilir. Bu konuda eğer bir operasyona uygun olup olmadığınızı düşünüyorsanız, MACS konusunda tecrübeli bir estetik cerrahı ile iletişime geçebilirsiniz. Hem estetik merkezlerinde doğrudan randevu yoluyla hem de internet üzerinden, mail ile ulaşarak bu mümkündür.

yüz ameliyatı

Mini Yüz Germe Ameliyatı Neden Tercih Ediliyor?

Yüz germe konusunda bahsettiğimiz dolgu gibi seçenekler de mevcut, ancak bu operasyonlar mini yüz germe ile kıyaslandığında bazı olumsuz etkenleri de beraberinde getirebiliyor. Örnek vermek gerekirse çeşitli komplikasyonlar, doğal olmayan görünümlerden söz edilebilir. Bunun dışında operasyon sonrasında adaptasyon sürecinin uzun olması da diğer seçenekleri geri plana atan bir durum. Mini yüz germe operasyonunu makul kılan özelliği, ilk olarak kesinlikle doğal bir görünüm vermesidir.

Doğal olmayan ifade, MACS operasyonunda söz konusu değildir. MACS mini lifti ile aynı zamanda adaptasyon süreciniz de 8-10 gün gibi kısa bir süreçte son bulacaktır. Çalışma hayatında, sosyal hayatında aktif olan kadınların bu operasyon sonucunda vakit kaybetmemesi adına ve doğal bir görünümle gergin, doğal bir yüz cildi hattına sahip olması adına en uygun seçenek MACS mini lift operasyonudur.

Daha Az Morluk ve Şişlik, Daha Az Komplikasyon

Mini yüz germe ameliyatının, diğer yüz gerdirme yöntemlerine oranla çok daha doğal bir görüntü verdiğinden bahsetmiştik. Yüz gerdirme ameliyatlarında bazı teknikler dahilinde gözlerin dana çekilmesi gibi metotlar uygulanıyor ve bunun sonucunda doğal olmayan bir görüntü beliriyor. Buna ek olarak, bu operasyonu geçiren herkes birbirine benziyor. Ancak mini yüz gerdirme ameliyatında, teknik daha modern ve doğal bir görünüm ortaya koyduğundan, diğer yüz gerdirme operasyonlarında yaşanan durumlar söz konusu olmaz. Operasyonlarda görülen morluk ve şişlikler, mini yüz germe ameliyatında karşımıza çıkmayan diğer konulardandır. Son olarak komplikasyon oranının çok düşük olması da, MACS’i popüler kılan diğer etkenlerden.

Mini Yüz Germe (MACS) Nedir?

  • Ciltte meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir, yüzün orta ve alt kısımlarında etkindir.
  • Operasyonun uygunluğu test edilmiş, dünya estetik otoritelerince uygun bulunmuştur.
  • Büyük ve ciddi izleri değil, küçük izleri ortadan kaldırmak için uygulanabilir.
  • Çene altı eğimlerine ve sarkmalarına karşı MACS ile daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Erkekler için uygulanan mini yüz germe operasyonları genellikle yara izlerini ortadan kaldırmak amacı ile uygulanır.
  • Operasyon sonrasında daha dolgun, daha doğal ve genç gösteren bir cilt yapısına sahip olursunuz.

Mini Yüz Germe Operasyonları ile Hangi Konularda İlerleme Alınamaz?

Gençleştirme ve doğal bir görünüm verme noktasında çok iyi bir seçenek olan MACS, yani mini yüz germe ameliyatı, yüzün alt ve orta kısımlarında etkili olduğu için, alın ve göz çevresindeki torbalanmaları, kırışıklıkları ortadan kaldırmada etkili değildir. Bunun dışında ağız ya da burun etrafında, cildin deforme olmuş bölgelerini iyileştirme noktasında da MACS etkili değildir.

Mini Yüz Germe Operasyonu MACS (Minimal erişim kranial süspansiyon) Nasıl Yapılır?

Mini yüz germe işlemleri, sonucunda morluk ve şişliğin diğer metotlara göre çok az olduğu, güvenilir ve acısız bir yöntemdir.

İlk olarak anestezi uygulanır ve hastanın bu sayede acı hissetmemesi sağlanır. Kulağın önündeki kısımdan küçük kesikler alınır. Ardından derinin altındaki kısımlar, özellikle bağ dokusuna yakın kısımlar sabit dikişle sıkılır. Bu noktada yağ dokularına rahatlıkla ulaşılabilir ve liposuction uygulaması vakalara göre gerçekleşebilmektedir. Yağ dokusunun ortadan kalkması ile birlikte, dokunun üzerinde yer alan deride bir fazlalık oluşur. Bu fazlalık da, cildinizdeki yeni ambiyansı yaratacak olan etkiyi sağlar.

yüz gerdirme ameliyatı

Mini Yüz Germe Operasyonundan Sonra İyileşme Süreci Nasıldır?

Mini yüz germe ameliyatı, yalnızca sonuçlarının etkili ve tamamen doğal olması ile değil aynı zamanda iyileşme sürecinin oldukça hızlı olması bakımından diğer yüz germe metotlarından ayrılmaktadır. 8-10 gün süren bir adaptasyon sürecinden sonra eski çalışma temponuza, sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz. Mini yüz germe MACS operasyonunda hastanede kalma süresi 1-2 gün arasında değişmektedir.

Operasyondan sonra kulakların arkasında kısa bir süre drenaj tüpü uygulaması yapılır, aynı esnada bandaj takılması da önerilmektedir. Bandajların ortalama çıkarılma süresi 5 gündür. Yüz germe ameliyatları arasında, sinirlere en az etki eden metot olan MACS ile sinirleriniz bir zarar görmez, ancak göz altında morluklar oluşabilir. Bu morlukları yenmek adına göz altı morluk kremleri kullanabilirsiniz.

Mini Yüz Germe Ameliyatının Erken Yaşta Yapılmasının Avantajları Nelerdir?

Mini yüz germe, MACS operasyonu etkileri bakımından diğer yüz germe metotları ile karşılaştırıldığında bölgesel anlamda, daha kısıtlı bir etki yapacağından fazla ilerleme söz konusu olmadan bu işlemin yapılması son derece önemlidir. 40-50’li yaşlardan sonra, cildin fazla yıpranması ile birlikte diğer yüz germe tekniklerine ihtiyaç duyulabilir.

Bunun dışında gençken yapılan operasyonlara, vücut daha hızlı bir refleks göstereceğinden değişim yalnızca gençleşme ve daha diri bir cilde sahip olma ile sınırlı olacaktır. Çalışma hayatında ve sosyal yaşantıda, genç insanlar daha fazla yer aldığı için psikolojik anlamda da hızlı bir toparlanma süreci söz konusu olacaktır. Bu anlamda bu operasyonun erken yaşta yapılması, fayda sağlayacaktır.

Mini Yüz Gerdirme Ameliyatı Yaptıran Bir Kişi İkinci Defa Bu Operasyona Girebilir mi?

Mini yüz germe ameliyatına girmek, sonraki süreçte tekrar mini yüz germe ameliyatına girmek için bir engel değildir. Operasyon, lokal bazda minimal olarak gerçekleştiği için gıdı bölgesinde, yanak bölgesinde ilerleyen dönemde tekrar uygulanabilmektedir. Bu konuda net bir sonuca varabilmek açısından, estetik doktorunuz ile görüşmeniz ve önceki operasyonlarınızı da açıklayarak bir karara varmasını istemeniz, daha sağlıklı bir karar olabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara