Hemen Fiyat Al

Günümüzde 3 erkekten, 5 bayandan biri saç problemi yaşamaktadır. Saç kaybı çok ciddi psikolojik ve sosyal problemlere neden olmaktadır. Dökülen, eksilen ya da farklı nedenlerden dolayı saç açıklığı olan ya da saçsızlaşan bölgeden tekrar yeniden saç çıkarmak günümüz şartlarında mümkün değildir. Tek çözüm saç transferidir.

Saç ekiminiz JCI belgesine sahip dünyada 21. Sırada Türkiye’de 1. sırada olan hastanemizin sizin için özel hazırlanmış operasyon odalarında Plastik Cerrah sorumluluğunda, 1 doktor, 2 sağlık personeli tarafından ekilmektedir. 

saç dökülmesi sebepleri

Mikromotor nedir? 

Saç ekiminde kullanılan mikro motor (tur motoru) elektrik ile çalışan, özellikle diş hekimlerinin kullandığı asuçlar takılarak uygulanması gerekmektedir. 

Fue Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimi operasyonundan sonra, ekilen saçlar çıktıktan sonra kişi çok rahat saçlarını kısa kestirebilir ve kazıtabilir. Ekilen bölgede ve saç köklerinin alındığı bölgede iz kalmaz. 

  • Az miktarda saç açıklığı olan bölgelerin kapatılması istendiği durumlarda fue yöntemi tercih edilmelidir. 
  • Sadece şakak açıklığı bulunan kimseler için uygun bir yöntemdir. 
  • Yanıklardan kaynaklanan saç açıklıklarında da uygulanmaktadır. 
  • Sakal ve bıyık ekimlerinde de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. 
  • Özellikle kaş ekiminde tercih edilmesi gereken bir tekniktir. 
  • Ense bölgesindeki saç köklerinden kesiler alınması sonucunda ensede oluşan skar izlerinin kapatılmasında da başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.  
  • Ense bölgesinde yeterli miktarda verici alanı bulunmayan kişilerde de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

FUE tekniği ile sadece iki kulak arasındaki bölge değil, saçlı olan bölgelerin tamamından saç kökleri almamıza olanak sağlamaktadır. FUE tekniği sayesinde saçlı bölge dışında göğüsten, sırttan ve bacaktan da kıllar alınarak saç ekimi yapılabilmektedir. Çok genç ve cilt elastikiyeti çok yüksek hastalar geniş skar (iz) geliştirme eğiliminde olduklarından FUE tekniği tercih edilir. 

Neden Fut Tekniğini Uygulamıyoruz? 

Fut tekniğinde verici bölgeden (enseden) saç köklerini almak için enseden 2 cm eninde 15-20cm uzunluğunda kesilerek bir doku şeridi çıkarılmaktaydı.
 
Saçların alındığı bölgede geniş bir açıklık ve bu açıklığı kapatmak için o bölge gerdirilerek dikilmekteydi. Bundan dolayı o bölgede gerginlik, ağrı, acı ve özellikle dikişler alındıktan sonra iz kalabilmekteydi.
 
FUE tekniğinde ise bu tarz olumsuzlukların hiçbiri oluşmamaktadır. Çünkü enseden alınan saç kökleri doku şeridi çıkarılarak değil tek tek alınmaktadır.

Saç Ekiminin Başarısını Etkileyen Faktörler Nelerdir?


a) Saç ekimini yapacak olan tüm ekibin tecrübesi (plst. cerrah, doktor, sağlık personeli)
b) Referansları; 

1. Size daha önce saç ekimi uyguladıkları bir kişiyi canlı örnek olarak gösterebiliyorlar mı?
2. Size daha önce saç ekimi yapmış oldukları kişilerin telefonunu verebiliyorlar mı?
3.Size öncesi ve sonrası fotoğraflar gösterebiliyorlar mı?
c) Size saç ekimi hizmeti sunacak olan yerin kurumsal olup olmadığı
d) Size saç ekimi hizmeti sunulacak olan kurum ya da hastane hakkında bilginiz var mı?
e) Size hizmet sunacak olan kurumun medyadaki gücü nedir? Sık sık kurumun reklamlarını ve farklı doktorlarını görsel ya da yazılı medyada görüyor musunuz ya da tek bir doktorun her zaman aynı konuyu noktası, virgülüne tekrarladığını mı görüyorsunuz?
f) Kurumun doktorları ile görüşmeniz sırasında size ayrıntılı bilgi ile birlikte saç analiziniz ve gerekirse kan tahlilleriniz yapılıyor mu?
g) Saç ekimi için aradığınız kurumun çalışanı telefona çıkıyor, görüşmenize katılıyor ve daha sonra da operasyonunuza giriyor ise – yani kurumun toplam çalışanı 2 ya da 3 kişiden oluşuyorsa – size nasıl sağlıklı hizmet sunacağını düşünmelisiniz.
h) Hizmet alacağınız kurum size Havaalanından ya da diğer ulaşım yolları ile geldiğinizde sizi karşılayıp ve size uygun olan bir otele yerleşmenizi sağlayıp operasyon boyunca otel, hastane, klinik ve bütün İstanbul içi ulaşım hizmeti verebiliyor mu?
k) Size hizmet verilecek olan operasyon odalarında size özel TV, DVD, internet bağlantılı diz üstü ve home cinema sistemi ile istediğiniz bir filmi sinema ortamında seyretme imkanı sunabiliyor mu?
l) Size hizmet verdikten 3 hafta, 2 ay ve hatta 6 ay sonra sizi arayıp sizin saçlarınız hakkında bilgi sahibi olmak isteniyor ve takibinizi yapılıyor mu?
m) Kurum olarak farkımız yukarıdaki bahsettiğimiz konuları bizden hizmet alan misafirlerimize dil, din ırk ve en önemlisi ekonomik fark gözetmeden en iyi şekilde sunmaktır.

İyi bir saç ekimi nasıl olmalı?

En iyi ekim yapılmış saç, ekildiği belli olmayan saçtır.

Ekim yapılmış olan saç belli olur mu?

Özellikle saç köklerinin yerleştirileceği kanallar girintili çıkıntılı ve yönleri de kişinin daha önceki saçlarının çıkış yönü doğrultusunda açılmış ise ekilen saç belli olmaz. 

Saç ekimi yaptırmak için bir yaş sınırı var mı?

Herhangi bir yaş sınırı yok, sağlıklı olan her birey saç ekimi yaptırabilir. 

Saç ekiminden önce nelere dikkat etmeliyim?

 Fue tekniği ile saç ekimi yapılacak olan kişiler saçlarının 0,3 mm kadar kısaltılacağını bilerek ona göre iş ya da sosyal ortamlarından izin almalıdırlar.
Saç ekiminden 3 gün önce alkol, kanı sulandıran aspirin vb ilaçlar alınmamalıdır. 

saç dökülmesine neden olan faktörler

Saç ekiminden sonra ilaç kullanacak mıyım?

Saç ekiminden sonra 1 hafta boyunca sizden birkaç ilaç kullanmanızı isteyeceğiz. 

Saç ekiminden sonra nelere dikkat etmeliyim? 

Doktorunuz size operasyon sonrasında ayrıntılı bir şekilde nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacak ve size vermiş olduğu dosyanızda da yazılı olarak yer alacaktır. 

Saç ekiminden sonra nasıl beslenmeliyim?

Normal beslenmenize devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Saç ekiminden sonra kafamı ne kadar zaman, nasıl korumalıyım?

İlk bir hafta çok önemlidir. Ekim yapılan bölgeyi çarpma ve darbelere karşı korumalısınız.

Saç ekiminden sonra ne zaman spor yapabilirim?

Bir hafta sonra ağır olmayan sporları yapabilirsiniz. 3 haftadan sonra ağırlık kaldırabilir, futbol oynayabilirsiniz (topa kafa atmamak şartı ile).

Saç ekiminden sonra ne zaman deniz ve saunaya girebilirim?

Dört hafta sonra denize girebilirsiniz fakat ekim yapılan bölgeyi güneşin yakıcı etkisinden korumalısınız. Saunaya 2 ay sonra girebilirsiniz. 

Saç ekiminden sonra ne zaman saç traşı olabilirim?

2 Hafta sonra tıraş olabilirsiniz. Gerekirse 1 hafta sonra da ekilen saç köklerine kuaförünüz dokunmadan tıraş olabilirsiniz. 

Ekim yapılan saçlarım ne zaman çıkmaya başlar?

Ekim yapıldıktan 1,5 ay sonra çıkmaya başlar fakat ekilen saçların tamamı aynı anda çıkmaz. Tamamının çıkması 6-7 ayı bulmaktadır. 

Saç ekiminden sonra saçlarımın tamamı ne zaman çıkar?

Ekilen saçların %90 yakını 6-7 ayda çıkar fakat bazen psikolojik, fiziksel rahatsızlıklardan dolayı ekilen saçların tamamının çıkması 1 yılı bulabilmektedir.

Saç ekiminden sonra en erken ne zaman tekrar saç ekimi yaptırabilirim?

Fue tekniğinde 2-3 ay sonra ekim yaptırabilirsiniz ama biz 6-7 aydan önce ekim yapmayı uygun görmüyoruz. Bunun nedeni, 2. bir ekimde nereye ne kadar ekilmesi gerektiğini daha sağlıklı bir şekilde planlayabilmemiz ve bu yüzden ekilen saçların tamamının çıkmasını istiyoruz.

Saç ekim işlemini kaç kez yaptırabilirim?

Verici bölgede saçlarınız olması durumunda istediğiniz kadar saç ekimi yaptırabilirsininiz. 

Çok fazla seans saç ekimi yaptırmak zararlı mıdır?

Saç köklerinin alınacağı bölgede doktorunuz ile olan görüşmenizde bir sıkıntı yok ise kişi istediği kadar saç ekimi yaptırabilir. 

Ekilen saçlarımı ne kadar uzatabilirim?

Ekilen saçlarınız sizin kendi mevcut saçlarınızdır. Daha önceki saçlarınıza nasıl bakım yapıyorsanız aynı şekilde bakabilirsiz ve istediğiniz kadar uzatabilirsiniz.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra ilerideki yıllarda saçımı sıfır numara traş ettirebilir miyim?

Saçınızı istediğiniz kadar kısaltmanızda hiçbir sakınca yoktur. Fue tekniği ile ekim yapıldığı için ekilen ve alınan bölgede iz olmadığı için çok rahat kısaltabilirsiniz.

Saç ekimi kaç aşamadan oluşmaktadır? 

3 aşamadan oluşmaktadır:

1. Saç köklerinin alınması

2. Saç köklerinin ekileceği bölgeye kanalların açılması

3. Açılan kanallara ekim işleminin yapılması

saç kaybı nedenleri

Saç ekiminde beklenti nasıl olmalıdır? 

Saç ekiminde beklenti gerçekçi olmalıdır. Ekim yaptıracak olan kişi şunu çok iyi bilmelidir ki hiç bir zaman ekim yapılan saçlar dökülmeden önceki sıklıkta olmaz. Ekim yapacak doktor ile ekim yaptıracak kişi arasında işlemin ve sonucun nasıl olacağı ile ilgili ortak bir karara varmaları gerekmektedir. 

Saç ekiminden sonra ne zaman işime dönebilirim? 

Biz uygun olan süreye 1 hafta diyoruz fakat bu karar tamamen size kalmıştır. Ekim yapılan alanı bir şapka yardımı ile gizleyerek, ekimin ertesi günü dahi işinize devam edebilirsiniz. 

Saç ekiminden sonra, ekilenler değil de benim mevcut saçlarım dökülür ise neler yapmalıyım?

Genetik olarak sizin saçlarınız dökülecek ise açıkçası yapacak pek fazla bir şey yoktur. Sadece dökülmeyi geciktirici bir takım FDA onaylı ürünler ile saç dökülmenizi azaltabilirsiniz.

Yanlış ekilen saçların kafatasına doğru uzadığı söyleniyor. Doğru mudur?

Şu ana kadar böyle bir şey ile karşılamadım ve duymadım. Fakat kişinin cilt yapısına bağlı olarak bazen 1-1,5 ay sonra çıkması gereken saçlar cilt altından çıkması gecikebilmekte ve bu durumda cilt altında ip yumağı gibi olmaktadır. Ergenlik sivilcesi temizler gibi çok rahat bir şekilde kişi saç telinin oradan çıkmasını sağlayabilir.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra kronik bir baş ağrısı olduğu söyleniyor doğrumudur?

 Kesinlikle hayır. 

Saç köklerinin alındığı ve ekim yapıldığı bölgede uzun süre uyuşukluk olduğu söyleniyor. Doğru mu?

Fut tekniğinde konusunda uzman olmayan doktorların enseden kesme yöntemi ile saç köklerini alırken o bölgedeki sinir uçlarını da kesmeleri sonucu kişinin ense bölgesinde uzun yıllar süren hissizlik durumu ortaya çıkmaktadır.

Ekilen saçların çok seyrek olduğu söyleniyor doğrumudur?

Ekilen saçlar hiçbir zaman kişinin kendi saçları kadar gür olmaz.Ensenizdeki saçların yogunluğu,saç açıklığınızın nekadar olduğu gibi faktörler ekilen saçların sık yada seyrek olmasına neden olmaktadır. 

Saç ekimi yaptırmak için sadece enseden mi saç kökleri alınabiliyor, başka bölgelerden de saç kökleri alınabiliyor mu?

İki kulak arası,ense bölgesi bizim için saç ekiminde en önemli verici alanı oluşturmaktadır. Gögüs,sırt yada diğer bölgelerden aldığımız kılların tamamı hiç bir zaman yetrli olmazlar. 

Göğüs, sırt ya da diğer bölgelerden alınan saçlar enseden alınan saçlarla aynı özelliğe sahip olurlar mı?

Enseden alınan saçlarla aynı yapıda olması mümkün değildir.Gögüsten ve diğer bölgelerden alınan kıllar sadece biraz daha saçlı bir görüntü oluşturmamızı sağlar.

Ekilen saçlarım çıktıktan sonra saçlarıma jöle, briyantin, sprey vb. aç şekillendiriciler kullanabilir miyim?

Tabiki kullana bilirsiniz.Bilinenin aksine bu ürünler saçlarınıza pek fazla zarar vermezler.Sadece yatmadan önce saçlarınızı yıkamanız gerekmektedir.Ayrıca aşırı bir şekilde saçlarınıza özellkile saç köklerinize sürmemeniz gerekmektedir. 

Yaşım 20. Babamın, amcalarımın ve dayılarımın da saçları döküldü. Benimde saçlarım dökülecek mi? 

Sizinde saçlarınızın %73 genetik faktörlerden dolayı dökülme ihtimali yüksektir.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara