Hemen Fiyat Al

Günümüzde saç ile ilgili geliştirilen birçok uygulama vardır. Bunların birçoğu cerrahi müdahaleler gerektirdiği gibi bazıları da gerektirmez. Bununla birlikte saç için geliştirilen her yöntem her insanda uygulanamamaktadır. Bu sebeple yeni tekniklerin ve seçeneklerin geliştirilmesi her zaman avantajlıdır. Protez saç uygulaması her yaştan ve cinsiyetten insana uygulanabildiği gibi günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulama herhangi bir tıbbi müdahale olmadan, geri dönüş imkanı bulunan bir saç uygulaması olduğu için günümüzde oldukça rağbet gören bir uygulama haline gelmiştir.

Protez saç nedir?

Protez saç, profesyonel uzmanlar tarafından ölçülendirme yapılan ve ve insan saçı dokusundan gelişmiş teknik yöntemlerle üretilmekte olan saç protezinin özel yapıştırıcılarla saçsız ya da seyrek olan saç bölgelerine yerleştirilip şekillendirme yöntemine denir. Tıbbi operasyon gereği duyulmayan bu uygulamanın geri dönüşü mümkündür. Kullanım açısından sorunsuz, hijyenik ve estetik bir görüntüye kavuşturan bir uygulamadır. Saç protezi sistemleri cerrahi bir müdahale gerektirmediği için ortalama 2-3 ay içerisinde kişiye yepyeni bir görüntüye sahip olma fırsatı sunar. Bunun dışında bu uygulamada herhangi bir yaş sınır yoktur.

protez_sac_ile_ilgili_bilinmesi_gerekenler

Protez saç nasıl uygulanır?

Protez saç toplamda 2 temel aşamadan oluşmaktadır ve uygulama toplamda 8 hafta gibi bir sürede tamamlanmış olur. İlk adım olan ölçülendirme aşaması çok önemlidir. Bu aşamada doğru ve sağlıklı ilerlemek diğer tüm adımları etkileyecektir. Ölçülendirme aşamasında öncelikle baş bölgesinde saçın azalmış olduğu, saç olmayan bölgeler tespit edilir. Sonrasında yüz hatları dikkate alınarak saç çizgisi belirlenir. Saç kalıbı çıkarıldıktan sonra saçın çıkış yönü işaretlenir ve ve saç protezi yaptıracak kişinin canlı saç örneğinden bir kısım sabitlenir. Saçın rengi, inceliği ve kalınlığı belirlenir.

Ölçülendirme aşamasının başarılı geçmesi ikinci aşama olan yerleştirmenin de daha rahat olmasını sağlamaktadır. Bu aşamada saç protezi önceki aşamada kalıbı çıkarılan bölgeye yerleştirilir. Bu aşamada belirleyici rol oynayanlardan biri de saçın özelliklerinin doğru tespit edilmiş olmasıdır.

Son aşama olan tasarım aşamasında saç yüz yapısına ve bireylerin istediği modele göre kesilir ve biçimlendirilir. Profesyonel bir şekilde yapılan saç kesiminden sonra da saçlar istenilen şekilde taranabilir ve memnuniyet sağlanabilir.

Protez saç kimlere uygulanabilir?

Protez saç, dökülmenin ya da saç kaybının nedeni ne olursa olsun hiç fark etmeksizin genç yaşlı, kadın erkek herkese uygulanabilmektedir. Kemoterapi ve radyoterapi muayeneleri sonunda saçlarını kaybeden bireyler bile, protez saç uygulamasından faydalanmaktadır. Bunun yanında protez saç, çok küçük yaşlardaki çocuk bireylere ya da egzama gibi ileri derecelerde kronik cilt hastalıkları olan bireylere önerilmemektedir. Protez saç kullanımı, gözlere takılan lens ya da ağza takılan diş protezi gibi hijyen ve bakım istemektedir. Küçük ya da yaşları ilerlemiş ya da zihinsel problemler sebebiyle şahsi bakımlarına ve temizliklerine önem verememe sorunu yaşayan ve bu sorumluluğu alamayacak kişilere kesinlikle önerilmemektedir.

protez_sac_ile_ilgili_bilinmesi_gerekenler

Protez saçın ömrü ne kadardır?

Protez saçın ömrü birtakım kriterlere bağlıdır. Örneğin, aynı saç yoğunluğunda ve ve altyapı özelliklerinde üretimi yapılmış iki farklı protezin ömürlerini büyük ölçüde kişilerin kullanımı belirlemektedir. Aynı ürünü bir kişi 6 ayda kullanamaz hale getirebilirken, başka bir kişi saçlarına gereken özeni göstermiş olduğundan 1- 1.5 sene kullanabilmektedir.

Bunun dışında protezin ömrü üretim metoduna da bağlıdır. Örneğin kalın ve estetik gözükmeyen, ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 2-3 sene kullanabilmek mümkünken doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protezlerde bu süre 6 ay ile 1 sene arasında değişmektedir.

Genel olarak protez saçların bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrü; tercih etmiş olduğunuz sisteme ve modele göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber sizin ürünü kullanım şekliniz ve gösterdiğiniz özen de bu sürenin uzayıp kısamasını belirlemektedir.

Protez saç bakımı nasıl olmalıdır?

Eğer protez saçı uzun süre kullanmak istiyorsanız aşağıdaki kuralları dikkate almalısınız:

  • Bakımlarınızı mutlaka düzenli olarak yaptırmalısınız.
  • Saçınızı yıkarken protez saç için uygun olan şampuan ve saç kremleri kullanmanız gerekmektedir. Bu ürünler protez saçın yumuşaklığını, parlaklığını ve diğer özelliklerini korumasını sağlayacaktır.
  • Saçlarınızı tararken geniş dişli tarakları ve yumuşak fırçaları tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınıza fön çekerken ılık fön tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınızı kaşımamaya dikkat etmelisiniz.
  • Akma yapmayan kaliteli yapıştırıcıları tercih etmelisiniz.
  • Saçlarınızı yumuşatmak ve şekil vermek için yumuşatıcı fön suyu kullanmalısınız.

Protez saçın tercih edilmesinin sebepleri nelerdir?

Protez saçın diğer saç uygulamalarına oranla daha fazla tercih edilmesinin sebepleri vardır. Bunlardan birincisi, protez saçın her yaştan insana uygulanabilmesidir. Bunun yanında kadın erkek, genç yaşlı hemen hemen herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Bunun yanında protez saç uygulaması yaptıran kişi sosyal yaşamında hiçbir aktivitesini değiştirmek zorunda kalmaz. Yani işlem gerçekleştikten sonra protez saç kullanan kişi saçına her uygulamayı yaptırabilir, duş alabilir, havuza ya da denize girebilir. Bu tip günlük aktivitelerin hiçbiri protez saç yüzünden engellenmemektedir.

Protez saç uygulamasından sonra kişi, önceden saçına uyguladığı her türlü kozmetik ya da fiziksel işlemi protez saçına da uygulayabilir. Bir başka avantaj olarak, protez saç için rutin yapılan bakım işlemlerinin kişinin kendisinin yapabilmesidir. Yani protez saç uygulaması bir kez yapıldıktan sonra kişi kendi bakımı ile uzun yıllar bu saçları kullanabilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara