Hemen Fiyat Al

Saç dökülmesi sinir bozucu bir durumdur. Her an eliniz saçlarınıza değdiğinizde avucuna gelen tutam tutam saçlarla karşılaşmak gerçekten de sinir bozan ve can sıkan bir durumdur.

Bu durumun önüne geçmek için herkes bir çok yöntem uygular ve çoğu kulaktan dolma bilgilerle çözüm bulmaya çalışır. Özellikle tercih edilen bitkisel kürler ve şampuanlarla çözüm aranmaya çalışılan bu durum genetik faktörlerden dolayı olabilir. Erkeklerde genetik olarak var olan saç dökülmesi kellik ile sonuçlanır. Kellik sonucu saç ekimi tercih edilebilir. Kadınlar da saç ekimi yaptırabilir ve erkeklerde de kadınlarda da iyi sonuç verir.

saç dökülmesinde tedavi yöntemleri

Saç dökülmesinin bir çok sebebi olur. Bu sebeplerden en sık karşılaşılanları ;

  •  Demir eksikliği,
  •  Tiroid sorunları,
  •  Vitamin eksikliği,
  • Hamilelik,
  •  Emzirme dönemi,
  • Stres,
  • Mevsimsel dökülmeler,
  •  Kansızlık gibi hastalıklardır.

Saç dökülmesinin nedenleri araştırıldığında, yapılan tetkiklerde bu sorunlar ortaya çıkarsa uygun ilaç tedavisi ile sorun çözülür ve dökülen saçlar yeniden çıkmaya başlar. Ancak bazı durumlarda saçlar yeniden çıkmaz. Bu durumda da tek çözüm fue yöntemi ile saç ekimidir.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Saç dökülmesinin önlenmesi için, saç tipine uygun şampuan kullanılmalıdır. Saç tipine uygun şampuan kullanılmadığı durumlarda, saçlar dökülebilir.

Ayrıca kimyasal işlemlerden mümkün olduğunca uzak durmak ve saçları yıpratıp dökecek işlemler yaptırılmamalıdır. Düzenli olarak kesilen ve bitkisel içerikli şampuanlar kullanılan saçlar daha güçlü ve sağlıklı olur. Ayrıca saç köklerine yapılacak düzenli masajlar ya saç kökleri uyarılır ve köklerin kurumaması sağlanır.

Bu gibi önlemlere rağmen saçlar dökülüyorsa, altında yatan neden araştırılır ve ona göre çözüm aranır.

Saç Dökülmesi Kimlerde Görülür?

Saç dökülmesi her yaştan kişide görülür. Bunun herhangi bir zamanı ve sebebi yoktur.Bu yüzden her yaştan kişide görülebilir.

Saç dökülmesi genetik olarak babadan oğula geçer ve çocuklarda da dökülmeler görülür. Bu durumda kellik ile sonuçlanır. Kellik genellikle 25 yaşından sonra başlar. Bu yaştan itibaren önlemler alınmaya başlanır ve gerekli bitkisel tedaviler uygulanır. Bu tedavi süreci uzun ve maşakatlidir.

Bir çok kişi tedavi yöntemlerini seçerken doktora danışmaz. Oysa dermatoloğa gidip muayene olmak şarttır. Hormonal bir dökülme ise ilaç tedavisi ile kısa sürede düzelecektir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesinde kullanılan mezoterapi yöntemi, saç köklerini uyararak canlanmasını sağlar. Ama saç kökleri öldüyse saç ekimi gibi yöntemler uygulanır.

Saç ekimi ne kadar erken uygulanırsa o kadar başarılı sonuç verir. Genetik olarak saçları dökülen erkekler, ilk zamanlardan itibaren mezoterapi yöntemi uygulayarak erkenden önlem alabilirler.

Ancak bir çok kişi, saç ekimi yöntemini en son çare olarak tercih ederek diğer saç dökülmesi tedavi yöntemleri denenir. Saç sorunlarında cilt hekimine başvurmak gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara