Hemen Fiyat Al

Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler için bunun maliyetleri önemli bir unsurdur. Bu işlem hem estetik, hem de cerrahi bir operasyon olarak kabul edildiğinden biraz maliyetli olmaktadır. Saç ekimi fiyatları belirlenirken, pek çok unsur bunda etkili olmaktadır. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler, saç ekiminin kendileri için ne kadar maliyette olacağını belirleyemez. Öncelikle saçlarının her açıdan değerlendirilmesi, saç nakli yapılacak alandan saçın nakil edileceği alana kadar her detay incelenmelidir.

Saç ekimi fiyatlarına etki edecek unsurlar nelerdir?

 • Saçların kalitesi saç ekiminin fiyatlarını belirleyecek unsurların başında gelmektedir.
 • Saçların doğal bir görünüme kavuşması için, ne kadar sıklıkta nakil edilmesi gerektiği belirlenmelidir.
 • Saç ekimi yaptırmak isteyen kişinin ne kadar saça ihtiyaç duyduğu belirlenmelidir.
 • Ekimi yapılacak saç köklerinin sayısı belirlenmelidir.
 • Saç ekimi sırasında hangi yöntemin uygulanması gerektiği belirlenmelidir.
 • Saç ekiminin nerede, hangi klinikte ya da hastanede yapılacağı belirlenmelidir.
 • Saç ekimini yapacak doktorun uzmanlığı fiyatların belirlenmesinde ve yapılan işlemin başarısında etkili bir unsurdur.
 • Saç ekiminin yapılacağı dönemde buna olan talep fiyatları etkileyen unsurlar arasındadır.
 • Saç ekimi öncesinde kişiye yapılacak tahlil ve tetkikler fiyat unsuruna etki edecektir.

Saç ekimi fiyatları her yıl farklılık gösteren özelliklere sahiptir. Bu alanda yeni cerrahi girişimlerin olması fiyatlarda değişimlere neden olan önemli bir unsurdur. Saç ekiminin ortalama fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir unsur olarak kabul edilen konuda, saçların ekimi sırasında nasıl bir emek verileceği ve buna harcanacak zamanın doğru değerlendirilmesidir. Ayrıca saç ekim fiyatlarının bunun uygulanacağı merkezle ve saç ekimini yapacak doktorun özelliklerine göre değişim göstereceği bilinmelidir.

Saç ekiminde uygulanacak yöntemlerin saç ekimi fiyatlarına yansıması nasıl olur?

Saç ekiminde genellikle 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yöntemler FUT ve FUE teknikleridir.  FUT yöntemiyle yapılan saç ekimi işlemleri, FUE tekniğinden önce yoğun olarak kullanılmaktaydı. Ancak FUE tekniğinin kullanılmasından sonra yavaş yavaş terk edilmeye başlanmıştır. Bunun nedeni saç ekimi yaptıran kişi ve saç ekimini yapan doktor açısından zahmetli olması ve neticelerinin doğal sonuçları yansıtmamasıdır. Bu yüzden FUE yöntemi günümüzde daha fazla kullanılmaktadır. Saç ekiminde ekimi yapılacak greft sayısı fiyatlara etki edecek unsurlardandır.

Saçsız alana ekimi yapılacak greft yani saç kökü miktarı fazla olduğu oranda fiyatlar artış gösterecektir. Greft miktarları kişiden kişiye değişim göstereceğinden,  uygulanacak saç ekimi fiyatları da farklılık gösterecektir. Bazı kişilerde yapılan saç ekimin de 1500 greft yeterli gelmekteyken, bazı kişilerde ise 5000-7500 greft saç ekimi için gerekli olmaktadır. Normalde 1 greft yaklaşık olarak 2.5 saç teline karşılık gelmektedir. Buna göre saç ekim fiyatlarının nasıl bir değişim göstereceği göz önüne alınabilir.

Saç ekimi fiyatlarında doktorun ve ekibinin nasıl bir etkisi olur?

Saç ekimi operasyonu tamamen bir ekip işi olarak değerlendirilmektedir. Doktorun bu konudaki uzmanlığı fiyatları etkileyen önemli bir etken olarak kabul edilmektedir. Saç ekiminin planlanmasından, doğal bir yapıda ekilmesine kadar etkili kararları veren doktorun başarısıyla orantılı fiyat artışı olacaktır. Ayrıca operasyon sırasında saç köklerinin alınması, saç kanallarının açılması ve saç köklerinin teker teker yerleştirilmesi sırasında personelin etkisi unutulmamalıdır. Bu işlemlerde yapılacak herhangi bir hata saç ekimi işleminin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olacaktır. Bu nedenle deneyimli bir ekiple yapılacak saç ekimi fiyatları farklılık gösterecektir.

Saç ekimi için standart fiyatlar belirlenebilir mi?

Saç ekiminde fiyatı belirleyen en önemli kriter kişinin saç açıklığı olan bölgeye ne kadar greft ekim yapılacağı ile ilgili hesaplamalardır.

Saç ekimi için ekilecek greft başına hesaplama yapan çoz az kurum var nedeni ise bir çok kurum sizin ihtiyacınız kadar maksimum saç kökü ekeceğiz demektedir ve sonuçta kişide nekara bir grefte ihtiyacı var bilmemekte 4 bin grefte ihtyacı olan birine 2 bin greft ekim yaptıktan sonra size maksimum greft ekimi yaptık denilmektedir.Bu gibi sıkıntılı sonuçlarla karşılaşmamak için greft başına fiyat hesaplaması yapılmalı ve alınan greftlerin sayılabilecek şeklide saç ekimi yaptıran kişiye verilmesi gerekmektedir.

Saç ekim işlemi 3-4 kişilik bir ekip ile 6-8 saate tamamlana bilmektedir.Bazı kurumlar  sabahtan öğleye kadar bir hasta öğleden sonra aynı ekip ile 2. Bir saç ekimi hastası alamaktadır.Sonuç olarak her iki hastaya da az sayıda greft ekimi yapılmaktadır ama bu yapılan seanslara maksimum size saç ekimi  yapıldı denmektedir.

2018 Saç Ekimi Fiyatları

2018 yılının gelmesi ile birçok hizmetin fiyatı değiştiği gibi saç ekimi fiyatları da değişiklik göstermiştir. Fiyatlar yukarıda da belirtildiği gibi ekim yapılan merkezin olanaklarından, ne kadar ekim yapılacağına kadar birçok faktörle birlikte değişebilmektedir. Bu noktada en iyi sonuçları almak için merkez seçimine göstermeniz ve saç ekimi operasyonunu alanında uzman doktorlara yaptırmanız gerekmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

 1. Mayis ayi icersinde Istanbul’da bulunacagim, sac ektirmek icin bilgi ve muayene olmak istiyorum.e mailime gorus ve randovunuzu bekliyorum. Tesekkur ederim.

  1. Merhabalar, dilerseniz +90 530 301 81 88 WhatsApp numaramıza yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  1. Merhabalar, dilerseniz +90 530 301 81 88 WhatsApp numaramıza yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. merhabalar,sac ektirmek icin fiyat istiyorumm lutfen geri donus yaparsnaiz sevinirim ben kendim daha once yapdim simdi kardesim yaptirmak istiyor 0031634553927

 3. Merhaba. Bende sac ektirmek istiyorum.
  Ne kadar‘a gelecegini ve hangi sistem üzerine
  yapalacagini ögrenmek icin lütfen WhatsApp Numaranizi gönderirdeniz sevinirim.

  Tskler

 4. Slm bende saç ektirmek istiyorum ancak kötü olur diye çekiniyorum şuan zaten bu halimi takıntı yaparken daha kötü bir sonuç çıkarsa biterim ekip tecrübeli ve uzmanmı bide fiyat nedir kolay gelsin

  1. Merhaba Ömer Bey,
   Saç ekimi, kişiye özel planlama, doğru teknik, ekip ve ekipmanlarla yapıldığı takdirde herhangi bir olumsuzluğa yol açmaz. Dilerseniz hastanemize gelerek saç muayenesi olabilir, ya da +90 530 301 81 88 WhatsApp numaramıza yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara