Hemen Fiyat Al

Pek çok erkek için sakallarının olmaması sorun yaratan bir durum iken, bazı erkeklerde de sakal çıkmaması psikolojik olarak ciidi anlamda kötü bir hissiyat yaratmaktadır. Sakal ekimi yaptırmak isteyenler genelde sakal çıkarken asimetrik bir çıkış sergilemesi, bazı bölgelerde sakal çıkmaması sorunları nedeniyle başvururlar.

Sakal ekimi uygulaması, tıpkı diğer ekim uygulamaları gibi FUE tekniği ile yapılmaktadır. Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulama her yaştan hastaya uygulanabilmektedir. Bazı hastalarda genetik olarak sakal çıkmadığı için sakal ekimi uygulamasını tercih edebilirler. Bazen yara izlerine de sakal ekimi uygulaması yapılabilmektedir.

Sakal ekimi dünya genelinde tüm dünyada çok fazla talep gören bir uygulamadır. Sakal ekimleri genelde favori ekimi ile birlikte uygulanır. Hastaların büyük bir kısmı, sonuçtan memnun kalır ve uzun dönemde etkisini görürler. Sakal ekimi yaptırmak için tüm dünyadan ülkemize gelen milyonlarca turist sağlık turizmi kapsamında bu hizmetlerden yararlanırlar.

Sakal Ekimi Uygulamasını Kimler Yaptırır?

  • Sakalı çıkmayan ve köse olarak tabir edilen kişiler,
  • Yara izi nedeniyle sakalların büyük bir bölümü ya da kısmi olarak belirli bir alanı körelmiş kişiler,
  • Sakalları asimetrik çıkanlar,
  • Yanık izleri nedeniyle körelmiş sakallara sahip olanlar sakal ekimi yaptırabilirler.

 

Sakal Ekimi Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

Sakal ekimi uygulaması FUE yöntemi ile yapıldığı için, herhangi bir yan etki söz konusu değildir. Kişinin kendi dokusundan alınan kılların sakal bölgesine ekilmesi ile uygulanan sakal ekiminde bir çok kişi başarılı sonuçlar almıştır.

Sakal Ekimi Uygulamasının Sonucu Nasıldır?

Sakal ekimi sonrası yüzde kabuklanmalar görülür ve sakallar dökülür. Ortalama 4 – 8 ay içinde doğal bir şekilde çıkan sakallar doğal bir şekilde görülür.

Hiçbir yan etkisi olmayan uygulama sonrası sonuç elde etmek kısa süre içinde gerçekleştirilmektedir. Sakal ekimi yaptıran kişiler, istedikleri sonucu kendileri belirleyebilir. Ekilen sakalın yoğunluğu ve mevcut sakalın durumu göz önünde bulundurulur. Sakal ekimi tıpkı bir toprağa ekilen tohum gibi düşünülebilir. Zaman geçtikçe ekim yapılan bölgede hayata geçen kıl kökleri uzamaya başlar ve sonuç başarılı olmuş olur.

Saç ekimi gibi uygulanan sakal ekiminde kısa sürede sonuç almak mümkün olmaktadır. Ama ancak hemen sonuç almak mümkün değildir. Çünkü ekim yapılan bölgedeki sakalların doğal bir çıkış sergilemesi için belirli bir süre beklemek gerekir.

Sakal Ekimi Pahalı mıdır?

Sakal ekimi fiyatları bir çok Avrupa ülkesine nazaran ülkemizde çok daha ucuzdur. Bu sebeple her yıl ülkemize milyonlarca turist sağlık turizmi kapsamında gelmekte ve bu tür uygulamaları yaptırmaktadır.

Sakal ekiminde de fiyatlar tıpkı saç ekimindeki gibidir. Kaç adet kıl kökü alınıp transfer edilecekse o sayı üzerinden hesap yapılır. Fiyatlar 1 liradan 3 liraya kadar değişmekte olup, istenilen yoğunluğa göre ekim yapılacak kıl kökü sayısı değişim gösterir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

  1. Tek sorun bazı kişilerde ekim yerlerinde sivilceler çıkıyormuş ve bunlar gitmiyormuş tek tereddütüm bu benim yanlarda seyrek çıkıyor bıyık ve çene kısmı gür düşünüyorum ama böyle bir sorun olabilmesi beni düşündürüyor yaşımdan küçük göstermem hiç hoşuma gitmiyor 27 yaşındayım 18 19 göstermek çok kötü

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara