Hemen Fiyat Al

Sakal ekimi özellikle sakalları olmayan ya da seyrek çıkan kişilere yapılan bir işlemdir. Son yıllarda ülkemizde çok olumlu bir şekilde gelişen saç ve sakal ekimi ve elde edilen önemli başarılar ile halk tarafından çok olumlu bakılan bir işlemdir. Bu işlem sırasında sakal kısmının gereksiz kısımlarından alınan kıl kökleri sakal istenilen yerler nakledilmektedir.

Bu sayede hem yüzde bulunan istenmeyen kıllardan kurtulmuş olursunuz hem de istediğiniz ve seyrekleşen bölgelerdeki sakallarınızı da sıklaştırmış olursunuz. İşlem sırasında 0.6 ve 0.7 mm olan uçlar kullanıldığından dolayı cilt yüzeyinde iz kalmaz.

Ne Zaman Tıraş Olunur?

Sakal ekimi sonrası tıraş ne zaman olunur sorusu en çok merak edilen sorulardan birisidir. Genel olarak sakal ekimi yapıldıktan sonra 8. Ya da 9. Günden sonra normal tıraş bıçağı ile tıraş olunabilir ya da sakal uzatılabilir. Sakal ve bıyık ekimlerinden sonra ekimlerin yapıldığı alanda iğnelerin girmesinden dolayı ciltte koyu kırmızı bir görünüm olabilir. Lakin bu durum ilk banyo sırasında düzelecektir.

Sakal veya bıyık ekilen bölge yaklaşık olarak 24 ya da 48 saat sonrasında yıkana bilmektedir. Bu yıkama sırasında yüzde olan kan pıhtıları da temizlenmektedir. Bu temizlik sonrasında da ekilen sakallar daha belirgin şekilde görünür hale gelmektedir. Bu belli olan sakallar 2 ya da 3 günlük sakallar kadar görünmektedir.

Şok Dökülme

Sakal ekimi sonrasında şok bir dökülme yaşanmaktadır. Bu dökülme çok normaldir ve korkulacak bir durum değildir. Sakal ekimi sonrasında 2. Hafta civarında olan bu dökülme sonunda 4 ile 8 ay sonra dökülen kılların hepsi yeniden çıkmaktadır. Kıl köklerinin kalite artışları da 2 yıl kadar devam etmektedir. Sakal ekimi sonrası iz kalır mı? Sorusu en çok merak edilen sorulardandır. Eğer işlem doğru ve uzman kişiler tarafından yapışmış ise, sakal ekiminde kesinlikle iz kalmamaktadır.

Yara İzlerine Sakal Ekimi

Sakal ekiminin en çok uygulandığı yerlerden biri de, yara ve yanık izleridir. Kişiler bu kısımlara sakal ekimi yaptırarak izleri kapatmak istemektedirler. Bundan dolayı pek çok kişi sakal ekim merkezlerine yara izleri ya da yanık izleriniz üzerine sakal ekimi yaptırmak için başvurmaktadırlar. Bu bölgelere yapılacak olan ekimlerde yanık izlerinin olduğu bölgeler detaylı olarak incelenmektedir. Bu incelemenin ardından nasıl ve ne şekilde bir uygulamanın yapılacağı ve ne seviyede bir yoğunluk olacağına karar verilmektedir. Sonrasında ise ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hızlı ve İstenildiği Gibi

Sakal ekimi sonrasında yüzde ya da vücuttan alınan kıl köklerinin olduğu bölgelerde kesinlikle bir iz kalmamaktadır. Günümüzde gelişen teknolojiler sayesinde sakal ekimi ve bıyık ekimi çok hızlı ve kolay bir şekilde tam da istenildiği gibi yapılmaktadır. Sakal ekimi sonrasında ekim yapılan bölgede hafif kırmızılıklar olması normaldir. Bunun nedeni kıl köklerinin beslenmesi açısından o bölgede kanın toplanmasıdır. Bu geçici bir durumdur. Sakal ekiminde her zaman en doğru yeri tercih etmeniz, işlemin başarılı sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

  1. sakal ekimi yapıldıktan sonra şok dökülmede dökülen tüm kılların çıkmama gibi bir olasılıgı varmıdır 100/100 çıkar denile bilinirmi artı bıçakla açılmış izler kalacaktır nasıl olurda burdan kıl cıkması söz konusu olur

  2. Merhaba sakal ekiminden 8 gün sonra jiletle tras olunabilir yazmışsınız bu çok erken degilmi 4. 5 ay sonra deniyor hep okadar emek okadar para dikkat etmek lazim

    1. Merhaba Yakup Bey,
      Belirttiğimiz üzere sakal ekiminden 8 gün sonra traş olmak ekilen sakallara herhangi bir zarar vermez. Yalnızca traş olurken biraz daha özenli olmalı ve fevri hereketlerde bulunmamalısınız. İyi günler

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara