Hemen Fiyat Al

Vaser Liposelection Operasyonu nasıl gerçekleştiriliyor?

Vaser liposelection operasyonunu sizlere tanıtmadan önce, çalışma sisteminin nasıl olduğu söylememiz gerekmektedir. Vaser yöntemi, aşırı yağlanmanın olduğu yerlerde uygulanan ve harika sonuçlar doğuran tekniklerin başında gelmektedir. Bu yöntem sayesinde bölgesel olarak yağlanmanın olduğu yerdeki yağlardan kurtulma şansı çok yüksektir. Vaser tekniği, mikrokanül adını verdiğimiz ve vaser cihazıyla eş güdüm içinde çalışan iğneler yardımıyla yapılmaktadır. Bu iğnelerin bir milimetre civarı bir genişliğe sahip olmasının yanı sıra, vaser cihazının yaydığı ultrasonik ses dalgaları da tedavi için yardımcı bir rol üstlenmektedir. Mikrokanüller, bölgesel olarak yağlanmanın olduğu yere temas eder ve ses dalgalarıyla birlikte yağları eritir. Son derece teknolojik bir sistemle birlikte de eritilen yağlar vakum yardımıyla alınır.

liposuction yöntemi

Liposelection ve Liposuction arasında ne gibi farklar vardır?

Temel olarak iki teknik arasındaki farklardan bahsetmek gerekirse, yeni sistem olarak söyleyebileceğimiz liposelection tekniğinin ne derece başarılı sonuçlar verdiğini görmek mümkün olacaktır. Klasik yöntem olarak bilinen liposuction ile vücutta hasar oluşma şansı daha yüksektir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan vaser tekniği, mikrokanüllerle uygulamayı yaptığı için, derinin alt tabakasına zarar vermemektedir. Bu da olası komplikasyonların önüne geçilmesi anlamına gelir. Liposuction tekniğinde ise mikro olmayan iğnelerle, daha kalın uçlarla uygulama yapıldığı ve vakum sisteminin derinin alt bölgesine baskı yapmasından dolayı vücudun zarar görme şansı daha yüksektir. Bu nedenle iki teknik arasında büyük oranda farklılıklar bulunmaktadır.

Vaser Nedir?

Vaser liposelection tekniğinden bahsederken, vaser ne demektir, bunun da açıklamasını yapmak gerekir. Vaser, özel bir cihaz olmasının yanı sıra, gelişen teknolojiyle birlikte tıp dünyasında adından çokça söz ettirmiştir. Bu cihaz set halinde bulunmaktadır ve tedavi sırasında yaydığı ultrasonik ses dalgaları, tedavinin başarılı geçmesi noktasında büyük öneme sahiptir. Tabii ki teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren bu cihaz, tedavi sırasında hiçbir şekilde acı ve ağrı hissettirmemesi gibi nedenlerle de tercih sebebi olmaktadır. Mikrokanül dediğimiz iğne uçları, adından da anlaşılacağı üzere mikro düzeyde incedir ve deriye, derinin alt tabakasına hiçbir şeklide zarar vermez. Bu nedenle günümüz estetik operasyonlarından tercih edilen yöntemlerin başında vaser liposelection tekniği gelmektedir.

Vaser Liposelection nasıl yapılır? 

Vaser liposelection, mikrokanül adı verilen ince uçlu ve özel üretim iğnelerle, belirlenen bölgedeki yağ dokularına temas etmektedir. Bu temas sırasında vaser cihazı da ultrasonik ses dalgaları yayarak, tedavinin daha kolay bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır. Tabii ki bu tedaviye geçilmeden önce uzman doktorun vücuttaki fazlalık yağ dokularını belirlemesi ve işlemin nerelere, hangi oranda yapılacağının belirlemesini yapması gerekmektedir. Teknolojik olarak gelişen tıp dünyası, mikro düzeyde yapılan bu tedavi yöntemi sayesinde hastaların acı çekmesini engellemiş ve iyileşme sürecini büyük oranda hızlandırmıştır. İyileşme sürecinin hızlı olması da günümüzdeki zaman kavramı düşünüldüğünde çok önemli noktada karşımıza çıkmaktadır.

Vaser Liposelection sonrasında vücutta tekrar yağlanma olur mu?

Bu teknikle birlikte uzman doktorun belirlediği, sizin de doktorunuza gösterdiğiniz bölgedeki yağlanma genel anlamda ortadan kaldırılmaktadır. Fakat vücuttaki bütün yağ dokularını, hücrelerini yok etme şansı bulunmamaktadır. Vaser tekniği de, bölgesel olarak yağlanmanın olduğu yerdeki yağ hücrelerinin büyük bölümünü yok etmektedir. Örneklendirmek gerekirse, vücuttaki yağ hücresi sayısını 100 olarak belirlersek, vaser tekniği bu hücrelerin 75’ini yok edecektir. Bu sayede geriye kalan 25 yağ hücresi tekrar yağlanma olmasını sağlayabilir. Fakat 100 hücre ile 25 hücre arasındaki bölgesel yağlanma farkını düşürsek, yağlanma vaser tekniği sonrasında olsa dahi, eskisi gibi rahatsız edici seviyelerde olmayacaktır.

Vaser Liposelection operasyonu öncesinde neler yapılmalıdır?

Bu teknikle bölgesel yağlardan kurtulmak için öncelikle kararlı olmanız gerekmektedir. Kararlı bir şekilde doktorunuza gittiğinizde, yapılacak olan tetkikler sonrasında tedaviye geçilecektir. Fakat tedavi sürecine geçilmeden önce yapmanız gereken şeyler bulunmaktadır. Bunlar genel olarak her cerrahi operasyonda karşımıza çıkan şeylerdir. Özellikle alkol ve sigara kullanıyorsanız, tedaviden en az bir hafta önce bırakmalı, bırakamıyorsanız da azaltmalısınız. Kan sulandırıcı ilaçlar içmemeli, özellikle tedavi günü bu ilaçlardan uzak durmalısınız. Bunların yanında tedavi öncesinde e vitamini almanız da tedavinin başarılı geçmesi için yararlı olacaktır. Tüm bu noktalara azami derece önem gösterdiğinizde başarılı bir operasyon geçirme şansınız oldukça yüksek olacaktır.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında neler yapılmalıdır?

Tedavi sonrasında uyulması gereken kurallar, tavsiyeler de bulunmaktadır. Her cerrahi operasyon sonrasında olduğu gibi, vaser tekniği sonrasında da birkaç gün yapacağınız aktivitelere dikkat etmeniz gerekir. Tedavi bittikten bir iki gün sonra spora başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bunun yanında duş alma noktasında birkaç gün beklemek gerekecektir. Doktorunuzun yapınıza göre verdiği önerileri, tavsiyeleri dikkatli bir şekilde yaptığınız takdirde operasyon sonrasında alınan sonucun daha da başarılı bir şekilde ortaya çıkması kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle operasyon sonrasında verilen özel korseyi birkaç hafta kullanmanız, sonuçların daha net bir şekilde görülmesine ve başarı oranının artmasına yol açacaktır.

Vaser Liposelection ne derece güvenlidir?

Vaser tekniği, klasik teknik olarak söyleyebileceğimiz liposuction tekniğine göre son derece güvenilir noktada bulunmaktadır. Vaser tekniğiyle bölgesel olarak yağlardan kurtulurken, uygulandığı bölgedeki sinirlere, bağ dokusuna ve kan damarlarına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Eski sistemde uygulama kalın uçlu kanüllerle yapıldığı için ve vakum sisteminin teknolojik olmamasından dolayı bağlara, dokulara zarar verilme şansı fazla olmaktaydı. Bunun yanında kalın uçlu kanüller nedeniyle vücutta iz kalma gibi durumlar da görülmekteydi. Fakat vaser tekniğiyle birlikte bir milimetre civarındaki kanül uçları sayesinde iz kalma şansı sıfıra indirilmiş, çevre dokuya hiçbir şekilde zarar verilmediği için operasyon anında ve sonrasında olabilecek komplikasyonlar en alt seviyeye gelmiştir. Bu noktada vaser tekniği son derece güvenilir cerrahi tekniklerin başında gelmektedir.

kilo verme yöntemi

Vaser Liposelection sonrasında ağrı, morluk ve şişme olur mu?

Vaser tekniğiyle tedavi olacak kişilerin en çok merak ettiği konuların başında da bu konu gelmektedir. Tedavi sonrasında ağrı, morluk ve şişme olması, genel olarak bütün cerrahi işlemlerin bitişinde ve iyileşme sürecinde gözlemlenmektedir. Fakat vaser tekniğiyle birlikte ağrı ve acı hissi en aza indirilmiştir. Bu nedenle iyileşme sürecinde ağrı ve acı hissetme gibi bir şans yoktur. Bunun yanında her cerrahi operasyon sonrasında olduğu gibi morluk ve şişme görülmektedir. Fakat bu morluk ve şişmeler geçici olarak konuğunuz olmakta, eski sistemlere göre çok az seviyede gözlemlenen şişlikler kısa bir süre içinde ortadan kaybolmaktadır.

Vaser Liposelection operasyonunu herkes yaptırabilir mi?

Temel olarak en büyük yanlış anlamaların başında vaser liposelection tekniğinin bir zayıflama operasyonu olarak görülmesi gelmektedir. Vaser tekniği zayıflama operasyonu olarak görülmemelidir. Sonuçları itibariyle kişileri zayıf bir görünüme kavuştursa da, temel anlamda bölgesel olarak fazla yağlanmanın olduğu bölgedeki yağların emilmesi operasyonudur. Bu operasyon, ben zayıflamak istiyorum diyerek vaser tekniğiyle tedavi olmaya gelen herkes için kullanılmaz. Bunun nedeni tıp ahlakının gelişmiş olmasıdır. Sonuç olarak gerek olmadığı takdirde cerrahi operasyonlara girilmesi, bir doktorun istemeyeceği noktaların başında gelmektedir. Fakat bölgesel yağlanma çok fazlaysa, konturların düzeltilmesi gerekiyorsa vaser tekniğiyle zayıflamak, yağlardan kurtulmak mümkündür. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında diyet yapmam gerekiyor mu? 

Vaser liposelection tekniğinin zayıflama operasyonu olarak görülmesi sonrasında ortaya çıkan soruların başında da bu soru gelmektedir. Bu teknik bir zayıflama operasyonu değildir. Bölgesel olarak yağlardan kurtulma ve kişiye daha fit bir görünüm sağlanmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle operasyon sonrasında belirli bir diyet programı bulunmamaktadır. Kısaca söylemek gerekirse tedavi sonrasında uzman doktorunuz size belirli bir diyet programı verebilir fakat bu program tedaviyle bağlantılı olmayacaktır. Kişi zayıflamak istiyor ve bölgesel yağlanma sorununu bir daha yaşamak istemiyorsa dikkatli beslenmeli, kilosuna dikkat etmeli ve gerekiyorsa diyet yapmalıdır.

Vaser Liposelection ülkemizde ne zaman yapılmaya başlandı?

Son derece başarılı bir bölgesel yağlardan kurtulma tedavisi olarak karşımıza çıkan vaser tekniği, ilk olarak vaser cihazının ortaya çıkarılmasıyla birlikte Amerika’da uygulanmaya başlamıştır. Amerikan ilaç kurumu FDA’nın onayını alan ve 450 civarı klinikte uygulanan bu teknik, ülkemize birkaç sene önce gelmiştir. Ülkemizde daha yeni olmasının nedeni olarak, son derece genç bir tedavi yöntemi olmasını gösterebiliriz. Bu nedenle tedavi olmak isteyen kişilerin ülkemizde yeni bir yöntem olması nedeniyle çekince yaşamalarına gerek yoktur. Çünkü vaser tekniği son derece teknolojik ve güvenli bir teknik olarak karşımıza çıkmakta, alınan başarılı sonuçlar gözlerimizin önüne sürekli olarak gelmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara