Hemen Fiyat Al

Bilindiği üzere vaser liposelection tekniği ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür. Bu da dolaylı olarak kilo verebilir miyim sorusunun cevabı olmaktadır. Uzman doktorun denetimi altında ve yapacağı testler sonrasında geçilecek olan vaser tedavisi, mikro düzeyde kanüllerle yapılan son derece teknolojik estetik operasyonların başında gelmektedir. Kilo vermek için yapılan bir operasyon olmadığını ise söylemek gerekir. Vaser tekniği, bölgesel yağlanmadan ve aşırı yağ hücrelerinden kurtulmak için yapılan tedavi yöntemidir ve uzman doktor gözetimi altında yapılmalıdır. Zayıflamak isteyen herkes bu tedavi olamaz. Çünkü bazı kişilerin vaser tekniğiyle kilo vermesine gerek yoktur. Bu da testler sonrasında doktor tarafından kişilere bildirilecektir. En büyük yanlış anlaşılmalardan bir tanesi de vaser liposelection operasyonun bir zayıflama tedavisi olduğu noktasında görülmektedir. 

kilo verme teknikleri

Kilo vermek için Vaser Liposelection operasyonu yaptırabilir miyim?

Yazının girişinde de dediğimiz gibi vaser liposelection operasyonu kilo verme operasyonu değildir. Kişilerin yağlarından dolayı sağlık problemi yaşaması, psikolojik olarak kendini kötü hissetmesi durumlarında uygulanan estetik bir operasyon türüdür. Bu operasyonda mikrokanüller kullanarak, ses dalgalarıyla birlikte kişinin bölgesel yağlarından kurtulması sağlanır. Herkes için uygulanma şansı bulunmayan ve aşırı şekilde yağlanma olmadığı takdirde kişiler tıbbi ahlak gereği doktorlar tarafından başka yöntemlerle kilo verdirilmeye çalışılır. Gerekli verim alınamadığı takdirde ise vaser liposelection operasyonu yapılarak kesin çözüm yoluna gidilecektir. Kısacası vaser liposelection tekniği ile kilo vermek mümkün olsa da, operasyon kilo verme operasyonu olarak algılanmamalıdır.

Vaser Liposelection yöntemiyle kilo vermek riskli mi?

Vaser liposelection yöntemi teknolojinin gelişmesi ve tıp dünyasının kendisini sürekli olarak geliştirmesi noktasında karşımıza çıkan teknolojik yeniliklerin başında gelmektedir. Mikrokanül dediğimiz bir milimetre civarındaki kanüllerle yapılan operasyon, derinin alt tabakasına kesinlikle zarar vermemektedir. Ses dalgalarıyla koordineli olarak yapılan işlem sırasında hiçbir ağrı hissedilmez. Lokal anestezi uygulanarak yapılan bu tedavi yöntemi sayesinde operasyon sırasında acı çekme durumu söz konusu dahi değildir. Tüm bu nedenlerle hem operasyon sırasında, hem de iyileşme sürecinde riskli bir durum görülmemektedir. Bu nedenle kilo verme tedavisi olarak görülmemesi gereken vaser liposelection operasyonu içerdiği risk noktasında diğer çoğu tedavi tekniğine göre bir adım öndedir.

Vaser Liposelection operasyonuyla kilo vermek sağlıklı mıdır?

Vaser liposelection tekniğiyle yapılan operasyonlarda fazlalık yağlardan kurtulmak tam anlamıyla sağlıklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu durumu açıklamak gerekirse, mikro düzeydeki kanüller sayesinde derinin alt dokusuna zarar vermeden gerçekleştirilen operasyon, operasyon sonrasında oluşabilecek komplikasyonları en alt seviyeye indirmiştir. En alt seviyeye inen komplikasyon riski nedeniyle operasyon sonrasında yaşanma ihtimali olan sorunların da üstesinden gelinmiştir. Bunun yanında oldukça ince uçlu iğnelerle yapılan işlem nedeniyle uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir dikiş izi kalma şansı yoktur. Bu da gelişen teknolojiyle birlikte tıp dünyasının ne derece ilerlediğini bizlere göstermektedir. Klasik liposuction yönteminde uygulamanın yapıldığı bölgede dikiş izi kalabildiği gibi, operasyon sonrasında kanül uçlarının genişliği nedeniyle bir takım komplikasyonların gerçekleşme şansı bulunmaktaydı. Fakat son derece başarılı operasyonlar sunan vaser tekniği sayesinde bu sorunlar da ortadan kaldırılmıştır.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında tekrar kilo alır mıyım?

En çok sorulan soruların başında da bu konu gelmektedir. Vaser liposelection tekniğiyle birlikte bölgesel yağlanmanın olduğu yerdeki yağ hücreleri yok edilmektedir. Fakat hem günümüz teknolojisi, hem de sağlık açısından düşündüğümüzde bütün yağ hücrelerinin yok edilme şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle örnek verecek olursak, bölgesel yağlanmanın olduğu yerdeki yüz yağ hücresinden 75’i vaser yöntemiyle yok edilmektedir. Bu da geriye kalan 25 yağ hücresinin aktif bir şekilde kalması anlamına gelir. Vaser tekniği sonrasında yok edilen hücreler bir daha ortaya çıkmayacaktır. Fakat düzenli beslenme, spor ve gerekli egzersizlere önem verilmediği takdirde geriye kalan 25 yağ hücresi yağlanma sorunu ortaya çıkarabilir. Böyle bir durumda da eski halinizde olduğu gibi bir yağlanma görülmesi imkansızdır. Çünkü 100 yağ hücresinin aşırı yağlanmaya sebep olması sonrasında oluşan görüntü ile 25 yağ hücresinin yağlanmaya sebep olması arasında büyük bir fark olacaktır. Bu da vaser tekniği sayesinde fit bir görünüme kavuşmak anlamına gelmektedir. 

Vaser Liposelection operasyonuyla yüz bölgesinden kilo verebilir miyim? 

Vaser tekniği son derece mikro iğne uçlarıyla yapıldığından dolayı vücudumuzun en hassas bölgesi olarak bilinen yüz bölgesinde de kolayca uygulanabilir. Yüz bölgesinde uygulanacak olan vaser tekniği sonrasında herhangi bir iz kalma şansı yoktur ve operasyon sonrasında komplikasyon oluşma şansı son derece düşüktür. Kilo problemi olan birçok hastada yüz bölgesinde aşırı yağlanma gözlenebilir. Bu yağlanma ultrasonik ses dalgaları ve mikrokanüllerin yardımıyla ortadan kaldırılmakta ve hastanın yüz bölgesindeki yağlardan kurtulması sağlanmaktadır. Bu durum da kişide oluşan psikolojik hasarın düzelmesine yardımcı olmaktadır. Fakat yine tekrarlamak gerekirse, vaser liposelection operasyonunun bir kilo verme operasyonu olmadığını söylemek gerekir. Bu teknik fazlalık yağlardan kurtulma ve vücuda güzel bir görünüm sağlamayı amaç edinmiştir.

Vaser Liposelection operasyonuyla karnımdaki yağlardan kurtulmam mümkün müdür? 

Bu teknikle birlikte özellikle birçok kişinin temel sorunu olan karın bölgesindeki aşırı yağlanmadan kurtulmak mümkündür. Eski sistem diyebileceğimiz liposuction ile karın bölgesindeki yağlardan kurtulma şansı bulunsa da, operasyon sonrasında iz kalma şansı bulunduğundan pek tercih edilmediği görülmüştür. Fakat vaser liposelection tekniğiyle birlikte son derece steril şartlarda yapılan operasyonlar sonrasında karın bölgesindeki yağlardan acı hissetmeden ve kolayca kurtulabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte tıp dünyasına giren ve son derece gelişmiş iğne uçlarıyla yapılan bu tedavinin iyileşme süreci de oldukça kısa olmaktadır. Bu noktada karşımıza hem hızlı, hem güvenilir, hem de sağlıklı bir teknik olarak çıkan vaser liposelection çok fazla sayıda tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir.

liposuction ile kilo verme

Vaser Liposelection operasyonuyla alınan yağların başka bir bölgeye nakli mümkün müdür?

Estetik cerrahinin temel amaçlarından bir tanesi de vücuttaki dengesizlikleri ortadan kaldırmaktır. Aslında estetik cerrahinin temel amacı vücuttaki dengesizlikleri ortadan kaldırmaktır da diyebiliriz. Bu nedenle vaser tekniği sadece yağlardan kurtulma operasyonu olarak görülmemelidir. Vücutta dengesizlik oluşturan, belirli bir bölgede yoğunlaşmış ve diğer bölgede bulunmayan yağ hücrelerinin alınıp, yağsız bölgeye nakledilmesi işlemi de vaser tekniği sayesinde yapılmaktadır. Bu da özellikle dış görünüşe önem veren kişilerin psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmesini sağlamasının yanında, sağlıklı bir şekilde vücut dengesini oluşturması açısından da son derece önemlidir. 

Vaser Liposelection operasyonuyla zayıflamak istiyorum, bu mümkün müdür?

Günümüzde birçok insan vaser tekniğini zayıflama operasyonu olarak görmektedir. Karşımıza çıkan çok fazla sorudan en önemlisi bu noktada kesişmektedir. Yazının başında da dediğimiz gibi, kişiler sürekli bir şekilde kilo vermeye çalışmakta ve bazı kişilerde kilo verme hastalığı diyebileceğimiz hastalık türü ortaya çıkmaktadır. Bu kişiler bulundukları kiloyu hiçbir zaman beğenmediği gibi, kendilerini kilo vermek için her yöntemi denemek zorunda hissetmektedirler. Bu nedenle karşımıza çokça çıkan sorulardan en önemlisi de vaser tekniğiyle zayıflamak istiyorum, bu mümkün müdür sorusudur. Vaser tekniği fazlalık yağlardan kurtulma operasyonudur ve zayıflama operasyonu olarak görülmemelidir. Fakat doğurduğu sonuçlar neticesinde zayıflamak mümkündür. 

Vaser Liposelection’la zayıflayan tanıdıklarım var, ben neden Vaserliposelection operasyonu olamıyorum?

Yanlış bilgilendirme ve yanlış anlamalar sonucunda en fazla sorulan, hatta tepki gösterilen konulardan bir tanesi de bu noktada karşımıza çıkar. Vaser tekniğiyle tedavi olan bir kişinin zayıflaması oldukça doğaldır. Fakat alanında uzman herhangi bir doktora gittiğinizde vaser tekniğinin zayıflama operasyonu olmadığını sizlere söyleyecektir. Bu nedenle fazlalık yağlardan kurtulma ve vücudu belirli bir forma sokma operasyonu olarak görülmesi gereken bu teknik, kesinlikle zayıflama operasyonu olarak görülmemelidir. Uzman doktorunuz üzerinizde bir takım testler yapacak ve yağ dengesini ortaya çıkaracaktır. Yapılan testler sonrasında vaser tekniğine uygun olmanız halinde tedavinize hemen başlanacaktır.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında formu korumak için neler yapılmalıdır?

Vaser tekniğiyle birlikte fazlalık yağlarınızdan kurtuldunuz. Fakat yağlanma olayını bir daha yaşamak istemiyorsanız, vaser tekniğiyle birlikte eski halinize dönme imkanınızın çok düşük olduğunu söylemek gerekmektedir. Eski halinize dönmeniz bu derece zor olsa da, o halinize yakınlaşma şansınız bulunmaktadır. Bu nedenle operasyon sonrasında beslenme alışkanlıklarına, spora ve egzersiz hareketlerine dikkat etmelisiniz. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahipseniz ve operasyon sonrasında spor yapıyorsanız formunuzu korumanız mümkündür. Sağlıklı bir beslenme alışkanlığına sahip değilseniz ve sporla aranız yoksa yağlanmanın tekrar görülme şansı bulunmaktadır. Bu nedenle en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında spor ve egzersiz hareketlerinin yanında beslenme alışkanlığınızı iyileştirmek gelmelidir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara