Hemen Fiyat Al

Klasik teknik olarak adlandırdığımız liposuction tekniğine göre vaser yöntemi sayesinde kısa sürede iyileşme imkanı bulunmaktadır. Özellikle önemli pozisyonlarda çalışanlar ve hayatlarına hemen kaldıkları yerden devam etme gereği duyanlar için vaser tekniği kullanılmalıdır. Hayata bu kadar kısa sürede adapte olma ve operasyon sonrasındaki başarının hızlı bir şekilde gözle görülmesinin birkaç nedeni vardır. Vaser tekniğiyle birlikte ince uçlu kanüller hayatımıza girmiştir. Bu kanüller bir milimetre civarında olmakla birlikte vücutta herhangi bir komplikasyon yaratmamaktadır. Bu nedenle tedavi sırasında kolay bir biçimde operasyonun gerçekleştirilmesi mümkün olmakta, iyileşme süreci de ortalama bir hafta civarı olmaktadır. Fakat bir haftalık iyileşme süreci içindeyken günlük hayattan kendinizi soyutlamanıza gerek yoktur. Bu da vaser tekniğinin artısı olarak gözler önüne gelir. 

vaser lipo

Vaser Liposelection sonrasında izlerin iyileşme süresi nedir?

Klasik teknikle karşılaştırmalı olarak anlattığımız takdirde, vaser tekniğinde iz kalma şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle izlerin iyileşme süreci dediğimiz olgu tamamen mikrokanüllerin oluşturduğu çok ufak deliklerin iyileşme sürecidir. Bu delikleri vücut hızlı bir şekilde kapatmaktadır. Yani sanıldığı gibi birkaç haftalık iyileşme süreci bulunmamaktadır. Vücudun doğal bir şekilde kapattığı ve hiçbir şekilde dikiş kullanılmayan tedavi yöntemi sayesinde iz kalma şansı da yoktur. Bu da vaser tekniğinin geçmişten günümüze teknolojinin ne derece geliştiğini ve tıp dünyasının sürekli olarak kendini geliştirmesinin ne derece önemli olduğunu gözler önüne sermektedir.

Vaser Liposelection sonrasında egzersiz ve spor ne zaman yapabilirim? 

Bu teknikler birlikte karşımıza çıkan en önemli sorulardan bir tanesi de spor ve egzersiz hareketlerine ne zaman başlayabilirim konusunda olmaktadır. Vaser tekniğiyle operasyon geçiren bir kişinin iyileşme süreci çok kısa ve hızlı olmaktadır. Bu nedenle operasyondan birkaç gün sonra spor yapmaya başlayabilir, yavaştan egzersiz hareketlerine geçiş yapabilirsiniz. Fakat ağır spor aktiviteleri yapıyorsanız, vücudun kendini tam anlamıyla toplamasını beklemeniz yerinde olacaktır. Böyle bir durumda ağır spor aktivitesi operasyonun başarısını bir kat düşürebilir. Fakat dediğimiz gibi operasyon sonrasında hızlı bir şekilde egzersiz hareketlerine başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Tabii ki spor ve egzersiz hareketlerini uzman doktorunuzun onayı ve bilgisi dahilinde yapmanız gerekmektedir.

Vaser Liposelection sonrasında morlukların ve şişliklerin iyileşme süreci ne kadardır?

Yapılan bilimsel araştırmalara göre vaser tekniği sonrasında oluşan ödem sayısı, diğer cerrahi operasyonlar sonrasında oluşan ödem sayısına göre çok çok düşük olmaktadır. Bunun belirli nedenlerinden en önemlisi, mikro düzeydeki kanüllerin yağları eritmesi noktasında bir milimetre civarındaki iğne uçlarından yardım alması diyebiliriz. Bir milimetrelik bir delik nedeniyle derinin altındaki sıvılar kolay bir şekilde dışarı çıkabilmekte, dikiş işlemi olmadığı için de ödem sayısı oldukça azalmaktadır. Bu da morluk ve şişliklerin hızlı bir şekilde kaybolmasına sebebiyet vermektedir. Tabii ki bazı kişilerde morluk ve şişlik oranı sıfıra yakın görülmektedir. Bazı kişilerde de ortalama olarak görülen bu şişlikler kısa bir sürede iyileşmektedir.

Vaser Liposelection sonrasında kesin sonuç ne zaman alırım?

Vaser tekniğinin kazandırdığı en önemli sonuçlardan bir tanesi de gözle görüşür iyileşmenin en kısa sürede ortaya çıkması olarak gösterilebilir. Diğer tekniklerle yapılan yağ emme işlemi sonrasında gözle görülür sonuç birkaç hafta içinde ortaya çıkmaktaydı. Fakat vaser liposelection tekniğiyle birlikte operasyonun hemen sonrasında gözle görülür sonuç elde etmek mümkündür. Yine de operasyonda bir gün sonra görülecek olan sonuç daha iyi olacaktır ve bir hafta boyunca vücut kendini tam anlamıyla topladığı için operasyonun başarısı daha net şekilde ortaya çıkacaktır. Fakat yazının başlığında da dediğimiz gibi, kesin sonuç operasyonun hemen sonrasında gözle görülür şekilde karşınızda olacaktır.

Vaser Liposelection sonrasında sonuçlar ne derece düzgün ve iyi olmaktadır?

Bütün estetik operasyonların öncesinde yapılan araştırmalarda sorulan soruların başında operasyonun başarılı geçip geçmeyeceği konusu geçmektedir. Operasyonun başarısı genel olarak doktorun tecrübesi ve uzmanlığı noktasında karşımıza çıkmaktadır. Fakat vaser yöntemi sayesinde doktorların tecrübesi yine de önemli bir noktada bulunsa da, doktorlara verilen ağır yük ortadan kaldırılmıştır. Bu da vaser tekniğinin başarı şansını büyük oranda arttırmıştır. Günümüzde yapılan vaser liposelection operasyonlarına baktığımıza büyük oranda sonuçların başarılı ve düzgün olduğunu görmek mümkündür. Mikrokanüller sayesinde eritilen yağlar bir daha karşınıza çıkmayacak ve hayatınızdan tam anlamıyla kaybolacaktır. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında iyileşme süreci ağrılı olur mu?

İyileşme sürecinde karşımıza çıkacak olan ağrılı dönemler genel olarak bütün cerrahi operasyonlarda görülmektedir. Fakat vaser tekniği son derece teknolojik alt yapısı olması ve mikro düzeyde tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkması nedeniyle hem operasyon sırasında, hem de sonrasında hiçbir şekilde ağrıya neden olmamaktadır. Vaser cihazı ultraselektif bir cihazdır ve yağlı dokuyu çok iyi tanımaktadır. Bu da yağların eritilmesi noktasında çok rahat bir çalışma ortamı oluşturmasına sebebiyet vermektedir. Kullanılan kanüllerin son derece mikro düzeyde olması ve dokunuşların hafif olması da operasyon sırasında ve sonrsında ağrı olmamasının temel etkenlerinden bir tanesidir. Yine de uzman doktorunuz tarafından oluşabilecek ufak çaplı ağrılar için ilaç verilecektir. 

vaser lipo tekniği

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında kanama olur mu? 

Klasik yöntemle vaser tekniği arasındaki en önemli farklardan bir tanesi de kanama noktasında ortaya çıkmaktadır. Bütün cerrahi operasyonların öncesinde doktorunuz sizlerden kan sulandırıcı ilaçları içmemenizi isteyecektir. Bunun nedeni operasyon sırasında oluşabilecek olan kanama ihtimalini en aza indirmektir. Doktorunuzun tavsiyesine uyduğunuz takdirde herhangi bir aksilik olmadığı sürece kanama olmayacaktır. Fakat bu durum diğer operasyon türleri için geçerlidir. Vaser tekniğinde ne operasyon sırasında, ne de operasyon sonrasında kanama olma şansı bulunmamaktadır. Tabii ki nadir de olsa bazı kişilerde ufak çaplı kanamalar görülmektedir. Bu da büyük bir soruna yol açmamaktadır. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında işime ne zaman dönebilirim? 

Günümüzde iş hayatı çok önemli noktada bulunmaktadır. İş hayatından feragat edip belirli bir operasyon geçirmek istediğiniz takdirde sonrasını da düşünmek durumunda kalmanız oldukça doğaldır. Vaser tekniğiyle bölgesel yağlarınızdan kurtulduktan sonra işinize kısa bir sürede dönme şansınız bulunmaktadır. Bu süre klasik sistemde aylarla ifade edilirken, vaser tekniğinin getirdiği yeniliklerle birlikte birkaç gün olarak görülmektedir. Fakat yine de operasyonun başarı oranının artmasını ve vücudunuzu yormamak isterseniz, birkaç gün yerine bir hafta izin kullanmanız ve vücudunuzu dinlendirmeniz yerinde olacaktır. Bu nedenle operasyon sonrasında iş hayatınıza bir iki gün içinde başlama şansınız bulunsa da, bir hafta dinlendiğiniz takdirde daha başarılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında ne giymek gerekir? 

Operasyon sonrasında yapılması gereken noktaların başında da uzman doktorunuzun size vermiş olduğu sıkıştırma giysisi ve korseyi iki hafta boyunca giymek olmalıdır. Giyilecek kıyafetler rahatsız edici olmamalı ve operasyonun yapıldığı bölgeye baskı uygulamamalıdır. Bunun yanında doktorunuzun yapınıza göre verdiği korse veya sıkıştırma giysisini iki hafta giymeniz alınan sonucun daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Klasik yöntemde verilen korseyi en az sekiz hafta boyunca giymek gerekmekteydi. Vaser tekniğinde ise genel anlamda ince bir çorap verilmekte ve bu çorapla uygulamanın yapıldığı bölge korunmaktadır. Bu da vaser tekniğinin getirdiği rahatlık ve yeniliklerden sadece bir tanesidir. 

Vaser Liposelection operasyonu yapılan bölgede tekrar yağlanma olur mu? 

En sık karşılaşılan soruların başında bu konu gelmektedir. Vaser liposelection bölgesel yağlardan kurtulma operasyonudur. Bir zayıflama operasyonu olmadığı gibi, bölgesel yağlardan kurtulmanın en kesin çözüm yoludur. Fakat yağlardan kurtulurken mikrokanül yardımıyla eritilen ve emilen yağ hücrelerinin tamamına erişmek mümkün değildir. Bu durum mümkün olmadığı gibi, mümkün olsa dahi sağlık açısından yararlı değildir. Örnek vermek gerekirse uygulanan bölgedeki 100 yağ hücresinin 75’i alınmıştır. Geriye kalan 25 yağ hücresi hacmini genişletebilir ve yağlanmanın tekrar oluşmasını sağlayabilir. Fakat yine de eski görünümle aynı pozisyona gelme şansınız bulunmamaktadır. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında dikkat edilecek hususlar nelerdir? 

Vaser liposelection operasyonu bölgesel yağlardan kurtulma ve vücudu forma sokma operasyonudur. Bir zayıflama operasyonu olarak görülmemelidir. Fakat yine de getirdiği sonuçlar neticesinde zayıflama meydana geldiğinden dolayı kişiler tarafından zayıflamaya yardımcı estetik operasyon olarak görülmektedir. Bunun yanında vaser tekniğiyle operasyon geçirdiğinizde, operasyon sonrasında hayatınıza, beslenme alışkanlıklarınıza ve spor konusuna büyük oranda dikkat etmelisiniz. Bu konulara büyük oranda dikkat ettiğiniz takdirde bir daha yağlanma sorunu yaşama şansınız en alt seviyelere inecektir. Ayrıca uzman doktorunuzun tavsiyelerini ve uyarılarını dikkatle dinlemek, uygulamaya sokmak da yapmanız gereken konuların başında gelmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara