Hemen Fiyat Al

Günümüzde bütün cerrahi operasyonlar sonrasında yan etki görülme şansı bulunmaktadır. Fakat vaser liposelection operasyonu özelinde bahsetmek gerekirse kullanılan mikrokanüller ve ses dalgaları sayesinde oldukça başarılı bir operasyon geçirilmekte, operasyon sonrasında yan etki görülme şansı sıfırın altına indirilmektedir. Bilindiği üzere her insanın vücut refleksleri farklıdır ve bu refleksler belirli komplikasyonların yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bu durumun oluşmaması için operasyon öncesinde uzman doktorun yapacağı testler büyük önem arz etmektedir. Alanında uzman bir doktorla çalıştığınız zaman, operasyon sonrasında komplikasyon görülmemesi için gerekli bütün tedbirleri alacaktır. Bu da başarılı bir operasyon geçirmeniz, operasyon sonrasında sağlıklı bir şekilde normal hayatınıza devam etmeniz anlamına gelecektir. 

liposuction nasıl yapılır

Vaser Liposelection tedavisi nasıl uygulanır?

Bu teknik sonrasında oluşabilecek yan etkilerden bahsetmeden önce tekniğin nasıl uygulandığını anlatmak gerekmektedir. Vaser tekniği, vaser adı verilen cihazın ucundaki mikro düzeyde bulunan kanüllerle yağ hücrelerinin eritilmesi noktasında karşımıza çıkar. Eritilen yağ hücreleri, en az vaser cihazının teknolojik yeniliği kadar gelişmiş özel şırıngalarla çekilir ve bölgedeki yağlanma ortadan kaldırılmış olur. Bu işlem sırasında vaser cihazının bir başka avantajı da ultrasonik ses dalgalarıyla tedaviye yardımcı olmaktır. Bu noktada vaser cihazının işlevi diğer yöntemlere göre çok büyük oranda fazla olmaktadır. Günümüz teknolojisinin geldiği son noktalardan biri olan bu cihaz sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak çok kolay olmuştur. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında iyileşme süreci 

Vaser tekniğiyle yapılan operasyonlar sonrasında iyileşme süreci son derece hızlı olmaktadır. Klasik yöntem diye adlandırdığımız liposuction operasyonu sonrasında iyileşme süreci en az bir ay olmaktaydı. Vaser tekniğiyle birlikte bu süre iki haftalara kadar indirilmiştir. Fakat iki haftalık iyileşme süreci giyilecek çorapla doğru orantılı olarak verilmektedir. Normal olarak gözle görülür başarı operasyon bittiği an karşınızda olacaktır. Bir hafta sonra büyük oranda iyileşme sağlandığı gibi, tam anlamıyla her şeyin düzene oturması ve vücudun kendini toplaması iki hafta sürmektedir. Bu noktada vaser tekniği operasyon sonrasında hayata en hızlı şekilde dönülen estetik operasyonların başında gelmektedir. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında morluklar ne zaman geçer?

Çoğu insanın çekincelerinden bir tanesi de operasyon sonrasında vücutta oluşacak morlukların geçmeyeceği korkusudur. Fakat bu korkunun tam anlamıyla dayanaksız bir korku olduğunu söylemek mümkündür. Her cerrahi operasyon sonrasında operasyon yapılan bölgede ödem oluşma şansı bulunur. Bütün operasyonların sonrasında vücutta belirli oranlarda morluklar oluşur. Bu morluklar operasyonun tekniğine ve başarısına göre fazla veya az olabildiği gibi, morlukların geçme süreci de birbirinden farklıdır. Vaser tekniği sonrasında oluşacak olan morluklar çok az olmaktadır. Bazı kişilerde ise bu morluklara hiçbir şekilde rastlanmamaktadır. Kullanılan tekniğin son derece mikro olması ve teknolojik olmasından ileri gelen nedenlerle oluşacak olan morluklar çok kısa sürece vücudun kendini toplamasıyla ortadan kalkacaktır.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında şişlikler ne zaman geçer?

Cerrahi operasyonların sonuçlarından bir tanesi de vücutta oluşan şişliklerdir. Dediğimiz gibi her cerrahi operasyon sonrasında vücut refleksi olarak morluk ve şişlik görülme şansı vardır. Vaser tekniğiyle birlikte morluk ve şişlik oranı son derece alt noktalara indirilmiştir. Kullanılan kanüllerin mikro düzeyde olması ve derinin alt tabakasına zarar vermemesi gibi nedenlerle bu iki durumun görülme şansı altlara indirilmiştir. Bunun yanında eski sisteme göre vaser tekniği dikiş işlemi gerektirmediğinden, derinin bir milimetre civarında deliklerle açık kalan bölgelerinden sıvıların dışarı çıkmasını sağlayacaktır. Bu da şişlik oluşmasına engel bir durum olarak karşımıza çıkar. Kısacası oluşacak şişlikler en alt seviyede olduğu gibi, kısa sürede geçmektedir. 

Vücutta tekrar yağlanma Vaser Liposelection operasyonunun yan etkisi midir?

En çok sorulan soruların başında da bu konu gelmektedir. Hastaların en büyük yanlış anlamalarından bir tanesi olan bu durum, vaser tekniğinin ve yağ emme işleminin özelliklerinin tam anlamıyla bilinmemesinden kaynaklanır. Vaser tekniği ve günümüz teknolojisiyle bilinen bütün tekniklerin sağlık problemi oluşturmaması için gerekli önlemler alınmıştır. Bunun yanında vaser tekniği bölgesel yağlanmanın olduğu yerdeki yağ hücrelerinin yok edilmesi işlemi olarak adlandırılabilir. Fakat yok edilen yağ hücreleri, vücuttaki bütün yağ hücrelerinin yok edildiği anlamına gelmez. Bu durum hem sağlık açısından tehlikelidir, hem de çok derinde bulunan yağ hücrelerinin alınma şansının az olmasından dolayı tehlikelidir. Alınan yağ hücreleri bir daha ortaya çıkmamaktadır fakat alınamayan yağ hücrelerinin yağlanma yapması olağan bir durumdur ve yan etki değildir.

liposuction kimlere uygulanır

Vaser Liposelection sonrası kanama olur mu?

Cerrahi operasyonların ortaya konulduğu işlem sırasında ve sonrasında en çok merak edilen ve üzerinde durulması gereken konuların başında kanama olup olmayacağı gelmektedir. Vaser tekniğiyle tedavi olmadan önce uzman doktorunuz size yapmamanız gereken şeyleri söylemiştir. Bunları yapmadığınız takdirde operasyon sırasında ve sonrasında kanama olma şansı çok düşüktür. Vaser tekniği bir milimetre civarındaki kanül uçlarıyla yapıldığı için vücutta kanama riski oluşturmaz. Bu da operasyon sırasında ve sonrasında komplikasyon oluşma riskini en alt seviyelere indirir.

Vaser Liposelection operasyonu yan etkisi olarak iz kalır mı?

Vaser tekniği, temel anlamda uygulamanın yapıldığı bölgede hiçbir iz bırakmaması noktasında da diğer yöntemlerden birkaç adım önde olmaktadır. Bu teknik sayesinde vücutta iz kalmamasının nedenini şu şekilde açıklamak mümkündür. Derimiz ve vücudumuz kendini sürekli olarak yenileyen bir sisteme sahiptir. Vaser tekniğinde kullanılan mikro düzeydeki kanüller bir milimetre civarında delikler açarak yağ tabakasını eritir. Açılan bu delikler bir milimetre çapında olduğu için vücut tarafından otomatik olarak çok rahat bir şekilde kapatılmaktadır. Bu kapatılma işlemi sırasında ve sonrasında da hiçbir şekilde iz kalma şansı yoktur. Klasik teknik olan liposuction yönteminde ise kullanılan kanüllerin uçları üç veya dört milimetre olabilmektedir. Bu nedenle iz kalma şansı daha yüksektir.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında yan etki olarak ağrı görülür mü?

Vaser tekniği sayesinde operasyon sırasında ve sonrasında acı ve ağrı oluşumu en alt noktalara indirilmiştir. Kullanılan kanüllerin çok ince olması nedeniyle dokunuşlar çok yumuşaktır. Vücut lokal anestezi halindeyken bu dokunuşlara refleks vermemekte ve hiçbir şekilde ağrı, acı hissetmemektedir. Bu nedenle operasyon sonrasında da ağrı oluşma şansı çok düşüktür. Fakat yine de uzman doktorunuzun size verdiği ilaçları kullanmanız, düşük bir ihtimal olarak karşımıza çıksa da ağrı ve acı halinde size yardımcı olacaktır. Genel anlamda vaser tekniği sayesinde acı ve ağrı olgusu ortadan kaldırılmıştır. En büyük yenilik olarak da başarılı bir operasyon olmasının yanı sıra, bu iki sorunu ortadan kaldırması diyebiliriz.

Vaser Liposelection operasyonu sırasında ve sonrasında dokular zarar görür mü?

Vaser tekniğinin getirdiği en büyük ve en önemli yeniliklerden bir tanesi de bu noktada karşımıza çıkmaktadır. Klasik yöntem olarak adlandırdığımız liposuction tekniğinde kanül uçları üç veya dört milimetre civarında olduğundan ve vakum sisteminin vaser tekniğinde kullanılan sistem kadar teknolojik olmamasından dolayı dokuların zarar görme şansı bulunmaktaydı. Dokulara yapılan baskı sonrasında yan etkiler görülmekte ve başarılı bir sonuç alınamamaktaydı. Fakat vaser tekniği sayesinde bu noktada da büyük ilerlemeler kaydedildi. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren vaser tekniği, dokulara hiçbir şekilde zarar vermemesi nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. 

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında oluşan ödem ne zaman geçer?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi operasyonun uygulandığı bölgede ödem oluşması gayet normal bir vücut reaksiyonudur. Bu ödemler geçici olmakla birlikte, operasyonun başarısına göre miktarı değişmektedir. Vaser tekniğinde ise ödem oluşması noktasında son derece büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Operasyon sonrasında oluşacak ödem en alt seviyelere inmiş ve kısa sürede ortadan kalkan ödem sayesinde morluk ve şişlikler rahat bir şekilde ortadan kalkmıştır. Bu da vaser tekniğinin başarılı sonuçlarından sadece bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vaser Liposelection operasyonu sonrasında yağ yıkımı, çökme riski var mıdır?

Klasik teknik olarak karşımıza çıkan liposuction tekniğiyle birlikte operasyon sonrasında yağ yıkımı oluşma riski büyük olmaktaydı. Yağ yıkımı dediğimiz olgu işlemin yapıldığı bölgenin formunun bozulması ve ilerleyen günlerde tekrar bir operasyon gerekliliğinin ortaya çıkması anlamına gelmektedir. Klasik yöntemde bu risk oldukça fazlayken, vaser tekniğiyle birlikte yağ yıkımı riski son derece aşağılara çekilmiştir. Bu da tekniğin teknolojik alt yapısının ne denli iyi, kaliteli olduğunu bizlere göstermektedir. Yağ yıkımı noktasında endişe edilecek hiçbir sorun bulundurmayan vaser tekniği sayesinde bölgesel yağlardan kurtulmak büyük oranda rahat ve kolay bir şekilde mümkün olmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara