Hemen Fiyat Al

Meme büyütme operasyonları, günümüzde modern tıpta geçerli birçok yöntem dahilinde, çeşitli estetik kliniklerde sürdürülmektedir. Göğüslerinin mevcut durumundan rahatsız olan kişiler, bilinenden çok daha kısa süreler içerisinde meme büyütme operasyonları ile, aradıkları forma kavuşabiliyor. Peki meme büyütme estetiği alanında hangi yöntemler uygulanmaktadır ve kliniklerde uygulanan estetik teknikleri ne derece başarılı olmaktadır? Vücut yapısına göre en uygun meme büyütme estetik modeli nedir? 

göğüs büyütme tekniği

Meme büyütme için uygulanan metotlar nelerdir?

Estetik operasyonlarında tek tip teknikler asla söz konusu değildir. Bu tekniklerin farkını oluşturan etkenler başta vücut yapısı, sonrasında amaçlanan değişimdir. Özellikle meme büyütme estetiği söz konusu olduğunda, göğüs yapısının önemi ciddi anlamda fazladır. Örnek vermek gerekirse meme estetiğinde Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen yöntemler arasında silikon implant ile meme büyütme ve yağ enjeksiyonu yöntemi geliyor. İkisi arasındaki tercih, keyfi olmamakla birlikte vücut yapınızın, doku yapınızın özelliklerine göre estetik cerrahları tarafından bir yol belirlenmektedir. Meme büyütme konusunda hangi yöntemin sizin için en uygun olduğunu merak ediyorsanız, en iyi seçenek günümüzde hemen her estetik merkezi için aktif olan ve doktorlar ile doğrudan iletişim kurabileceğiniz internet siteleridir. Bu adresler üzerinden anında onlara ulaşabilir, durumunuzu sorabilirsiniz. 

Kimler için uygulanabilir?

En çok talep gören estetik operasyonları arasında gelen meme büyütme operasyonları, ağırlıklı olarak orta yaşlı kişilerin başvurduğu bir seçenektir. Yakın döneme kadar insanlarda estetik operasyonlarına yönelik bir korku algısı söz konusu olsa da, şimdilerde modern yöntemler ile hızlı bir şekilde yapılan operasyonlar ile birlikte, toplumun her kesimine hitap eden son derece başarılı ve olumlu bir algı oluşmuştur. Meme büyütme operasyonları, erkekler ve kadınlar için uygulanır, cinsiyet anlamında bir kısıtlama yoktur. Yaş bakımından değerlendirilirse, en uygun kesim orta yaş ve üstü olarak düşünülebilir. Ciltte ve dokularda sarkma, o yaşlarda kendisini göstermektedir. 

Meme büyütme operasyonlarında yağ enjeksiyonu

Meme büyütme operasyonlarında, yağ enjeksiyonu yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilen metotlar arasındadır. Bölgesel ya da lokal çapta yağ enjeksiyonu ile, vücudun belirli bölgelerinde daha dolgun bir görüntüye ulaşmak adına kullanılan ve tamamen sağlıklı bir yöntem olan yağ enjeksiyonu; meme büyütme konusunda da sıklıkla tercih ediliyor. Meme kanseri gibi hastalıklarla karşılaşmış ve göğüslerinin bir kısmını aldırmış kişilerde bu yöntem uygulanmaktadır. Uyum süreci noktasında da hızlı bir dönemi kapsayan bu estetik metodu, meme büyütme operasyonlarında oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Operasyon esnasında kök hücre enjeksiyonu gibi teknikler kullanılabilmektedir. 

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonlarının başarı oranı 

Yağ enjeksiyonu yöntemi, estetik alanında yalnızca meme büyütme konusunda değil birçok estetik rahatsızlığı giderme bazında tercih edilmektedir. Bundan dolayı etkileri, tekniğin her yönü derinlemesine incelenmiş ve oluşabilecek her türlü durum analiz edilmiştir. Başarı oranı son derece yüksek olan yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonunda; operasyon sonrasındaki dönemde enjekte edilen yağların bir kısmının etkinliğini yitirmesi söz konusu olabilmektedir. Bu belirli bir paydır ve doktorlar tarafından öngörülen; ek seanslar ile düzeltilen bir durum olarak bilinmektedir. Bunun dışında meme büyütme operasyonlarında yağ enjeksiyonu,  birçok estetik cerrahının ilk tercihleri arasında yer almaktadır. 

Meme ne kadar büyütülebilir? 

Meme büyütme operasyonlarında, büyüme oranı kullanılan yöntemlere göre değişiklik göstermektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile meme büyütme işlemi esnasında enjekte edilen ortalama yağ miktarı belirlidir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme operasyonlarında günümüzde ortalama olarak 150 ile 400 cc arası bir büyüme söz konusu olabilir. Bu rakamlar, meme büyütme konusunda ciddi anlamda ihtiyaç duyan kişilerde, gözle ciddi anlamda fark edilecek düzeyde bir büyümedir. İlk seanslar sonunda, enjekte edilen yağların bir kısmı dokuda tutunmaz ve büyüme kısmi olarak tersine dönebilir, ancak bu beklenen bir durumdur ve bazı kişilerde ek seans ile önlem alınmaktadır.

Operasyon öncesi: Hangi yöntem sizin için uygun?

Meme büyütme konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan yağ enjeksiyonunun dışında farklı yöntemler de bu alanda uygulanıyor. Her tekniğin, operasyon öncesinde farklı bir süreci mevcuttur ve yine aynı şekilde her metot, farklı doku yapıları için uygun özellikler gösterir. Meme sarkması söz konusu olan kişiler için mastopeksi işlemi yapılmaktadır. Eğer dokuda bir problem varsa ve memeyi küçük gösteren asıl problem olarak öne çıkıyorsa, silikon implant tekniği ile etkin bir sonuç alınabilir. Bölgesel ya da lokal büyümeler için, vücudun diğer alanlarında görülen estetik ihtiyaçlarda en popüler cerrahi tekniği olan yağ enjeksiyonu ve kök hücre içeren yağ enjeksiyonu tercih edilmektedir. Bu tekniklerin genelinde öne çıkan ortak özellik, operasyon öncesinde sıkı bir dönem geçirmeniz gerekliliği ve kötü alışkanlıklarınıza koymanız gereken mesafedir.

Meme büyütme operasyonlarında yağ enjeksiyonu yöntemi kalıcı sonuçlar verir mi?

Meme büyütme operasyonları, bu anlamda ihtiyaç hisseden herkesi tatmin edici oranda büyümeye imkan vermektedir. Ortalama olarak 150 ile 450 cc arasında yağın, büyüme istenen bölgelere enjekte edildiği yağ enjeksiyonu metodu ile artık herkes kısa süreler içerisinde aradığı göğüs formuna kavuşabilmektedir. Kalıcı sonuç açısından, operasyonun etkinliği tartışılamaz ancak ileri dönemde ek seansların gerekebildiği vakalar da olmaktadır. Bu anlamda net bir portre için doktorla irtibata geçmek, göğüs ve doku yapısı ile ilgili tetkiklerin ardından onlardan fikir almak önemlidir. 

göğüs büyütme ameliyatı

Memeye zarar verir mi?

Estetik operasyonlarının hemen hepsinde insanların kafasında oluşan soru işaretlerinden birisi, bu operasyonların memeye ya da vücudun diğer bölgelerine herhangi bir zarar verip vermeyeceğidir. Meme estetiğinde başta silikon implant olmak üzere birçok farklı yöntemin kullanıldığından söz etmiştik; etkinliklerin ve sonuçların da değişiklik gösterdiği bu yöntemler arasındaki temel farklardan birisi de ameliyat esnasında kullanılan yöntem. Silikon yönteminde, ya da yağ enjeksiyonunun dışındaki diğer yöntemlerde geçerli olan tıbbi teknikler içerisinde belirli noktalarda kesik açmak vardır, ancak yağ enjeksiyonunda vücudunuzun herhangi bir yerinde kesilme asla söz konusu olmaz. Kanül adı verilen kılcal borular ile, büyüme istenilen noktalarda yağların enjekte edilmesi iz bırakmayan bir teknik olduğu gibi aynı zamanda herhangi bir ağrıya da sebebiyet vermez. Bu noktada, gönül rahatlığı ile yağ enjeksiyonu metodu ile meme büyütme estetiğine girebilirsiniz. Diğer yöntemlerde dahi, meydana gelen kesikler gözle görülmeyecek derecede kılcaldır ve kısa süreler içerisinde dikkatlerden kaybolacak şekle gelerek, adaptasyon ile birlikte aklınızdan çıkar. 

Riskleri nelerdir?

Estetik operasyonlarında, belirli bölgelerde istenen büyümeleri sağlamak adına en çok tercih edilen metotlardan yağ enjeksiyonu, herhangi bir risk barındırmamaktadır. Estetik operasyonlarının hemen hemen genelinde söz konusu olan birkaç risk dışında herkes gönül rahatlığı ile bu operasyonlara girebilir. Vücut ve doku yapınıza bağlı olarak operasyon esnasında enfeksiyon kapma riski ve bunun dışında, yaraların geç iyileşmesi bu anlamda karşımıza çıkabilecek problemler arasındadır. Bunların dışında ise ciddi bir risk ile karşı karşıya gelme ihtimaliniz yoktur. Yağ enjeksiyonunda büyüme işlemi, kanül olarak da bilinen kılcal borular ile yapılmaktadır ve vücudunuzun belirli bölgelerinin kesilmesi gibi işlemler söz konusu olmadığından, enfeksiyon riski de diğer tekniklere göre oldukça düşüktür. 

Operasyon sonrasındaki süreç 

Meme büyütme operasyonlarında, yağ enjeksiyonu yönteminin alınan sonuçlar ve operasyon aşaması bakımından sunduğu iyi özellikler onu popüler kıldı. Peki operasyon sonrasındaki süreç nasıl işliyor? Estetik operasyonlarının genelinde söz konusu olan durumlar, yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatlarında da geçerlidir. Operasyon sonrasında doktorunuzun kaçınmanızı istediği kötü alışkanlıklar, kısa süreli bir periyotta kullanılmasının sakınca içerebileceği ilaçlar ve çeşitli fiziksel hareketlerden kaçınmanız önem arz etmektedir. Meme büyütme estetik operasyonundan sonraki görünümünüze gelirsek, genel olarak herkesin memnun olduğu bir çizgiye gelebileceğinizi, memenizde ciddi bir büyümenin söz konusu olabileceğini söyleyebiliriz. Operasyon sonrasındaki durum, herkes için değişiklik gösterebilir. Bunun sebebi vücut yapısıdır. Operasyon sonrasında memede yağların kısmi olarak etkinliğini yitirmesinden bir küçülme oluşabilir, ancak bu problem ek seanslar ile tölere edilen ve ön görülebilen bir durumdur. 

Kavuşacağınız yeni görünüm

Yağ enjeksiyonu tekniği ile, ya da diğer tekniklerle operasyon sonrasında memeleriniz aradığınız forma kısa süre içerisinde gelecektir. Birçok insanın hayalini kurduğu diri göğüslere, bu operasyonlar ile sandığınızdan çok daha kısa süreler içerisinde kavuşabilirsiniz. Silikon implant ve diğer yöntemlere oranla çok hızlı ve kolay geçen bir operasyon sürecini kapsayan yağ enjeksiyonu ile birlikte, başınızı ağrıtan ve canınızı sıkan fiziksel görünüme elveda diyebilirsiniz. Eğer bu operasyonları yaşamış kişilerin memelerinde kavuştuğu yeni görünümü merak ediyorsanız, estetik merkezleri ile irtibata geçebilir ve önceki hastalarda alınan ilerlemelere dair fotoğrafları dahi doktorlardan rica edebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara