Hemen Fiyat Al

Saç ekimi yöntemlerinden en popüler olan DHI saç ekimi ile, saç diplerinize herhangi bir cerrahi işlem uygulanmaz. DHI saç ekimi tekniğinde var olan saçınıza zarar verilmeden saç aralarındaki boşluklara odaklanılır. Plastik cerrahınızın temel isteği operasyon sonucunda sık ve doğal saçlara sahip olmanızdır. Klasik saç ekimi teknikleri olan FUE ve FUT tekniklerine oranla, operasyon sonrası iyileşme süreci çok daha hızlıdır. Özellikle kısa zamanda sonuç almak istiyorsanız bu yöntemi tercih etmelisiniz. Bu sayede günlük hayatınıza en kısa sürede dönüş yapabilirsiniz. DHI saç ekimi uygulamasında Choi pen (kalem) adı verilen kalem benzeri özel bir saç ekim aleti kullanır. Choi pen yöntemi ile saç kökleri teker teker ekilir. Bu sayede en doğal saç ekimi sonucu elde edilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle son teknoloji cihazlar kullanılarak saç analizi yaptırmanız gerekmektedir. Bu analizlerde saç telinizin yapısı, kalitesi, yoğunluğu, saçın hammaddesi olarak kabul edilen keratin oranı ve kalitesi, saç diplerinin dayanıklılığı, saçınızın dökülme potansiyeli ve nedeni incelenir. Sizin için en uygun olan saç ekim yöntemine karar verildikten sonra donör alınacak bölgenin yoğunluğu ve ekilebilecek greft sayısı hesaplanır.

Operasyondan önce saçlarınız belli bir uzunluğa gelecek şekilde kesilir ve şakaklardan itibaren ön saç çizginizin tasarımı yapılır.

Saç açıklığınız kafanızın üst kısmının tamamını kaplıyorsa donör bölgeden 4000 ile 7000 arasında saç kökü alınır. Saç foliküllerinin alınacağı donör olarak kullanılacak olan bölgeye, lokal anestezi ya da en güncel anestezi uygulaması olan sedasyon yöntemi uygulanır.

Saç ekimi operasyonlarında genellikle ense bölgesi donör bölge olarak seçilir. Saç kökleri insan vücuduna herhangi bir zararı olmayan özel bir cihaz ile dikkatlice toplanır. Diğer yöntemlerden farklı olarak saçların ekileceği bölgeye herhangi bir delik açılmaz.

Toplanan greftlerin içerisinde hem doku hem de saç kökü bulunduğu için ekim yapılmadan önce ayrıştırma gerçekleştirilir ve saç kökleri ekime hazır hale getirilir. Kalem tekniği ile alınan saç greftleri, doku ömürlerinin uzatılması ve kalitesinin korunması adına doku koruyucu bir solüsyon ile tekli, ikili ve üçlü olacak şekilde sınıflandırılıp bekletilir. Saç foliküllerinin yoğun ışık altında kalmaması ve uygun sıcaklıkta bulunması yeni ekilecek olan kökün sağlıklı olması açısından önemlidir.

Ekilecek dokuların alınması tamamlandıktan sonra saç ekimi yaptıracağınız bölgeye lsedasyon uygulaması yapılır. Operasyon sürecinde kanal açma işlemi olmadığı için saç ekimi uzmanınız, implanter isimli kalem görünümlü medikal bir cihaz ile ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Ekilecek foliküller bölgeye yerleştirilirken dikkat edilmesi gereken nokta greftlerin kalınlıklarına uygun olarak implant kalemlerine tek tek yerleştirilmesidir. Ekim yapılırken işleme önceden planlanmış olan ön saç çizgisinden başlanır. Kalemlere dikkatlice yerleştirilmiş olan greftler, saçların doğal çıkış yönlerine ve açılarına uygun olacak şekilde ekilir. Böylece zaten var olan saçlarınız korunarak ekim işleminiz tamamlanır.

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç ekimi yapıldıktan sonra ekim yapılan bölgede 5-6 gün içerisinde kabuklanmalar başlar. Bu kabuklanmaların dökülmesi ve iyileşmesi yaklaşık 20 gün sürer. Yeni saçlarınızın çıkışını görmeniz yaklaşık 3 ayı bulur. Ekilen saçlarınızın tamamına ise 1 senede kavuşabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Avantajları

 • DHI saç ekimi tekniği uygulanırken kanal açma uygulaması olmadığından, kafa derinizde oluşacak olan kabuklanmalar çok daha hızlı dökülür ve iyileşir.
 • Diğer saç ekimi metotlarından farklı olarak yeni ekilecek olan saç folikülleri ekim yapılacak olan bölgeye büyümeye hazır olarak nakledilir. Bu sayede ekilen saçlarınızın gelişme ve büyüme evresi çok daha hızlı gerçekleşir.
 • Saç ekimi yapıldığı sırada saçın gelişiminde gerekli olan yağ bezeleri ve saç kökünün korunmasını sağlayan dış zar da saç kökleriyle birlikte alınır ve yeni ekim yapılacak bölgeye nakledilir.
 • DHI saç ekimi operasyonlarında neşter kullanılmaz. Bu nedenle operasyon sırasında enfeksiyon kapma olasılığınız çok düşüktür.Saçlı kafa derisine delik açılmadığı için operasyon ağrısız ve acısız gerçekleşir.
 • Diğer saç ekimi yöntemlerinde saçlı deriden şeritler halinde deri parçaları alındığı için iz kalma ihtimali yüksektir. Ancak DHI saç ekiminde kullanılan özel cihazlar sayesinde herhangi bir yara izi kalmaz.
 • Yine diğer yöntemlerden farklı olarak DHI saç ekimi yöntemi uygulanırken, donör bölgeden tek tek çıkarılan kökler ekim yapılacak bölgeye hemen nakledildiği için çok daha sağlıklı saç köklerine sahip olursunuz.
 • DHI saç ekimi yöntemi diğer yöntemlere göre çok daha fazla kök nakline imkan verir. Böylece ekim gerçekleştikten sonra gür ve yoğun saçlara kavuşursunuz.
 • Herhangi bir kesim yapılmadığı için saçların çıkma yönü ve açısı doğru tespit edilir. Bu sayede saçlarınız uzadığı zaman doğal ve estetik görünür.
Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

  1. Merhaba Aziz Bey,
   Sedasyon uygulayarak yapıyoruz ve yarı uyku halinde oluyor kişi. O yüzden hiçbir endişeye gerek kalmıyor. İyi günler…

 1. Merhaba hocam ben üc gün önce dhi ekim yaptirdim 10 gün sonra bu kabuklari dökmek icin yikamada masaj yapabilirimiyim öbpr ekimlerdeki gibi ??

  1. Merhaba Erhan Bey,
   Saçlarınızı yıkarken hafif bir şekilde masaj yapabilirsiniz, herhangi bir sorun yoktur. İyi günler

  1. Merhabalar Fatih Bey,
   DHI tekniği hakkında fiyat bilgisi almak için bize +90 530 301 81 88 whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.
   İyi günler.

Yorum Yap

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizimle iletişime geçin
Ara