2024 Kaş Ekimi Fiyatları ve Süreci

Kaşlar, yüzün simetrik görüntüsü ve estetiğini sağlayabilmek için önemli bir rol üstlenir. Kaş dökülmesi pek çok insanı rahatsız etse de kaş ekimi ile bu durumun üstesinden gelinebilir.

Kaş ekimi kaş dökülmesi gibi sorunların tedavisi için günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Doğal ve kalıcı sonuçlar için saç ekim yöntemlerinin kullanımı yaygındır. Saç ekim tekniklerinin kaşlarda kullanımı ile yüzdeki simetri ve estetiğin yeniden kazanılması mümkündür. Kullanılan modern teknolojiler ve uzman doktorlar sayesinde, işlemler son derece güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleşir. Kaş ekimi nedir? ve kaş ekimi nasıl yapılır? sorularınızın cevaplarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

telephonewom

Kaş Dökülmesi

“Kaş nasıl dökülür?” sorusuna cevap olarak dökülmenin pek çok sebebinden bahsedilebilir. Kaş dökülmesi olarak da adlandırılabilen kaş küsmesi, birçok farklı nedene bağlı olarak meydana gelebilir.

Kaş Neden Küser ve Dökülür?

 • Yaşlanma
 • Genetik faktörler
 • Hormonal değişiklikler
 • Yanlış kozmetik ürünü kullanmak
 • Stres

Kaş dökülmesinin sebeplerinden en yaygın olanı yaşlılıktır.

Yaşlılık etkileriyle birlikte saç foliküllerinin aktivitesi azalır. Bu durum, kaşların daha ince ve seyrek görünmesine sebep olur.

Bir diğer sebep ise genetik faktörlerdir. Genetik faktörler de kaş dökülmesinin önemli sebeplerinden bir tanesidir.

Aile geçmişi ve genetik bazı insanların doğuştan gelen ince kaşlara sahip olmasına ve dökülme sorunu yaşamasına sebep olur. Kaşların dökülmesi için bir diğer neden ise hormonal değişikliklerdir.

Tiroid bezlerinin az çalışması veya aşırı aktif olması gibi hormonal dengesizlikler dökülme ile sonuçlanabilir.

Stres de dökülme üzerinde etkilidir. Stres, vücutta dengesizliklere sebep olabilir.

Ayrıca kullanılan kozmetik ürünlerin de dikkatle kullanılması gerekir. Bu nedenlerden herhangi biri veya birkaçı kaşların dökülmesine sebep olabilir. Dökülme sorunu veya kaş küsmesi kişilerin kendilerine olan güvenini etkileyerek estetik açıdan rahatsızlık yaratabilir.

Kaşları dökülen kişiler, “küsen kaşlar nasıl geri gelir?” sorusunu da sıklıkla sorar. Küsen kaşların geri gelmesi için bazı bakım yöntemleri uygulanabileceği gibi ekim işlemleriyle de kaşların yerine konulması mümkündür.

Kaş Ekimi İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Bu işlem, uzman bir hekim ya da saç ekim uzmanı tarafından uygulanır. İşlemin uygulanmasından önce lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hastaların acı ve ağrı hissiyatının azaltılması sağlanır. Ardından işlem için seçilen saç folikülleri alınır.

Saç folikülleri genellikle enseden alınır ve daha sonra kaşların seyrek bölgelerine ekilmek için hazırlanır. Donör alandaki saç folikülleri, tek tek veya gruplar halinde, özel bir alet yardımıyla çıkarılır.

Kaş dökülmesi tedavisinde ekim işlemi için uygun olan bölgelere küçük kanallar açılır.

Kanallar, saç foliküllerinin ekimi için alan sağlar.

Ekim için hazırlanan saç folikülleri, açılan kanallara dikkatlice yerleştirilir. Bu sayede işlem daha doğal bir görünüme sahip olabilir.

İşlem sonucunda, hafif bir şişlik ve kızarıklık meydana gelebilir. Semptomlar genellikle gün içerisinde azalır ve iyileşme süreci bir süre sonra tamamlanır. Kaş ekimi işlemi genellikle birkaç saat sürebilir. 

Kaşın durumuna bağlı olmakla birlikte, genellikle tek bir seans yeterli olur. İşlem sonrasında kaşlar doğal bir görünüme sahip olur ve kişinin yüz simetrisi düzeltilebilir.

Kaş Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

İşlemin süresi, işlem yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne ve ekilecek folikül sayısına göre farklılık gösterir. Ayrıca işlemi yapan kişinin tecrübesine bağlı olarak da bu süre değişkenlik gösterebilir.

Bu süre genellikle 2-4 hafta arasında değişir.

İşlem kaş ekimi öncesi ve sonrası olmak üzere detaylı planlanır. İşlem öncesinde kaşların ne kadar ekileceği belirlenir ve ekilecek alanın büyüklüğüne göre saç folikülleri alınır ve hazırlanır. Ardından kaş ekimi işlemini gerçekleştirmek için özel olarak hazırlanan kanallara saç folikülleri yerleştirilir.

Kaş ekimi sonrası görüntü, kızarık ve şiş olabilir. Bu tip semptomlar, kısa süre içerisinde azalarak geçer. Birkaç gün sonunda kızarıklık ve şişliğin azalmasıyla iyileşme süreci tamamlanır. Ekim işlemi, estetik bir işlemdir. İşlemi yapan kişinin tecrübesi ve uzmanlığı sayesinde işlem süresi kısalabilir. Bu sebeple saç ekim uzmanının veya hekimin doğru seçilmesi gerekir. Yapılan işlemlerin güvenliği ve doğal bir görünüm oluşması için seçilen uzmanın tecrübesi önemlidir.

Kas ekimi nasil uygulanir

Kaş Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi işlemi öncesinde, işlem için hazırlığın yapılabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. İşlem öncesinde alınan önlemler, işlemin başarısını artırabilir ve iyileşme sürecini hızlandırabilir. Uygulama öncesi dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Kaş ekimi işlemi öncesinde, kan sulandırıcı ilaçlar, aspirin veya anti-inflamatuar ilaçların bir süre önceden bırakılması gerekir. Bu tip ilaçlar kanın pıhtılaşma sürecini yavaşlatır ve kanamanın artmasına neden olabilir.
 • İşlemi öncesinde, alkollü içeceklerden ve sigaradan da uzak durulması gerekir. Alkol ve sigara, ciltteki kan akışını azaltarak, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.
 • Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulamak işlemin güvenliğini ve iyileşme sürecini olumlu yönde etkiler. Bol miktarda vitamin, mineral ve protein içeren besinler tüketmek önemlidir. Ayrıca, işlem öncesinde su içmek de gerekir.
 • Stresten kaçınmaya ve yeterli uyku almaya özen gösterin. Stres, iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir ve uyku, vücudun dinlenmesi ve iyileşmesi için önemlidir.

Kaş ekimi öncesinde bunlara dikkat edilmesi halinde işlem sırasında ve işlem sonrasında başarılı olunması mümkündür. Ayrıca uzmanınızın size önerdiği diğer önlemleri de dikkate almanız önemlidir.

Kaş Ekimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İşlemi yapan uzmanın deneyimi çok önemlidir. İyi bir uzman, doğal bir görünüm elde etmek için saç foliküllerini doğru açıyla yerleştirilir.
 • Kaş ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılır. Anestezinin doğru şekilde uygulanması ve dozunun ayarlanması, işlem sırasında rahat bir deneyim yaşamanızı sağlar.
 • İşlem öncesinde, işlem yapacak olan uzmanın sizi değerlendirmesi ve işlem yapmanıza engel bir sağlık sorununuz olup olmadığını belirlemesi gerekir.
 • Uygulamanın steril bir ortamda yapılması gerekir. Steril koşullar, enfeksiyon riskini azaltmak için çok önemlidir.
 • Kaş ekimi işlemi sırasında saç folikülleri, doğru açıyla ve doğru şekilde yerleştirilmelidir. Bu, işlem sonrası daha doğal bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Bu önlemler ise işlem sırasında dikkat edilmesi gerekenlerdir. İyi bir uzman ve doğru bakım yöntemlerinin uygulanması sayesinde işlem sonrasında doğal ve kalıcı bir sonuç elde edilebilir. 

Asthetisch

Kaş Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi sonrası dikkat edilmesi sayesinde saç derisinin hızlı bir şekilde iyileşmesi mümkündür. Uygulama sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Ekim işlemi sonrası, yeterli dinlenme, hızlı bir iyileşme için gereklidir. Dinlenmek, vücudunuzun iyileşme sürecine odaklanmasına ve iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesine yardımcı olur. 
 • İşlem sonrası bölgenin temiz tutulması gerekir. İşlem sonrasındaki ilk birkaç gün yıkamak veya temizlemek için önerilen özel bir losyon kullanmanız gerekebilir. Bunun yanı sıra, kaşı temizlemek için yumuşak bir havlu veya pamuk kullanmanız da önerilir.
 • İşlem sonrası ilk birkaç gün, işlem yapılan bölgeye su değmemesi gerekir. Önerilen ilaçları düzenli olarak kullanmak ve uzmanın önerdiği diğer talimatlara da uymak gerekir. 
 • İşlem sonrası bölgenin güneş ışınlarından korunması gerekir. Bu nedenle, işlem sonrası ilk birkaç gün güneş ışınlarından kaşı korumak önemlidir. 
 • İlk birkaç gün, egzersiz yapmaktan ve ağır işler yapmaktan da kaçınmak gerekir. Bu kaş bölgesindeki kan akışının azaltılması ve iyileşme sürecinin daha hızlı gerçekleşmesi için önemlidir.

Alınabilecek bu önlemler ekim sonrasında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. İşlem sonrası dikkatli ve doğru bir bakım ile kaş bölgesinde doğal ve kalıcı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Kaş Ekimi Ne Kadar Sürede İyileşir?

Kaş ekimi sonrasında iyileşme süresi, uygulama yapılan kişinin vücut yapısına, kal ekim yöntemine ve uygulanan kaş miktarına göre farklılık gösterir. Fakat genellikle işlemden sonraki ilk haftalarda, kaş bölgesinde ödem ve kabuklanma meydana gelebilir.

İşlemin ardından, ilk birkaç gün ekim yapılan bölgeye su değmemesi ve özel bir losyonla temizliğin yapılması gerekir.

Kaş ekim işleminden sonraki ilk 7-10 gün boyunca  bölgede kızarıklık, şişlik ve hassasiyet meydana gelebilir. İyileşme süreci ve süresi, kaş ekim yöntemine bağlı olarak da değişebilir.

FUE yöntemiyle gerçekleştirilen ekimin iyileşme süresi, hızlı olabilir. İlk haftalarda, bölgedeki kabuklanmanın dökülmesi beklenir. Süreç tamamlandıktan sonra kaş bölgesinde daha doğal bir görünüm oluşur.

Tam iyileşme süresi ise 3-4 hafta arasında değişkenlik gösterir.

Bu sürede, işlem yapılan bölgeye temas etmekten kaçınmak ve uzmanın önerdiği talimatları takip etmek gerekir. İyileşme sürecini hızlandırmak için, kişinin sağlıklı yaşan tarzını benimsemesi, yeterli uyku alması ve stresli durumlardan da kaçınması gerekir.

Kaş Ekimi Sonrası Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Kaş ekiminin ardından kaşların çıkması kişinin vücut yapısına, tercih edilen yönteme ve uygulanan kaş ekim miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Peki, “Kaş ne kadar sürede çıkar?”

Kaşın çıkma süresi genellikle 2-4 ay arasında değişkenlik gösterir.

Ekim işleminin ardından 2-3 hafta içerisinde ekilen kaşların bir kısmı dökülür. Dökülen kaşlar ile ekilen kökler tutunur ve yenileri için zemin hazırlanır. Kaş ekimi sonrasındaki ilk hafta içinde işlem yapılan bölgede oluşan kabukların dökülmesi beklenir.

Sürecin tamamlanmasının ardından kaş bölgesi daha doğal bir görünüme kavuşur. 2-4 ay arasında tamamlanan kaşların uzunluğu ve kalınlığı zamanla artar. Kaşların daha hızlı çıkması için, kişinin daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemesi, yeterli uyku alması ve zararlı alışkanlıkların kullanımını terk etmesi gerekir.

Ayrıca, stresten uzak durmak da iyileşme sürecini hızlandırmak için önemlidir. Doktorun önerdiği bakım talimatlarının da doğru bir şekilde uygulanması halinde kaç ekim işleminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması mümkün olabilir. 

Kaş Ekimi İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Menü
Translate »