FUE yöntemi temel alınarak geliştirilen bu tekniği, özellikle saç çizgisine doğal bir görünüm kazandırmak isteyenler için ilgi çekici bir yöntem olabilir. FUE yöntemi ile benzerlik gösteren uygulamasıyla kökler tek tek çıkarılır ve özel bir cihaz aracılığıyla direkt olarak alıcı bölgeye ekilir.

Bu yöntem ile saç ekimi yöntemlerinin uygulanmasında sıkça karşılaşılan köklerin hasar görmesi problemi ya da ekildiği bölgeden kayması gibi sorunlar ortadan kalkabilir.

DHI Choi saç ekimi nedir? sorusu da sık sorulan sorular arasında yer alır. DHI Choi saç ekimi yöntemi ekim sürecinde kanallar açma işlemi gerektirmez. Bu sebeple daha az hasar veren yöntemler arasında tercih edilir.

Kanal açılmaması ve hassas bir işlem olması sebebiyle iyileşme süreci de hızla tamamlanır. Bu ekim yöntemi kalıcı ve doğal sonuçlarıyla ön plana çıkar. Dünya genelinde birçok ülkede dökülmelere karşı çözüm olması amacıyla uygulanır. Saç dökülmesi problemi yaşayanlar için etkili bir çözüm sunar ve güvenilir olmasıyla da tercih edilir. Tıraşsız saç ekimi imkanı sunar.

Biz Sizi Arayalım!

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

telephonewom

DHI Saç Ekimi

Geleneksel yöntemlerin aksine  köklerin direkt alıcı bölgeye ekmenin yanı sıra özel bir cihaz ile tek tek açılan kanallara ekim yapılması için imkan sağlar.

Bu sayede saç kesmeden saç ekimi yapmak mümkün olabilir. Bu yöntemi ile saç ekim sürecinde köklerin hasar görme riski de en aza iner. Saç çizgisinin doğal görünümünü korur. İşlemler kanal açılmadan yapıldığı için iyileşme süreci hızlı ve ağrısız olarak tamamlanır. Bu sayede hastaların sosyal yaşantılarına da en kısa sürede geri dönmeleri mümkün olabilir.

DHI ya da Choi saç ekimi yöntemi kalıcı sonuçlarıyla tercih edilir. Doğru bakımlar yapıldığı takdirde ekilen saçlar doğal bir görünüme sahip olabilir. Saç kestirmeden saç ekimi yöntemi olan DHI ile dökülme sorunu yaşayan kişilerin yanı sıra saç çizgisini düzeltmek veya yoğunluğunu artırmak isteyen kişilere de destek sağlar.

Bu yöntemde diğer yöntemlerin aksine kazıtmadan saç ekimi yapılabilmesi sayesinde sosyal hayattan uzaklaşmadan işlemlerin yapılması mümkün olur. Bu yöntemin uygulama prosedürleri incelendiğinde traşsız saç ekimi için ideal bir seçenek olduğu söylenebilir. Saç dökülmesi sorunu için etkili bir çözüm olurken, doğal ve kalıcı sonuçlar da elde edilebilir.

Ibrahim Coffeenew webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

National quality approval
Ibrahim Coffeenew webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

National quality approval

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Cihaz ile alınan kökler alıcı bölgeye ekilir. İşlem gerçekleştirilirken genel anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

İşlem ağrı ya da acıya neden olmadığından lokal anestezi yeterlidir. İşlemin öncesinde hastanın saçlı bölgesinin sterilizasyonu sağlanır ve alıcı bölgenin planlaması yapılır.

Daha sonra saç kökleri alınarak özel bir solüsyona konulur. Zarar görmemesi için solüsyonda bekletilir. Kökler hazırlandıktan sonra ekim bölgesi özel bir kalem ile açılan kanallara yerleştirilir.

Kanalların açılması ve saç köklerinin yerleştirilmesi özel cihaz yardımıyla gerçekleştirilir. Bu sayede kanalların açılması esnasında en az hasar meydana gelirken saç köklerinin de doğru bir şekilde yerleştirilmesi sağlanır. İşlem esnasında köklerin doğru açı ve derinlikte yerleştirilmesi gerekir. Saçların doğal bir görünüme sahip olması için doğru açı ve derinlik önemlidir.

İşlemin sonrasında, alıcı bölge sterilize edilerek bandaj veya benzeri bir malzemeyle kapatılır. İyileşme süreci hızlıdır ve hastalar birkaç gün içerisinde sosyal hayatlarına dönebilir. 

DHI Sac Ekimi Nasil Yapilir

DHI Yönteminde Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

DHI saç ekimi saç ekiminde son teknoloji yöntemler arasında yer alır. Diğer yöntemlere göre hızlı işlem süresi ve iyileşme süreci ile uygulamaya ihtiyaç duyanların ilk tercihlerindendir.

Saç ekimi süresi  kök sayısına ve işlemin yapıldığı bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir. DHI saç ekme işlemi genellikle 4-8 saat arasında gerçekleşir.

İşlemin ardından hastaların aynı gün eve dönüşleri mümkün olabilir. İşlem sonrasında saç ekilen bölgede bir süre kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Fakat genellikle iyileşme süreci oldukça hızlıdır.

Şişlik ve kızarıklık gibi etkiler birkaç gün içerisinde geçer. Ekim yapılan bölgede oluşan kabuklanma ve dökülmeler normal olmakla birlikte birkaç hafta içinde tamamen iyileşir.

Hızlı iyileşebilir olması ve tıraşsız uygulanabilmesi sayesinde saç çizgisini düzeltmek ve yoğunluğunu artırmak isteyenler için en çok tercih edilen seçeneklerdendir. 

 

DHI Tekniği

Dhi saç ekimi diğer yöntemlerin aksine daha az acı ve ağrıyla gerçekleştirilebilir. Kanal açma işlemi gerektirmediğinden, işlem sırasında kanama ve hasar riskinin daha düşük olduğu söylenebilir. Bu nedenle de iyileşme süreci daha hızlıdır. DHI yöntemi saç köklerinin en doğru şekilde yerleştirilmesine de imkan sağlar. İşlem öncesinde özel solüsyon içerisinde bekletilen saç kökleri işlemin ardından doğru açı ve derinlikte yerleştirilir. Bu sayede doğal bir görünüm ve etkili bir saç çizgisi tasarlanabilir. 

DHI Tekniği Aşamaları

DHI yöntemi nedir ve aşamaları nelerdir?” soruları bu  işlemi yaptırmak isteyenlerin en sık sorduğu sorular arasında yer alır. Bu tekniğin aşamaları özel bir cihazla köklerin alınması ve alıcı bölgeye ekilmesi prensibine dayanır. İşlem genellikle şu aşamalardan oluşur;

  • Saç köklerinin toplanması. Kökler donör bölgeden toplanır. Özel bir cihaz kullanılarak tek tek alınan bu kökler özel bir solüsyon içinde saklanır.
  • Alıcı bölge özel bir solüsyonla hazırlanır. Kullanılan solüsyon saç köklerinin sağlıklı bir şekilde yerleştirilmesine yardımcı olur.
  • Saç kökleri özel bir cihaz kullanılarak doğru açı ve derinlikte alıcı bölgeye yerleştirilir. Bu işlem köklerin doğru bir şekilde yerleştirilmesini ve doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar.

DHI Saç Ekimi yöntemiyle saç köklerinin doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan özel cihaz saç ekimi sonrasında doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Bunun yanı sıra diğer saç ekimi yöntemlerine göre daha hızlı bir işlem süreci sağlaması ve tıraşsız bir uygulama seçeneği sunması nedeniyle de birçok kişi tarafından tercih edilir.

 

DHI Tekniği Avantajları

DHI saç ekimi diğer yöntemlere göre birçok avantaj sunar. Bu yöntem ile yapılan saç ekimi ile köklerin doğru bir şekilde yerleştirilmesi sağlanabilir. Saç çizgisi oldukça doğal bir görünüme kavuşabilir. Ayrıca diğer ekim yöntemlerine göre daha az ağrı ve acıya sebep olur. İşlem sırasında kanama ve hasar riski de oldukça düşüktür. Bu sebeple iyileşme süreci de daha hızlı ve az ağrılı olarak gerçekleşebilir.

DHI saç ekiminde kullanılan özel cihaz sayesinde ekim işlemi hızla gerçekleştirilebilir. İşlem genellikle birkaç saat içerisinde tamamlanır. Saç kökleri tek tek alındığı için de tıraşsız bir ekim imkanı sağlar. İşlemin ardından dikiş veya iz kalmaz. Saç köklerinin doğru şekilde yerleştirilmesi sayesinde daha yüksek bir saç yoğunluğu da elde edilebilir.

Kalın ve dolgun saçları tercih edenler için yoğunluğu artırmak için de kullanabilir. 

 

DHI Tekniği Dezavantajları

DHI yöntemi avantajların yanı sıra bazı dezavantajları da birlikte sunar. Diğer ekim yöntemlerine göre daha yüksek maliyetlere sahiptir. Aynı zamanda bu işlemin tecrübeli uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir Yeterli tecrübeye sahip olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen işlemler başarısız sonuçlara sebep olabilir.

Saç köklerinin tek tek alınması ve ekilmesi anında deride hasarlar meydana gelebilir. Yanlış bir şekilde alınan saç kökleri işlem sonrasında saçların görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca işlem sonrasındaki bakımların da doğru şekilde yapılması gerekir.

Yanlış yapılan bakımlar da dezavantajları destekleyebilir. Ekim yapılan bölgenin doğru şekilde yıkanması ve korunması gerekir. Aksi takdirde enfeksiyon ya da farklı komplikasyonlar meydana gelebilir. 

 

DHI/ CHOI Saç Ekimine Herkes Uygun Mudur?

DHI/ CHOI yöntemi saç dökülmesi yaşayan birçok kişi tarafından tercih edilir. Fakat herkes için uygun bir seçenek olmayabilir. Bu yöntemin kişiye uygunluğu kişinin saçlarının durumu, sağlık durumu ve yaşam tarzına göre farklılık gösterir. Bu sebeple ekim işleminden önce bir dizi muayenenin ve testin yapılması gerekir.

Bazı kişiler için de DHI/CHOI saç ekim yöntemi uygun olmayabilir. Kan sulandırıcı ilaç kullananlar, kalp hastası olanlar, şeker hastalığı ve tansiyon gibi kronik sağlık problemlerine sahip olan kişiler için de uygun değildir. Ayrıca kanama bozukluğu ve enfeksiyon riski taşıyan kişilerin de bu yöntemi kullanması pek mümkün değildir.

Bu yöntemi uygulanmadan önce kişinin sağlık durumu,  dökülmenin nedeni,  yoğunluğu ve kalitesinin yanı sıra saç çizgisi ve cilt durumu gibi pek çok farklı faktörün de incelenmesi gerekir. 

DHI Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Saç ekimi yapıldıktan sonra ekim yapılan bölgede 5-6 gün içerisinde kabuklanmalar başlar. Bu kabuklanmaların dökülmesi ve iyileşmesi yaklaşık 20 gün sürer. Yeni saçlarınızın çıkışını görmeniz yaklaşık 3 ayı bulur. Ekilen saçlarınızın tamamına ise 1 senede kavuşabilirsiniz.

DHI Sac Ekimi Sonrasi Iyilesme Sureci

Bizim Kadromuz

Este Center Team

Sıkça Sorulan Sorular

BENZER MAKALELER

kok-hucre-destekli-sac-ekimi

4000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Seyrekleşmiş ya da artık kelleşmiş saç görünümleri neticesinde, pek çok insanın tercihi saç ekimi oluyor. Saç ekimi işlemi, saç köklerinin donör olarak belirlenen bir bölgeden alınarak ekilecek olan yere taşınmasıdır.…
mustafa zumre eng

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi sonuçları, seçtiğiniz saç ekim merkezinden neler bekleyebileceğinizin en önemli göstergesidir.   İstanbul’daki saç ekim merkezi Este Hair, DHI saç ekimi, FUE saç ekimi, saç bakım serumu tedavili saç…
5000 Greft Saç Ekimi Fiyati

5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı

Saç ekimi, saç köklerinin bir donör bölgeden (bu donör bölge genellikle saçın arkası yani ense kısmı olur fakat bazı durumlarda yanlar da olabilir) ekilecek bölgeye taşınmasını içeren cerrahi bir işlemdir.…
Saç Ekimi 6 Ayda Ne Kadar Çikar

Saç Ekimi 6 Ayda Ne Kadar Çıkar?

Saç ekimi yaptıran kişiler bir an önce saçlarının istedikleri görüntüye kavuşmasını isterler. Saç ekimi çalışması sonrasında gelişimin belirli periyotlarla devam ettiğinin altını çizmek gerekir. İşlem sonrasındaki aylara takiben gelişim tamamlanarak,…
Menü
Translate »